“Machete Kills” tīzerī gan Gibsons, gan Karloss Estevezs!

June 4, 2013  |  Treileri

Vai nu es kļūstu vecs, vai kāda cita kaite, bet vairs nerodu sevī agrāko entuziasmu par “Machete Kills” – sīkvelu, kurš sola visu to pašu, tikai “cietāk, labāk, augstāk, stiprāk” (c) Daft Punk, bet jautājums vietā par to, vai ar iepriekšējo daļu nebija gana? Vismaz šajā ziņā treilera spāniskā versija piegādā, īpaši tās voice-over!

Parokot dziļāk, var saprast arī pēkšņās pretestības iemeslus – Rodrigeza iepriekšējās (un īpaši – agrīnās) filmas, gan “Desperado” triloģija, gan “From Dusk Till Dawn” vai “The Faculty”, bija tādi nepretenciozi B-līmeņa grāvēji ar vienkāršiem sižetiem, no vienas puses uzņemti ar absolūti nopietnu seju (jo Rodrigezs tieši tā arī redz action kino), no otras puses pārbagāti ar pašironiju, jo, atkal, Rodrigezs savādāk neprot. Arī “Sin City” diezgan labi iederas šajā kategorijā, tik vien, ka uzņemta pēc svešas prozas motīviem, bet Rodrigeza bērnu kino es ignorēju kā neizbēgamo ļaunumu, un pat īsti nezinu, cik tagad ir “Spy Kids” filmu.

Un “Machete” likās kā Rodrigeza atgriešanās pie netīrā mājas kino, turklāt tieši tā arī tika pozicionēts – ar pašizdomāta žanra mexploitation palīdzību, un paredzēja darba deleģēšanu citiem censoņiem, kas prezentētu jaunu “Mačetes” filmu vismaz reizi pāris mēnešos (Adkinss ar Lungrenu joprojām 16-20 dienās filmē). Bet rezultējošā filma, kurā atzīmējās gan DeNiro, gan Stīvens Sīgals (kurš no tiem bija vairāk pārsteigts, nav zināms), pierādīja tikai to, ka nopietni to visu vairs neuztver arī pats Rodrigezs (kurš tagad pats visu režisē un pasniedz filmu kā lielu notikumu), pārvēršot to par milzīgu kapustņiku ar radu (Treho ir Rodrigeza brālēns, btw), draugu un paziņu piedalīšanos, bet humora un pašparodijas līmenis jau ir sasniedzis “Scary Movie” līmeni. Līdzīgi kā “Black Dynamite” (un, būsim godīgi, daudz kas cits), arī “Machete” koncepts izrādījās precīzi oriģinālā treilera – nevis pilnmetrāžas filmas – garumā.

Bet otrajā daļā viss tas pats un vēl vairāk, tikai DeNiro/Sīgala vietā ir Mels Gibsons un, khm, Karloss Estevezs. Nedaudz skumji – vai nu par Rodrigezu, vai par to, ka emocionāli vairs neesmu ielūgts uz šiem dzīves svētkiem, vai nu par visu kopā. Bet lai izdodas, pat ja bez manis.

“Machete Kills” pirmizrāde Latvijā paredzēta jau šī gada 27. Septembrī!

ps. Labākais raksts par Deniju Treho latviešu valodā – šeit!