“Gangster Squad” (2013)

January 19, 2013  |  Filmas, Raksti

Neskatoties uz to, ka Holivuda un “gangsterkino” ir praktiski sinonīmi (vismaz bija, gan 30-tajos, gan 50-tajos, gan 70-tajos), pēdējos gados lielais kino apzināti ignorē šo žanru, atstājot to mazajiem ekrāniem (oblig. skat. “Boardwalk Empire”), tādēļ “Gangster Squad” tika gaidīts kā ilgi kopto un loloto tradīciju turpinātājs 21. gadsimtā, kurš atgriezīs žanram bijušo spožumu un popularitāti.

Pa ceļam pie kino skatītājiem ar filmu gan notika nelaime – apšaudes Auroras (Kolorado štats, ASV) kinoteātrī formā, kas aizkavēja filmas iznākšanu par vairākiem mēnešiem un spieda veidotājus pārfilmēt vienu no tās ainām. Tikai mieru – baumas, ka tika pārfilmētas beigas, nav patiesas (tās ir drīzāk otrā akta beigas), un filmā tas nemaina itin neko, jo vienīgie šī politkorektā marazma iniciētā soļa cietēji ir filmas finansētāji, kuriem tas maksāja papildus pāris miljonus USD, un mēs, skatītāji, kas par filmas patieso dabu uzzināja ar vairāku mēnešu aizkavēšanos.


filma, būtībā, ir “The Untouchables” Pokemonu paaudzei

Lai gan izbrīnam nav pamata – režisors Rubens Fleišers (“Zombieland”, “30 Minutes or Less”) nekad nesolīja, ka veidos kaut ko nopietnu, un, būsim godīgi, arī viņa filmogrāfija par to neliecina, jo filma, būtībā, ir “The Untouchables” Pokemonu paaudzei (piedodiet, bet MTV paaudzei jau pašai ir bērni), kura, kā zināms, neskatās filmas, kuras ir vecākas par 2000. gadu, un nav atēdusies tās klišejas, kuras filmas autori mums pasniedz bez mazākajām ironijas pazīmēm.

Kopumā, mūs pievīla pašu uzburtās ekspektācijas (kuro reizi jau…) un gaidas pēc jauna “Krusttēva” vai vismaz “L.A. Confidental”, jo visās citās jomās ar filmu viss ir labākajā kārtībā – stilizēts, glamūrīgs (varbūt pat pārāk, dēļ filmas digitālās dabas) retro, patīkami aktieri ar spīdošiem Brolinu un Pennu priekšgalā, un gandrīz vai “The Expendables” cienīgs action (šauj daudz un no sirds), bet reizē arī labākā ilustrācija teicienam style over substance. Ja šāds kokteilis Jums ir pa prātam, tad “Gangsteru Medniekus” izbaudīsiet nepašķobījušies.