“Now You See Me” (2013)

June 24, 2013  |  Filmas, Raksti

Kuram gan nepatīk burvju triki? Muļķīgs jautājums, protams – visiem patīk, galvenokārt līdz brīdim, kad triks tiek izspēlēts ar viņiem pašiem. Kas arī, pa lielam, notiek filmas “Now You See Me” laikā un varbūt pat pēc tās – un jautājums nav par to, vai pamanīsiet, ka Jūs apmuļķoja, bet gan par to, vai ļausieties trika valdzinājumam, jo tas šoreiz izdevies īpaši šarmants, apburošs un vietām pat atbruņojošs. Bet joprojām tikai triks!

Nepieciešamā bezjēdzīgā atkāpe – filmas režisors Luī Leterjērs nesen intervijā dalījās ar pādomām, kā vakariņojis ASV režisoru ģildes pasākumā, kur pa kreisi no viņa sēdēja Džeimss Kamerons, bet pa labi – Kristofers Nolans. Nu, un viņš pa vidu – pēc paša vārdiem, “galīgā niecība, salīdzinājumā ar”. Lai gan viņa filmas pelna vairāk, kā Aranofska un Finčera kopā.

Tad nu filma “Now You See Me”, pēc paša Luī vārdiem – sapņu projekts, viņu diez vai pacels Kamerona vai Nolana līmenī, pat ja finansiāli tai, visdrīzāk, klāsies ļoti labi (jo cilvēkiem tomēr patīk, kad viņus azartiski muļķo). Scenārija līmenī mazs, skarbs, “tumšs” trilleris par magu un iluzionistu pasaules tumšo pusi, tas sāka aug plašumā un arī glupumā līdz ar iesaistīto pušu parādīšanos – būsim atklāti, ne Morgans Frīmens, ne Vudijs Harelsons, ne arī Džesijs Eisenbergs filmai nopietnību nepiešķir, bet noslēdzošo siera triecienu deva “Transformeru” un daudzu citu skaļu, vizuāli iespaidīgu un reizē neiedomājami glupu filmu producenti-scenāristi Alekss Kurcmans un Roberto Orci. Ja salīdzinam ar vecu krievu (?) sakāmvārdu par klavierēm krūmos – šajā filmā tajos ir paslēpies viss Vīnes simfoniskais orķestris.

Un ziniet, kas ir? Tas tai absolūti netraucē! Spraiga darbība, notikumu pārbagātība, labu aktieru aizrautīga muļķošanās (tak ne jau aktierspēle) un kopējā viegluma sajūta paņem un neatlaiž līdz beigām – pie nosacījuma, ka, tāpat kā burvju priekšnesumos, pēc to beigām nesāksiet domāt, kur palika trusītis un kapēc sievietei no deguna bira monētas – šajā brīdī filma smuki sabrūk kā kāršu namiņš. Jūs tikāt brīdināti ;)

“Now You See Me” šobrīd kinoteātros.