“Kick-Ass 2” (2013)

August 14, 2013  |  Filmas, Raksti

“Kick-Ass 2” ir viena interesanta filma – nav tā, ka pirmā daļa guva kādus vērā ņemamus finansiālus panākumus (baumo, ka mājas video nomā gan, bet kurš gan to pārbaudīs), un arī saturiski tā daudziem atstāja dalītas jūtas. Tomēr otrā daļa ir klāt, un – tavu brīnumu – nav zaudējusi nevienu no galveno lomu atveidotājiem, ne arī kļuvusi par direct-to-video produktu.

Kas, savukārt, rada nopietnu jautājumu par filmas žanru, jo, ja pirmā daļa (kopā ar “Watchmen”, “Super” un vēl pāris) diezgan veiksmīgi dekonstruēja supervaroņu filmu žanru, atklāti atzīstot to eksistenci filmas pasaulē, tad otrā daļa nu jau atklāti atzīst arī pirmās daļas eksistenci – kick-ass-ception! Režisors Džefs Vedlovs, kurš pie stūres nomainīja Metjū Vonu (šeit tikai izpildproducents), jau iepriekš strādāja ar filmu, kurā viss tika atrisināts ar deju ar sitienu pa seju (“Never Back Down”), tapēc šo būvē pēc klasiskiem sīkvelu šabloniem – filma samērā veiksmīgi balansē starp galveno varoņu pievienošanos maskoto supervaroņu komandai (kā “The Avengers” vai “Justice League”, jo aktuāli) un Killerskuķa (krieviski – Убивашка) personīgo odiseju pretīm pubertitātei un saistītajām lietām (tai skaitā arī tapēc, ka paša režisora sarakstītais filmas scenārijs sapludina kopā “Kick-Ass 2” un “Hit-Girl” komiksu stāstus).

Viens gan ir palicis nemainīgs – zem savas fasādes filma joprojām ir par to, cik ļoti cilvēki brīžiem grib ņemt varu savās rokās un atdarīt pāridarītājiem paši, brutāli, maskās un bez tiesas sprieduma, ļaujot taisnībai uzvarēt kaut vai šādi gadījumos, kuros tradicionālā vara ir bezspēcīga. Un, domājams, kamēr vien pār cilvēci valdīs doma par revenge fantasy (tas ir – vienmēr), šādu filmu pastāvēšana ir ne vien loģiska, bet arī attaisnojama. Jo labāk, ka tikai kino.

Strikti pirmās daļas cienītājiem, “Kick-Ass 2” ir viens patīkams, patīkams pārsteigums – kad nevajadzīga (neaicināta, nelūgta, vienkārši neveiksmīga) sīkvela vietā pirmās daļas fani saņem pilntiesīgu turpinājumu. Jautājums par to, vai tas ir labāks, sliktāks vai līmenī ar pirmo daļu, joprojām paliek atklāts (un diezgan patīkams diskusijai), bet Džefa Vedlova karjerai mēs noteikti sekosim ar ieinteresētu aci!

Filma kinoteātros no Piektdienas!

ps. ja kādu pēc tas satrauc, tad Džims Kerijs filmā ir visas desmit minūtes.