“Fast & Furious 7” uzņem apgriezienus

August 27, 2013  |  Džeisons Stethems, Jaunumi

Lai arī ne gluži visi bija apmierināti ar šīsvasaras “Furious 6” (es tai skaitā), galīgi nav laika apstāties un pārdomāt stratēģiju, jo studija Universal un seriāla producents Vins Dīzels spiež gāzi grīdā un nākamā sērija mūs apciemos jau nākamvasar! Ņemot vērā, ka tas ir jau pavisam drīz (pēc kino-relīžu kalendāra), ir īstais laiks apkopot, kas tad mūs gaida šī benzīna, svilušu riepu, uzsvērtas maskulinitātes, pavirši apslēptas homoseksualitātes un vienkārši absurda teātra nu jau septītajā uzlējumā (uzmanīgi, spoileri par iepriekšējām daļām)!

Gandrīz galvenā ziņa – iepriekšējo 4 daļu (“Tokyo Drift”, “Fast & Furious”, “Fast 5”, “Furious 6”) režisors Džastins Līns ir nost no distances – burtiski nogura, un viņu var saprast. Sekojot visiem nepolitkorektākajiem jokiem, studijas Universal bosi viņa vietā iecēla vēl vienu aziātu, horror-darboni Džeimsu Vanu (“Saw”, “Insidious”, “The Conjuring”). Apgalvo, ka nē – nesajauca, bet apzināta izvēle. Vans, kurš līdz šim ir operējis ar budžetiem, ar kuriem nepietiks pat jaunās filmas bufetei, aiz priekiem ir aktivizējis Twitter kontu, kā arī braukā apkārt pa gleznainām vietām (Abu-dabi!) un piemeklē jaunās filmas lokācijas. Forši – vismaz ar entuziasmu čalim viss ir kārtībā, pārējo, kā saka, nopirks!

Pavisam galvenā ziņa (tiem, kas to vēl nezin) – galveno ļaundari jaunajā filmā atveidos bloga mīlulis Džeisons Stethems! Labākajās seriāla tradīcijās viņš atveidos “Furious 6” galvenā ļaundara (Lūks Evanss) brāli, kurš ir gatavs atriebties un daļēji to jau izdarīja – filmā “Tokyo Drift”, tikai mēs to toreiz vēl nezinājām! Negribas ieslīgt seriāla varoņu peripētijās, jo tās ir sarežģītākas kā meksikāņu telenovellās, bet labāk izstāstīšu par savu teoriju – ja sanāk laiks, noskatieties filmu “No One Lives”, tā ir neoficiāls “Furious 6” prīkvels, jo Lūks Evanss tur tēlo tieši to pašu varoni, tikai citā filmā (un paliek dzīvs, attiecīgi filma ir prīkvels). Bet Stethems jaunajā filmā tēlos Stethemu, tapēc gatavošanās nolūkos varat noskatīties jebkuru filmu ar Stethemu. Joks, protams – tas taču tāpat jau ir izdarīts, vai ne?

Un nosacīti galvenā ziņa – ja “Fast & Furious” sākās kā neoficiāls sērferu-laupītāju filmas rīmeiks, tikai par autiņiem, turpinājās kā stāsts par jauniešu neona izgaismoto mašīnu subkultūru, kurš progresēja sākumā par kriminālo, bet tad arī par absurdo grāvēju, tad jaunā filma būs… nē, ne horror, lai gan režisors noteikti pacenstos, bet gan kung-fu grāvējs ar autiņiem! Un galvenais iemesls tam pat nav Stethems, bet gan filmai tikko apstiprinātais Tonijs Džā! Tiem, kas nezin Toniju Džā, ir a) tūlīt pat jānoskatās šis YouTube video (zemāk) un b) jāmeklē rokā filmas “Ong-Bak” (tikai pirmo daļu) un “The Protector”. Tālākais būs skaidrs – iedomājoties, kāda kalibra cīņā iesaistīsies Dīzels, Stethems un Tonijs Džā (un The Rock, ja paspēs – viņa dalība vēl nav apstiprināta, neskatoties uz IMDb apgalvojumiem), pār muguru notek auksti sviedri. Galvenais, lai tā nenorisinātos automobīlī.

Citādi filmas kastinga ziņas nepārsteidz (izņemot faktu, ka no dalības filmā atteicies Denzels Vašingtons – dēļ tā, ka konraktu esot bijis jāparaksta uzreiz uz trim (!) filmām!), jo gandrīz visas vecās sejas būs atpakaļ – jo kur gan viņi liksies. Par filmas sižetu un lokācijām (izņemot jau minēto Abu-dabi) ziņu nav, bet tāpat skaidrs, ka tas nav galvenais – atkal laupīšanas, atkal pakaļdzīšanās. Un Stethems!

Ar jaunu entuziasmu gaidam “Fast & Furious 7” jau nākamā gada  11. Jūlijā (ASV)!