“Lone Survivor” treileris: Pīters Bergs mēģina vēlreiz

August 26, 2013  |  Treileri

Tāds nieks, kā “Battleship” (“p” vietā visu laiku “t” uzrakstās, bet mani personīgi filma izklaidēja, lai gan otrreiz skatījies neesmu) pilnīga un galīga kritiskā un arī komerciālā neveiksme neatturēs režisoru Pīteru Bergu no turpmākajiem panākumiem – pat ja tādēļ ir nedaudz jāpiebremzē apetīte un intervijā jāatzīst, ka, iespējams, “Hancock” panākumi slēpās Vila Smita, nevis Berga personībā. Bet kamēr interneta asprāši zākāja “Karakuģi” (un Teilora Kitča neveiksmju triloģiju), Bergs jau paspēja uzfilmēt jaunu, daudz mazāku un daudz personiskāku filmu “Lone Survivor”. Arī ar Teiloru Kitču.

Bez Kitča filmā redzēsim arī Marku Valbergu, katram gadījumam – nav, protams, Vils Smits, bet šobrīd arī viņš būs gana labs. Un vispār filmas aktieru komanda stipri ož pēc “Black Hawk Down” – Kitčs, Valbergs, Emīls Hiršs, Bens Fosters, “Vanaga” veterāns Ēriks Bana un pat Turtle no “Entourage”, dāmām būs, no kā izvēlēties, vīriem būs ar ko sevi asociēt. Filmas pamatā ir grāmata ar garu nosaukumu “Lone Survivor: The Eyewitness Account of Operation Redwing and the Lost Heroes of Seal Team 10″, kura vēstī par vienu no dramatiskākajiem incidentiem, kurš ar ASV karavīriem noticis Afganistānā – uzdevuma laikā saskaroties ar morālu izvēli, četru vīru vienība nonāk cīņā ar vairāk kā simts ienaidnieka kaujiniekiem, kura prasa gandrīz visas vienības, kā arī papildspēku dzīvības. Tiem, kam netīk spoileri – viens trekns ir jau filmas nosaukumā, ja nu kas :)

Lai maksimāli atbrīvotu filmas scenāriju no fufeļa (kā arī lai pierādītu sev kaut ko… diez vai citādi), Pīters Bergs to sarakstīja pats un stipri pirms “Battleship” notikumiem – šim nolūkam viņš vairāk kā trīs mēnešus pavadīja kopā ar īstiem Navy Seals vīriem, pavadot tos misijās Irākā, taču tad ilgu laiku nespēja atrast finansējumu filmas realizācijai. Līdz ar ko “Battleship” savā ziņā palīdzēja – tieši šajā filmā iegūtie kontakti ļāva Bergam realizēt iecerēto. Bet to, ka filmēt viņš prot, mēs zinam jau pēc “The Kingdom” un “Welcome to the Jungle” (un “Friday Night Lights”, kam tas tuvāk).

“Lone Survivor” pirmizrāde paredzēta šī gada 27. Decembrī (ASV) – tas, protams, ir trekns mājiens, ka tā kvalificējas nākamā gada Oskaru balvām, bet tad jau redzēs, kas un kā. Galvenais, lai izdodas laba.

 
 • Aigars Broks

  Lasot filmas scenārija īso aprakstu, kaut kā atsauca atmiņā krievu radīto filmu, kur notikumi bija apmēram līdzīgi un kā reiz notika afganistānā. :D Jāsaka gan, ka krieviem šāda tipa filmas ir ne viena vien un viņi jau mīl cept kara darbības drāmas, kur maza sauja kareivju līdz pēdējam cīnās par kādu vietu līdz visi mirst (vai izdzīvo tikai viens). :D

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Godīgi sakot, tad izņemot “9. Rotu” es nezinu nevienu jauno laiku krievu filmu, kas atbilstu specifikācijām… bet labi, ka tādas ir daudz :D

   • Aigars Broks

    viena bija par otro pasaules karu un baltkrievijā kur kaut kādu pilsēteli turēja bariņš krievu līdz papildspēki tiks izsaukti. Tad bija kaut kas līdzīgs par čečeniju un bija vēl kaut kas. Ir ir viņiem padaudz šitie. Gandrīz katru gadu izlaiž un visos saujiņa armijnieku pret veselu armiju cīnās un parasti viens paliek dzīvs. Jāsaka, ka krieviem tīri labi sanāk šito tēmu pacelt jau kopš psrs laiku filmām. Lai nosauktu tiešus nosaukumus filmām, tad man ir jāiet cauri savam skatīto filmu sarakstam un jāizvelk laukā tas viss, jo nu neatceros, jo neesmu pārāk liels krievu kino fans, bet šis žanrs tomēr viņiem ir skatāms.