Džeisons Stethems pārsteidz ar “Hummingbird”

June 10, 2013  |  Džeisons Stethems, Jaunumi

Džeisons Stethems (pareizi, protams, ir Steitems, bet ko nu vairs) kino skatītājiem ir vairāk zināms kā “bijušais CIP/FIB/Jūras valis, kurš cīnās par taisnību” tipa varonis, un ārpus šīs formulas izkāpj reti – pusē no savas filmogrāfijas viņš tēlo Kurjeru un ir redzams pie dažādu auto stūres, otrajā pusē – tas pats Kurjers, tikai bez auto. Taču ik pa retam pat Stethemam patīk eksperimentēt (īpaši mājās, Lielbritānijā), un tad top tādas filmas kā dzērājdrāma “Blitz” vai šīs sarunas temats, “Hummingbird” / “Kolibri Efekts” (nesmejieties, ASV filma vispār saucas “Redemption”)!

Savulaik par labāko scenāriju Oskaram nominētais Stīvens Naits pēc piecu gadu pārtraukuma atkal pievienojies lielajam kino, piedāvājot savu pirmo pilnmetrāžas filmu režisora krēslā, „Kolibri efekts”. Britu aktieris Džeisons Stethems ieguvis kulta filmu zvaigznes statusu, pateicoties tādām filmām kā „Kurjers”, „Neiznīcināmie”, „Ķēriens” un daudzām citām. Asa sižeta filmās Stethems parasti tēlo spēcīgus vīriešus, savukārt filmā „Kolibri efekts” aktieris ieguvis pavisam citu tēlu. Filmā “Kolibri efekts” aktieris iejūtas ne tikai ierastajā asa sižeta filmu zvaigznes tēlā, bet iegūst drāmas aktiera ampluā, liekot skatītājiem domāt par viņu kā viegli ievainojamu vīrieti, kas spēj mīlēt!

Džeisona Stethema lomu filmā varētu raksturot kā noplukuša sliktā zēna stāstu par īstu mīlestību.

Režisors Stīvens Naits norāda, ka Stethemam piemīt apbrīnojama harizma, kas piemērota filmai. „Devos uz Maiami, lai redzētu, kā viņš strādā. Biju patīkami pārsteigts,” režisors neslēpj sajūsmu, piebilstot, ka aktierim uzreiz iepatikās scenārijs. „Džeisons jau sen bija sapņojis par tādu lomu,” par negaidīto aktiera karjeras pagriezienu stāsta S. Naits. „Gatavojoties lomai, Džeisons aktīvi pētīja bezpajumtnieku un bijušo karavīru dzīvi, satikās un runāja ar viņiem, lai maksimāli precīzi un reālistiski iejustos lomā,” uzsver režisors. Naits zināms, pateicoties tādām filmām kā „Netīrā jaukā dzīve” (“Dirty Pretty Things”, 2002) un „Austrumu solījumi” (“Eastern Promises”, 2007). Filmā „Kolibri efekts” kļūst par trešo trioloģijas posmu, iedzīvinot stāstu par Londonas iedzīvotājiem, kas izstumti ārpus sabiedrības robežām:

Filmā bijušais kareivis Džojs Džonss (Džeisons Stethems), kas bīstamās operācijās Afganistānā zaudējis visus draugus, Londonas graustu patvērumā cenšas izbēgt no biedējošajiem pagātnes rēgiem. Kareivis ir salauzts, dzīves jēgu zaudējis un līdz sabiedrības zemākajiem slāņiem nolaidies vīrs, kas šķietami nolemts pazušanai alkohola un narkotiku muklājā. Taču liktenīgs notikums viņa dzīvē, kad iet bojā viņa mīļotā sieviete Izabella, piespiež viņu saņemties un atbrīvoties no sāpīgās pagātnes. Par pastāvīgiem sāpinātā Džoja pavadoņiem kļūst atriebība, taisnības meklējumi un pakausī elpojoša nāve, kriminālās pasaules elementi un negaidīta mīla pret skaisto Kristīnu (attēlo Agata Buzeka), kas rada vēlmi atgriezties normālā dzīvē…

Un pat kino kritiķi, kuri, kā zināms, normālas filmas neskatās, slavē:

Bet vispār gaidam 2014. gadu, kad Stethemam atkal būs veselas 4 filmas“Homefront” pēc Stallones scenārija un ar Džeimsu Franko (kura varoni sauks “Gator”!), Bērta Reinoldsa filmas “Heat” rīmeiks (Stethems, protams, kā Bērts), neizbēgamie “The Expendables 3” un pat “Fast & Furious 7”, kas, manuprāt, vairs nav spoilers. Nāk Stethema gads!

“Hummingbird” / “Kolibri Efekts” kinoteātros jau no Piektdienas!