Kino Kults Classics: “Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid” (2004)

February 2, 2013  |  Filmas, Raksti

Septiņus gadus pēc pirmās filmas relīzes, Sony Pictures, caur savu žanra studiju Screen Gems, nolēma vēlreiz uzvārīties uz milzu čūskām. Pirmās daļas (dzīvi palikušie) varoņi, J-Lo un Ice Cube, šoreiz piedalīties atteicās, tapēc visu komandu nācās noalgot no jauna. Arī režisoru. Un vispār, ņemot vērā filmas tēmu, aktierus un budžetu (20 milj. USD), mani izbrīna fakts, ka tas ir theatrical release, nevis straight-to-dvd. Bet nu par pašu filmu:

Vēl titru laikā mums tiek parādīts, kā džungļos “kaut-kas” apēd sākumā tīģeri, un tad arī viņa potenciālo upuri – baskāji iezemieti. Nekāda sakara ar filmas sižetu, bet dod, tā teikt, ieskatu gaidāmajos notikumos!

Drošākais veids, kā šķērsot bīstamu upi, ir vienkārši iet tai pāri - d'oh!

Drošākais veids, kā šķērsot bīstamu upi, ir vienkārši iet tai pāri – d’oh!

Ņujorka. Ļaunā Farmaceitiskā Korporācija (LFK), konkrēti tās Ļaunā Bosa veidolā, atkal mēģina ciniski iepelnīties uz vienkāršajiem ļaudīm. Tās darbinieki atklāja, ka ellē-ratā-pakaļā augošās Asiņainās Orhidejas sastāvā esošās šūnas spēj radīt preparātu pret novecošanu – orhideja, protams, zied reizi 6 gados, un, protams, ir kā reizi bez piecām minūtēm īstais laiks! Nekavējoties uz orhideju dislokācijas vietu, Borneo džungļiem, tiek nosūtīta īpaša komanda, kuras sastāvā ir Skeptiskā Zinātniece, Krutais Nēģeris, Jautrais Nēģeris, Debīlā Blondīne, Skarbais Ķīnīzers, Ambiciozais Nodevējs un Mazrunīgais Krutaks, citiem vārdiem – sastāvs, kurš reprezentē visus iespējamos sabiedrības slāņus. Tie nolīgst vietējo Kapteini, kurš izrādās bijušais Navy Seal komandas dalībnieks (kurš gan cits…), un ar viņa Peldošo Graustu dodas pakaļ orhidejām. Bet viņi nemaz nenojauš, ka džungļu dzīlēs Anakondas, sarijušās nolādētās orhidejas, izauga tā apmēram reizes divdesmit, un joprojām grib ēst!

Pirmkārt, es nēesmu drošs, ka Anakondas tiešām dzīvo Borneo džungļos (precizējums – internets saka, ka Borneo nekādu anakondu nav!), es biju domājis, ka viņas dzīvo Amazonijā, bet – kuru tas uztrauc? Galvenais, ka ir milzu čūskas, kuras rij visu pēc kārtas, vēlams – filmas varoņus. Sižets praktiski pilnībā kopē pirmo daļu, vēl mazliet, un to varētu nosaukt par tās rimeiku – dokumentālistu komandas vietā zinātnieki, kuri atkal dodas ar kuģi pa upi, tam seko grūtības ceļā (insekti, aizsprosts – viss tas pats), tad kuģis tiek pakāsts un visi nokļūst džungļos, kur tiek apēsti viens pēc otra. To es zināju vēl noskatoties treileri (lūdzu skat. zem raksta). Loģiku, dziļas domas un morāli sižetā neatradīsiet, bet ceru, ka arī nemeklēsiet, jo – skat. filmas nosaukumu.

Bet labākais līdzeklis pret anakondām, kā arī visu citu, ir mačete! Because Machete don't text!

Bet labākais līdzeklis pret anakondām, kā arī visu citu, ir mačete! Because Machete don’t text!

Aktieru komandā šoreiz gandrīz neviena pazīstama vārda. Pirmā filma vismaz varēja lepoties ar to pašu Džei Lo, Ledus Kubu, Džonu Voitu un pat Ouenu Vilsonu – mūsdienās tīri labi pazīstami vārdi, tas, ja neskaita mazāk pazīstamos Keriju Vūreri, Ēriku Štolcu un visu B-filmu talismanu Deniju Treho, kuri arī nav zemē metami. Šeit es personīgi atpazinu tikai Morisu Čestnatu, kuru agrāk biju redzējis kaut kādos lētos bojevikos (laikam pat ar Stīvenu Sīgalu), bet pārejie, acīmredzot, no seriāliem savervēti – nevienas pazīstamas sejas. Bet tur ir arī pluss, jo nekad nepateiksi, kuru aprīs pirmo (jo otro vienmēr apēd nēģeri – sk. “Ghost Ship”). Starp jaunpienācējiem īpaši izceļas, bez šaubām, “talantīgais” aktieris Džonijs Messners, iepriekš redzēts otrā/trešā plāna lomās iekš “Tears of the Sun” un “Spartan”. Džonijs šeit tēlo Drūmo Kapteini (to pašu Jūras Roni ar mīklaino pagātni), un bez tā, ka viņš salīdzinoši veiksmīgi imitē Vinu Dīzelu (harisma tāpat lien pa visām spraugām), viņš uz savu galvu nolaiž pats savu kuģi pa ūdenskritumu (protams, ar visiem pasažieriem iekšā), un mirklī, kad džūngļos atskan briesmīgs kliedziens (tur tiek sakožļāts viņa paša rokas pērtiķis), svinīgi nosaka “Džungļos vienmēr kāds tiek apēsts!”. Un tamlīdzīgi – vēl viens personāžs, kas ir interesantāks par filmu, kurā piedalās.

Arī režisors Dvaits Eič Littls dara, ko spēj – ar šādiem aktieriem, sižetu un budžetu. Viss ir sakarīgi safilmēts, sarežisēts, samontēts, pat pāris money shot‘iem naudas sanāca – tas pats kritiens no ūdenskrituma un pastaiga pa purvu. Tā vietā, lai baidītu mūs ar gumijas/3DSmax čūskām, Dvaits rīkojas viltīgi – atceras seno stāstu, ka visbailīgākais liekas tas, ko tu neredzi, un iegrūž naudu labā CGI mikroskopiskās devās. Baigais viltnieks, neko teikt, bet – pretenziju nav.

Principā, galvenais ko jums vajadzētu zināt – filma labi izklaidē, tai pat laikā ne mirkli nepasniedzot sevi nopietni, un noteikti attaisno visas cerības, kuras tiek liktas uz filmu ar nosaukumu “Anakondas. Asiņāinās Orhidejas Medības”. Ne vairāk, bet arī ne mazāk. Kā raksta IMDB – “Best Bad Movie of the Summer”! Summer of 2004, tas ir.

ps. “Anakondu” filmas tālāk par otro daļu skatīties kategoriski nav ieteicams – tālāk tikai murgi, marazma bezdibenis un Deivids Hasselhofs. Vai Jums to vajag?

Raksts pirmoreiz publicēts 13.09.2004.