“RED 2” (2013)

August 2, 2013  |  Filmas, Raksti

“RED 2”, šķiet, pārstāv to īpašo filmu tipu, par kurām pilnīgi viss ir skaidrs jau pēc tās treilera (tas ir, ja nepietika jau ar pirmo daļu) – forši aktieri ir atkalapvienojušies, lai tiešā nozīmē dzītu muļķi, ko šajā sērijā neviens pat vairs nenoliedz. Taču dara to ar tādu vieglumu un entuziasmu, ka dusmoties uz to visu nav ne spēka, nedz arī vēlmes.

Lai gan, protams, (teorētiski) vajadzētu – klasisks, klišejisks by-the-numbers sīkvels (foršāki aktieri! lielāki sprādzieni! eksotiskākas lokācijas!), kurā pirmās daļas jau tā plakanie varoņi ir zaudējuši pēdējās individualitātes paliekas, kļūstot par staigājošām anekdotēm uz facepalm robežas (īpaši jau Malkovičs, kā redzējāt tajā pašā treilerī). Kādā brīdī tuvāk filmas vidum gan katliņš pārvārās un visa šī bufonāde iegūst plusa zīmi – filma sāk atgādināt grotesku “Johnny English”, “The Expendables 2” un Benija Hila šova krustojumu, un tā šis kino-Frankenšteins diezgan amizanti kluburē līdz uzvarošajam finišam. Skatītājiem ja ne par prieku, tad par izklaidi gan!

Jo var līdz bezgalībai strīdēties par to, kādēļ labi, cienījami un “oskaroti” aktieri (pie kājas Brullisu, bet Mirēna un Hopkinss noteikti atbilst šai kategorijai) piekrīt tēlot šāda veida filmās, piesaucot alkatību, vieglas peļnas potenciālu vai elementāra projektu “čuja” trūkumu, taču būsim godīgi vismaz pret sevi – arī šajās filmās tie jūtas kā zivs ūdenī un nereti izliekās uz visiem 100. Un pat ja viss, ko viņi tur dara, ir viena episka, episka muļķošanās, tieši par šo spēju tik organiski muļķoties viņiem arī maksā septiņciparu honorārus – tāpat kā par dramatiskajām lomām, kuras, starp citu, bieži vien notēlot ir daudz vieglāk.

Vai Jūs kādreiz esat nopietni apvainojušies uz foršu cilvēku par to, ka viņa izstāstītais joks bija smieklīgs, taču pagalam muļķīgs, lai neteiktu – stulbs? Tad arī šeit to nedariet.

“RED 2” kinoteātros no šodienas!

ps. filmā redzams TĀDS “product placement”, reakcija uz kuru ir visas filmas vērta. Nespoilošu to Jums :)