“Pacific Rim” (2013)

July 11, 2013  |  Filmas, Raksti

Katru gadu man vajag vienu īpašu filmu, kuru gaidīt tā, lai ir desmitiem bloga ierakstu un sirds sažņaudzas pie katra treilera, un pat nav īsti svarīgi, vai galarezultāts sevi attaisnos – cerība ir galvenais (pērn, piemēram, šāda filma bija “Prometheus”). Bet, tā kā es esmu ļoti apķērīgs džeks (un ļoti labi zinu, kas man patīk), es samazinu risku līdz minimumam un negaidu visādus sūdus – un jo patīkamāk ir tad, ja filma ne tikai attaisno, bet pat brīžiem pārspēj uz sevi liktās cerības (kuras ir uzmanīgi jāmenedžē). Nu, kā “Pacific Rim”!

Un tādēļ, ka par filmu šeit jau bijis tik daudz, ietaupīšu Jums pūles un pavisam īss notikumu atstāsts – fanu iecienītais režisors Giljermo Del Toro, kurš filmē strikti vai nu sev (“Cronos”, “Pan’s Labyrinth”), vai viņiem (“Mimic”, “Blade II”), vai vispār nevienam (nenotikušie “The Hobbit”, “At the Mountains of Madness”), kaut kāda zvaigžņu un planētu sarindojuma rezultātā ir ticis pie budžeta, kurš ir lielāks, kā visai viņa līdzšinējai filmogrāfijai kopā, un salīdzinošu radošo brīvību tā apgūšanai. Rezultātā Giljermo ir vienkārši realizējis visas savas bērnības dienu fantāzijas (visas un kopā), uzņemot filmu par to, kā milzu roboti, piedodiet, hujārī milzu monstrus no citas dimensijas – ja Jums jautā, par ko ir filma, tad tieši par to viņa arī ir! Plus, tas ir tuvākais, kas līdz šim ir bijis live-action anime ekranizācijai – pēc stila, satura, vizuāli un tā tālāk.

Un tas tik tiešām nav joks – arī šeit mājas brūk un pilsētas cieš “Man of Steel” līmeņa destrukciju, taču nosodošs podkāsts šoreiz nebūs jāraksta, jo reto reizi mums ir iespēja kino vērot kaut ko, kas tiešām iepriekš vēl nekad nebija redzēts (kā milzu roboti realistiski skalda milzu monstrus), galvenokārt tapēc, ka filmas autori lieliski apzinās, ka tieši to mēs arī esam atnākuši redzēt! Pazīstamu aktieru trūkums filmas pamatsastāvā raisīja bažas cipargalvās un to līdzjutējos? Nožēlojami, jo Luters Idriss Elba jau kādu laiku ir kvalitātes zīme, par Čārliju Hannemu šaubu nav ikvienam, kas skatās megaseriālu “Sons of Anarchy” (ceru, ka visi), un arī Giljermo talismans Rons Perlmans, protams, ir šeit. Bet pirmajā vietā tomēr ir roboti (precīzāk – jēgeri) un starpdimensiju mošķi, kuriem arī tiek veltīta visa filmas autoru un arī skatītāju uzmanība.

Bet, lūdzu, neuzskatīsim Giljermo par mesiju, ģēniju vai Kubriku, pat ne blokbasteru līmenī – filma ir ļoti labi pārdomāts, krāšņs, iespaidīgs, efektīvs un tā tālāk, bet joprojām diezgan klišejisks (“tradicionāls”) un plašām skatītāju masām viegli uztverams izklaides produkts. Nu, kā “Blade II” – tikai x100. Taču, ja Jūsu bērnības fantāzijas sakrīt ar Giljermo, vai arī vienkārši esat žanra fans – “Pacific Rim” apmeklējums ir Jūsu pienākums!

Filma kinoteātros no Piektdienas, bet īpašajā Kinoblogeru seansā – jau šodien!

ps. filmas konvertētais 3D ir galīgi neslikts, jo Del Toro jau kaunā nekritīs – kaut kur pēdējo Marvel filmu (“The Avengers”, “Iron Man 3”) līmenī. Respektīvi, no tā galīgi nav jābaidās.