Kino Kults Classics: “The Marine” (2006) / “The Condemned” (2007)

April 5, 2013  |  Filmas, Raksti

Šodien uzmanības centrā būs studija WWE Films, kurai savulaik vēlējos veltīt atsevišķu ierakstu, taču tā pārāk ātri “izsmēlās”, lai būtu to pelnījusi – lai jau paliek vismaz šī raksta ietvaros. Studijas (kas pilnībā pieder WWE jeb World Wrestling Entertainment) publiskais mērķis bija un joprojām ir – izmantot WWE zvaigznes pilnmetrāžas filmās, sava labuma gūšanai. Taču slepenais, bet ļoti labi saskatāmais mērķis vismaz sākumā bija Arnolda labāko filmu neoficiālo rīmeiku veidošana – protams, ar restleriem galvenajās lomās. Šodien – par divām labākajām studijas filmām, abas ir ieteicams patērēt viena vakara ietvaros, kopā ar 2L “Apini” vai vienkārši šņabi (labus dzērienus pietaupat nākamajiem “Kino Kults Classics”), “The Marine” un “The Condemned”!

“The Marine” (2006)

Nezinu, kā tur bija patiesībā, bet “pārfilmēt Arnoldu” noteikti bija abu filmu radošo grupu vadmotīvs, jo tā arī nav skaidrs, vai tie bija Vinsa Makmahona bērnības slapjie sapņi, vai arī “Commando” Džona Cenas mājā tika atstāts ieslēgts 24/7 (arī miegā), bet rezultāts runā pats par sevi – nav citas filmas, kuru ar tīru sirdi var saukt par “mūsdienu “Commando””, kā “The Marine”!

Vietā ir visi “Commando” elementi – “vienkāršais džeks” Cena (agrāk trennēts rīkļuravējs), viņa nolaupītā meita līgava, banda ar harizmātiskiem neliešiem (filmā ir vienkārši ģeniāls Roberts Patriks – to var saprast pat pēc treilera), un pilnīgi nereālas, bet fantastiski izklaidējošas action ainas! Bet netrūkst arī atšķirību, jo no “Commando” tika pārņemtas nevis detaļas, bet gan esence – precīzi agrīnā Arnolda stilā one-man army Cena burtiski izpļauj ceļu līdz mērķim, tikpat jautri & muļķīgi ekvivalentās proporcijās, tikai ar mūsdienu grāvēja vizuālo stilu un pāris restlinga paņēmieniem.

Kopumā mēs vienkārši iegūstam nenovērtētāko pēdējo gadu vai pat desmitgades grāvēju. Ja vēl šaubaties, izbeidziet, “The Marine” = mūsdienu “Commando”, un punkts. Un sanāca daudz labāk, kā Nacionālās Drošības Aģentam!

“The Condemned” (2007)

Un šis, tātad, ir vaļīgs “The Running Man” rīmeiks, tikai pielāgots mūsdienu realitātēm (un pasaulei, kurā brīvi sadzīvo “Battle Royale” un “The Hunger Games”), ar neizbēgamo realitātes šovu internetā (“Death Race”, khm) un pārējiem atribūtiem. Švarca lomā šoreiz Ledus Aukstais Kubs Stīvs Ostins, un lai kā filmas autori necenstos padarīt to modernu un aktuālu, jau pirmais tās kadrs liecina, ka viss tiks atrisināts veco-labo grāvējfilmu stilā – ar sitienu pa seju (un citām vietām), ko, patiesībā, arī alkst redzēt filmas WWE auditorija.

Pasen lasīju interviju ar režisoru, kurā tas centās pārliecināt, ka viņam bija kaut kādas idejas par inscenētas vardarbības lomu mūsdienu sabiedrībā un masu medijos, kuras viņš caur filmu mēģināja pavēstīt – un nevar teikt, ka tas galīgi nav izdevies, īpaši attiecībā uz Vinnija Džounsa (B-kategorijas grāvēju pirmā pazīme) varoņa arku, lai gan gandrīz visi “personāži” šajā filmā, īpaši no “dalībnieku” puses, sanākuši gana spilgti. Visas pārējās idejas noslīkst sprādzienu, kliedzienu un ložu jūrā – ja jau pat filmas treilerī Ostins notriec helikopteri ar signālpistoli, tas tomēr, kā sacīt jāsaka, nosaka visas turpmākās darbības vektoru.

Galarezultātā iegūstam gana izklaidējošu, mūsdienīgu “The Running Man” gandrīz-rīmeiku un vienkārši lielisku B-movie, un lai gan žanrā ir daudz spilgtāki pārstāvji par šo (jau minētā “Battle Royale”), konkrētais pārstāvis ir daudz veiksmīgāks, nekā jau minētā “Death Race” – starp citu, “triloģija” (ir arī labāks, precīzāks vārds – “loloģija”, no saknes “LOL”).

Kā bonuss šoreiz – Top5 debīlākie WWE Films produkti, jo, kā jau minēju, ar šīm divām filmām arī beidzās mana interese pret šo kantori:

1

“See No Evil (2006)”

mūsu platuma grādos mazpazīstamais restleris Kane ir slepkava šajā haunted house šausmenē. Tas, kuram likās, ka šī ir laba ideja, jau krita kā pirmais upuris;

2

“The Chaperone (2011)”

tikko izlaists no cietuma, Triple H iekārtojas vadīt dzelteno skolas autobusu (wtf… pat ASV tā nenotiek), kuru, protams, nolaupa viņa bijušie bandas biedri. Filma ir ģimenes komēdija – Mensonu ģimenei, droši vien;

3

“The Marine 2 (2009)”

kāda starpība, kurš ir pie darba, kamēr kāds ir. Man – ir starpība, līdz ar ko šis tiek izlaists. Trešā daļa jau gandrīz klāt!

4

“12 Rounds (2009)”

nekad nepiedošu! Pilnīgi wasted Eidans Gillens, Cena – tas pats “The Marine”, tikai vairs nav smieklīgi. Filma kā kādreiz laba (“Die Harder”! “Cliffhanger”! “Cutthroat Island”, kaut vai!) režisora Renija Hārlina nekrologs;

5

“Scooby-Doo (2014)”

uz 2014. gadu ieplānotais WWE Films projekts. Te pat godīgi sakot nav, ko komentēt…