Kinoblogeri aicina uz Kinofestu “Spektrs”!

November 1, 2013  |  Jaunumi, Kinoblogeri

Jeb tad, kad ar vienkārši seansiem vairs nepietiek – laiks pašiem savam divu dienu kinofestivālam! Un ir jau arī īstais brīdis – “Arsenāls” jau kādu laiku atpakaļ ir devies labākos medību laukos, šogad (vai uz šo gadu?) tam pievienojās arī “Baltijas Pērle”, un Latvija šoruden palika bez vērienīgiem kinofestivāliem vispār. Tapēc Kinoblogeri steidz palīgā (“To the Batmobile rescue!”) un organizē savu, un, par cik šis nav gluži “kinofestivāls” bet “kinofests”, tad arī saturs tam būs atbilstošs – episks, vērienīgs, arī gīkisks, bet kopumā satriecošs! Kā jau “Kinoblogeri piedāvā” pasākumiem pierasts:

Divas dienas, 9. un 10. Novembris (9-10-11), k/t Kino Citadele. Pasākuma gaitā jebkurš varēs uz lielā ekrāna izbaudīt ekskluzīvas filmas, kuras vēl nav bijušas Latvijas kinoteātros, kulta klasiku, lekcijas no Kinoblogeriem un industrijas ekspertiem, studiju prezentācijas ar ekskluzīviem materiāliem (treileri no interneta tie nebūs), kā arī prezentācijas un konkursus!  Būs arī daudzi citi pārsteigumi, tāpēc šis ir kinofests, ko noteikti nevajadzētu palaist garām!

Festivāla line-up, kurš ir apstiprināts, bet neizslēdz mikroskopiskas izmaiņas un patīkamus pēdējā brīža pārsteigumus (protams, ka pozitīvus):

SESTDIENA, 9. NOVEMBRIS

13:00 – Atvēršanas ceremonija un ievadvārdi
13:30 – “La grande bellezza”/”The Great Beauty” (142 min)
16:00 – Holivudas studiju gaidītākās filmas 2014 (Sergejs Timoņins)
17:00 – “Stīvena Kinga adaptācijas” (Līva Spandega)
17:30 – “Carrie” (100 min)
19:30 – Pārtraukums
20:00 – Roberta Kuļenko prezentācija par amatieru filmām (Roberts Kuļenko)
20:30 – “Dallas Buyers Club” (117 min)
22:50 – Grupa “Gaproljeri”
23:20 – “The Cabin in the Woods” (95 min)

SVĒTDIENA, 10. NOVEMBRIS

13:00 – “Only Lovers Left Alive” (123 min)
15:30 – Kinoatjautības konkurss (Sergejs Timoņins)
16:00 – “All Is Lost” (106 min)
18:00 – Prezentācija “Blondīne par blondīnēm” (Lelde Veidemane)
18:30 – “The Counselor” (117 min)
20:45 – Prezentācija “Kā organizēt festivālu?” (Sergejs Musatovs)
21:15 – “Nebraska” (115 min)
23:15 – Noslēguma ceremonija un atvadvārdi

la_grande_bellezza_ver2_xlg“The Great Beauty” / “Dižais Skaistums” (2013)

Rež. Paolo Sorrentino

Festivālu atklāsim ar filmu itāļu valodā – dažiem tas noteikti arī ir pēdējais, ko viņi vēlas zināt par festivālu, bet… Noskatieties treileri un sapratīsiet, ka, aizvietojot galveno varoni ar Šonu Pennu (vai ko līdzvērtīgu), darbības vietu ar Ņujorku, bet OST – ar hiphopu, tas pats vien būs! Un skatītos taču, vai ne? Bet Paolo Sorrentino filmas ir ne tikai vizuālo mākslu saldēdiens, bet arī Kino ar lielo burtu. Ir pilnīgi skaidrs, ka gluži kā maestro iepriekšējās filmās (“Il Divo”, “This Must be the Place”), arī jaunākā filma turpinās plūstošo ainu un sulīgu kadrējumu virknējumus, kas papildināts ar niansētiem stāstiem un galveno varoņu pārdomām. Kopā tas veido mākslas darba cienīgu baudījumu. Arī mūsdienu Romas, kā atsevišķa filmas tēla, portretējums ir interesanta filmas sastāvdaļa.

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/178555/
Treileris: http://youtu.be/fJfvX6zPAuQ

tumblr_mtcvus6FUl1rxculuo1_“Carrie” / “Kerija” (2013)

Rež. Kimberlija Pīrsa (“Boys Don’t Cry”)

Ja agrāk viņš bija lubeņu un mīksto vāku bestselleru karalis, tad mūsdienās Stīvens Kings jau sen ir klasiķis (bet agrak – alkoholiķis/kokaīniķis) ar sirmu bārdu, īpaši laikos, kad veikalu plauktus ir pārpildījusi Stefānija Meijere un tās ārlaulības bērns “50 Greja Nokrāsas”… bet ko tad mēs par skumjo. Labāk par pozitīvo, par rīmeikiem – jo “Kerija” tieši tāds arī ir. Bet ar odziņu – tās režisore ir Kimberlija Pīrsa, “oskarotās” filmas “Boys Don’t Cry” autore, un kurš tad vēl labāk spēj parādīt nesaprastas pusaudžu meitenes Lielo Sāpi?

Domājams, ka Stīvena Kinga meistarību dramatisku un šermuļus uzdzenošu stāstu veidošanā apšaubīt vairs neuzdrošinās neviens. Tādēļ viņa 1974.g. romāna “Carrie” modernizētā filmas versija ar Chloë Grace Moretz un Džulianu Mūru galvenajās lomās filmā, kas tiek uzskatīta par tiešu 1976.g. Brian De Palma filmas rīmeiku, būs labs atgādinājums zinātājiem un elpu aizraujoša pirmā pieredze, tiem, kuri vēl tikai iepazīst šo stāstnieku.

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/178550/
Treileris: http://youtu.be/LxwPUSWRaJo

Dallas Buyers Club“Dallas Buyers Club” / “Dalasas Pircēju Klubs” (2013)

Rež. Žans-Marks Valī

Metjū Makonaheja vārds pēdējos gados no romantisko komēdiju cienītāju magnēta kļuvis par kvalitatīva kino sinonīmu – kurš gan būtu domājis! Makonahejs ir zirgā – “Mud”, šis, pats Kristofers Nolans uz “Interstellar” uzaicināja! Romantisko tukš-komēdiju ar Keitu Hadsoni laiki ir prom uz neatgriešanos! Un arī viņa jaunākais darbs, “Dallas Buyers Club”, turpina šo lielisko tradīciju, piedāvājot vienu no labākajiem aktierdarbiem (bet praktiski nevienu topless Makonaheja ainu) visā aktiera karjerā. Šajā spēcīgajā, bet optimistiskajā retro-drāmā bez Metjū redzēsim arī Džaredu Leto, Dženiferu Gārneri un Stīvu Zānu.

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/178551/
Treileris: http://youtu.be/U8utPuIFVnU

Cabin in the Woods“Cabin in the Woods” / “Būda Mežā” (2012)

Rež. Drū Godārs

Atpakaļ uz “Būdu Mežā” – jeb ar ko tad viss sākās! Leģendāro “Kinoblogeri piedāvā” pirmo seansu nu ir iespējams piedzīvot vēlreiz, tāpat kā noskatīties šo lielisko šausmu komēdiju uz lielā ekrāna (jo par daudz vienkārši nevar būt) satriecošā nakts seansā ar saprotošu auditoriju! Tiem, kas nezin vai tankā – Tors un citi jaunieši dodas aizraujošā pārdzīvojumā burtiski uz Būdu Mežā, kur visu šausmu filmu klišeju vietā viņiem uzbrūk… neticu, ka nezinat, bet, ja nu tiešām nezinat? Pēc radītā efekta filma ir kaut kas starp “Halloween” un “Scream” to ziedu laikos – rakstu šo un saprotu, ka šis, iespējams, ir mans gaidītākais seanss visā festivālā (ko, man patīk atkārtoti skatīties mīļākās filmas)!

Visiem nācējiem – ekskluzīvs pārsteigums! Pirms filmas – ekskluzīvs grupas “Gapoljeri” mini-koncerts!

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/178549/
Treileris: http://youtu.be/u1Ea86glnRU

Only Lovers Left Alive“Only Lovers Left Alive” / “Izdzīvo Tikai Mīlētāji” (2013)

Rež. Džims Džārmušs (“Coffee & Cigarettes”, “Ghost Dog: Way of the Samurai”)

Vampīrfilmu mode draud atgriezties vēl pat neaizgājusi – kamēr “Krēslu” autori pārdomā, vai tik nav laiks rīmeikam (NAV!), bet televizorā plosās pēc skaita nu jau simtspirmais Drakula, pie vampīrtēmas ķeras pat tādi autori, kā Džims Džārmušs (vēl tikai Linču, Fon Trīru un tad toč viss, zārku var klapēt ciet!), kurš, protams, piedāvā savu traktējumu par tēmu. Kā vienmēr – ļoti māksliniecisku, nedaudz melanholisku un absolūti baudāmu!

Neparasts mīlasstāts starp Ādamu (Toms “Lokijs” Hiddlstons) un Ievu (Tilda Svintone). Ādams, underground mūziķis, dzīvo pelēcīgajā Detroitā, dienās neiziedams no mājas un slīgdams dziļā depresijā, redzot pasaules notikumu virzību. Ieva, dzīvespriecīga un noslēpumaina būtne, ierodas pie drauga, ar kuru kādu laiku bija pašķīrusies. Viņu mīlasstāts ir risinājies jau vairākus gadsimtus, taču viņu kaislīgās attiecības apdraud Ievas jaunākā māsa…

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/178552/
Treileris: http://youtu.be/aPpzofF5r9c

All is Lost“All is Lost” / “Viss Zudis” (2013)

Rež. Džei-Sī Čandors (“Margin Call”)

Ja iepriekšējais šī režisora darbs varēja lepoties ar patiešām izcilu aktieru ansambli, tad šoreiz Džejs-Sī ir meties citā galējībā, un paņēmis tikai vienu (burtiski), bet – labāko! Aktierim Robertam Redfordam, kura aktiera gaitas aizsākās sešdesmitajos gados, izdodas atkal un atkal skatītājus mazliet pārsteigt un pierādīt, ka viņš joprojām ir viens no labākajiem, un šī bezvārdu tour-de-force performance (filmas laikā viņš pasaka precīzi divus vārdus – kurus tieši, tas lai pagaidām paliek noslēpums, bet ne tos, ko padomājāt) iecementēs šo sajūtu uz visiem laikiem!

Šogad kopā ar “Margin Call” režisoru aktieris piedāvā skatītājiem teju bezteksta solo izrādi par cilvēku, kurš okeānā avarējušā jahtā cīnās par savu dzīvību un veselo saprātu. Tiem, kam ar “Gravity” nebija gana – pēc filmas negribēsies ne tikai uz kosmosu, bet pat uz ar laivu uz Mežaparku!

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/178553/
Treileris: http://youtu.be/Lk_R04LfUQU

The Counselor“The Counselor” / “Advokāts” (2013)

Rež. Ridlijs Skots (“The Gladiator”, “Blade Runner”)

Visu jūsu mīļāko filmu režisors Ridlijs Skots (“Gladiator”, “Blade Runner”) apvieno spēkus ar ne mazāk leģendāro ASV rakstnieku Kormaku Makartiju (“No Country for Old Men”, “The Road”), kurš pašrocīgi sarakstīja scenāriju šim tumšajam trillerim par šaubīgu cilvēku vēl šaubīgākajiem darījumiem ASV/Meksikas pierobežā. Kā jau Kormaka Makartija prozai pierasts, iznākums var būt tikai viens…

Kinoblogeri filmu jau ir redzējuši un apliecina, ka tā ir tieši tik pretrunīga, kā runā – būsim godīgi, arī Ridlija neveiksmes (kas šī filma noteikti nav) ir skatāmākas par 90% citu darboņu dzīves labākajiem sniegumiem, un vai tiešām jāatgādina par to, kāds liktenis piemeklēja “Blade Runner” tā iznākšanas laikā? Ko nevar nosaukt par šaubīgu, ir filmas aktieru ansamblis – Maikls Fassbenders, Kamerona Diaza, Havjērs Bardēms, Penelope Krūza un Breds Pits (kā arī Kino Kulta mīlulis Džons Leguizamo precīzi vienā ainā) apliecina, ka Skota/Makartija tandēms pulcē tikai labākos! Jāredz!

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/178556/
Treileris: http://youtu.be/6ML50I0mVHY

Nebraska“Nebraska” / “Nebraska” (2013)

Rež. Aleksandrs Peins (“Sideways”, “About Schmidt”)

Un noslēgumā – kaut kas sirsnīgs, kaut kas sirdij, dvēselei! Neskatieties uz to, ka filma ir melnbalta (agrāk visas bija, un arī TV un pat fotogrāfijas! Traki, ne?), labāk noskatieties treileri, ja tas vēl nav darīts – ņemu savus vārdus atpakaļ, šis ir mans gaidītākais seanss visā festivālā!

Režisors Aleksandrs Peins, kura veidotās filmas vienmēr bijušas zīmīgas ar izjustu cilvēcīgumu un stāstu, kas uzrunā plašas auditorijas, ar jaunāko filmu “Nebraska”, atgriežas pie reiz aizsāktās novecošanas (“About Schmidt”) un vientulības (“Sideways”) tēmām. Sirmgalvja tēva un laika gaitā atsvešinājušā dēla atkaliepazīšanās stāsts tiek uzskatīts par režisora līdz šim aizkustinošāko un labāko darbu. Saožam “Oskarus”!

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/178554/
Treileris: http://youtu.be/UT5tqPojMtg

 

BIĻETES!

Abonementu cenas (k/t kasēs 01.11 – 03.11):
Vienas dienas abonements (4 filmas) – 12 LVL
Divu dienu abonements (8 filmas) – 22 LVL

Biļešu cenas uz atsevišķiem seansiem (k/t kasēs un internetā no 4.11):
pieaugušo – 4.35 LVL
Kino Draugs – 4.21 LVL
Kino Fans – 4.07 LVL
Kino Guru – 3.93 LVL

ATSAUKSMES PAR FESTIVĀLU: