Oskari 2013: prognozes un nominācijas!

February 20, 2013  |  Dažādi, Raksti

Kopš iepriekšējā raksta par tēmu jau apritējis vesels gads, kas nozīmē tikai to, ka klāt ir 2013. gada “Oskari” un viss ar to saistītais – nominācijas, diskusijas, strīdi, uzvaras un zaudējumi (visticamāk, ka Kino Citadele “Oskaru nakts” ietvaros)!

Kopš pagājušā gada es esmu kļuvis tikai vēl ciniskāks un neesmu skatījies gandrīz nevienu nominēto filmu piegāju šai lietai ar vēl lielāku bezkaislību, cik nu manā gadījumā tas vispār ir iespējams. Visi esam redzējuši filmu “Moneyball”, no kuras galvenā varoņa tad arī mācīsimies pieeju, jo visi “Oskari”, manuprāt, ir viens riktīgs numbers game (pasarg Dies’ kādu domāt, ka tas ir objektīvs gada labāko filmu atspoguļojums). Nu tad aiziet:

Jums visiem par prieku es atkal esmu izveidojis tabulu ar prognozēm, prognozes izstāstīšu atsevišķi – sāku es ar resursa Huffington Post izveidoto agregātoru, kurš prognozes ņem pa tiešo no bukmeikeru lapām, tam seko vairāku zināmāko un mazāk zināmāko kritiķu viedokļi – Rodžers Īberts, Ričards Roupers, Enna Tompsone, Pīts Hemmonds, Vulture un Los Angeles Times komandas, un daži mazāk zināmi personāži, lai atsvaidzinātu skatījumu. Un nobeidzam, protams, ar vietējo dižgaru prognozēm – kā jau parasti.

Rezultātā iegūstam gandrīz pilnu (bet nav teikts, ka precīzu) ainu par to, ko tie, kas priekšmetā sajēdz daudz vairāk par mums, uzskata par “Oskaru” favorītiem – un tālāk jau ir tīra biļetenu aizpildīšana, kur casual interesenti dodas uz ForumCinemas organizēto totalizatoru, bet nopietnākie spēlētāji liek likmes jau minētajās bukmeikeru lapās (un laimē reālu piķi, kas silda sirdi un maku). Nedomāju, ka te ir vēl kas, ko piebilst – tiekamies “Oskaru” naktī!

ps. Tikai mieru, datne tiks papildināta līdz pat “Oskaru” naktij!