“Jack Ryan: Shadow Recruit” treileris

November 21, 2013  |  Treileri

Nogaidījusi gandrīz dekādi, studija Paramount nolēma, ka beidzot ir laiks atdzīvināt frančīzi par nelaiķa Toma Klensija, iespējams, atpazīstamāko varoni, CIP analītiķi/prezidentu/all-around badass Džeku Rajenu, kuru līdz šim filmās jau atveidoja 3 (!) dažādi aktieri. Nav Bonds, bet nav arī šaubu, ka ļoti gribētos, lai ir – un filma “Jack Ryan: Shadow Recruit” ir sāgas “Casino Royale”!

Neviens raksts par Džeku Rajenu neiztiek bez iepriekšējo lomas atveidotāju minēšanas, un arī šis nebūs izņēmums – kā, cerams, atceramies, tad pirmais lomu piemērīja Aleks Boldvins (kad viņš vēl nebija smieklīgs) filmā “The Hunt for the Red October”. Filma bija ļoti veiksmīga, un Aleks palika alkatīgs, tādēļ stafeti pārņēma Harisons Fords, kurš noturējās veselas divas filmas – “The Patriot Games” un “Clear and Present Danger”. Turpināt Indiana īsti nevēlējās, un nebija arī jēgas – grāmatās Rajens kļūst par ASV prezidentu, bet Harisons… nu, Jūs saprotat. Līdz ar ko tika nolemts pagriezt Rajena bioloģisko pulksteni stipri uz atpakaļu, un loma filmā “The Sum of All Fears” tika Benam Aflekam, kurš izdarīja ar Rajena tēlu to pašu, ko ar Daredevil – respektīvi, bija nepieciešama dekāde, lai varonis tiktu pienācīgi aizmirsts un varētu tikt reanimēts.

Dekāde gan tika pavadīta arī scenārija, ne tikai jauna Džeka Rajena meklējumos – neesmu drošs, bet sākotnēji šīs filmas scenārijs saucās “Moscow” (bet vēl pirms tam – “Dubai”), un bija par to pašu, bet citu varoni. Bet tad pie darba ķērās režisors Kenets Brana, kurš utilizēja Rajena lomai jau kādu laiku apstiprināto Krisu Painu, un lieta aizgāja. Tik veiksmīgi, ka otra galvenā loma tika uzticēta karjeras renesansē esošajam Kevinam Kostneram, bet trešo, filmas galvenā ļaundara lomu,  Brana pietaupīja pats sev!

Kas no tā sanāca un vai līdz nākamajam Džekam Rajenam atkal gaidīsim dekādi, uzzināsim jau pavisam drīz – “Jack Ryan: Shadow Recruit” pirmizrāde Latvijā paredzēta jau 2014. gada 17. Janvārī!