“Divergent” treileris: Bada Spēļu pēdās

November 20, 2013  |  Treileri

Interesantas transformācijas notiek ar YA (Young Adult) žanru – ja vēl nesen gandrīz visi tā pārstāvji centās līdzināties mīksto mēbeļu sāgai (tā lai ir vampīri, vilkači, vēl visādi mošķi UN LAI MĪLA!), tad sekojot “The Hunger Games” fenomenam karstākais, kas šobrīd patīk jauniešiem, ir totalitārā, gandrīz-postapokaliptiskā nākotne, kur visi atšķirīgie tiek brutāli represēti, bet tomēr vēl atrodas jaunieši, kas dos atbildes triecienu tirāniem. UN LAI MĪLA, protams! Šīsdienas pacients, “Divergent” (based on a worldwide bestseller!), ir tieši šāds:

Grāmatu, ko ekspluatēt, šoreiz gan ir mazāk – tikai trīs, jo arī šī, protams, ir triloģija – bet visādi citādi iepriekšējo filmu uzvarošā formula ir veiksmīgi saglabāta. Spriediet paši – simpātiska, bet ne meganfoksīga meitene galvenajā lomā (Šeilīna Vudlija man šķiet galvas tiesu pārāka gan par Sīršu Ronanu, gan par Fila Kolinsa mantinieci, par Kristenu pat nerunājot), lai mērķa grupa spētu sevi ar to puslīdz asociēt. Vismas divi potenciālie līgavaiņi (šeit tie ir Teo Džeimss un Cietais Rieksts Jr.), lai ir no kā izvēlēties – mērķa grupai, protams, ne jau galvenajai varonei. Lērums labu aktieru otrā plāna lomās (Keita Vinsleta, Rejs Stīvensons, Tonijs Goldvins, Ešlija Džada, Megija Kū… ui, ku daudz), kā arī kompetents režisors Nīls Burgers (“Limitless”, “The Illusionist”), kurš to visu smuki saliek kopā kontrolējošu producentu un oriģinālmateriāla autores uzraudzībā.

Forši, ko – un daudz labāk, kā iepriekšējās žanra novirzes. Ar nepacietību gaidīšu, kur YA iestūrēs tālāk – cerams, ka kosmosā, jo sen jau būtu laiks!

Gaidam “Divergent” kinoteātros 2014. gada 21. Martā (Latvijā)!