“Runner Runner” (2013)

September 18, 2013  |  Filmas, Raksti

Tā vien liekas, ka, pateicoties Betmena anonsam, Bens Afleks ir visur – viņa (bet vairāk Betmena) dēļ tiek lauzti šķēpi un grautas draudzības, bet puse interneta trennējas asprātībā (bet otra puse nevar sagaidīt, kad tas reiz beigsies). Tādēļ vēl jo lielāka uzmanība tiks pievērsta viņa nākamajiem projektiem, tuvākais no kuriem – pokera trilleris “Runner Runner” – mūs apciemos jau pavisam drīz!

Ir tādas filmas, kuras es sauktu par “neobligātām” – tehniski un nereti arī saturiski tās ir nostrādātas augstākajā/pieņemamā līmenī, bet pēc sevis atstāj pat ne tukšuma, bet gandrīz vai vakūma sajūtu. Manā pasaulē spilgtākais (varbūt tādēļ, ka apzināti pirmais) šādas filmas piemērs ir “After the Sunset” – lieliski aktieri, ne tas pēdējais režisors, sagaidāms sižets un kopējā paredzamība rezultējas pat ne faktā, ka par filmu aizmirsti uzreiz pēc tās noskatīšanās, jo filmas notikumus es sāku aizmirst… vēl tās laikā. No pēdējā šajā žanrā jaudīgi startēja “Safe House”, no kuras es atceros precīzi Kanjē Vesta dziesmu, kura bija filmas treilerī, un tas arī viss. Bet domāju, ka mani sapratāt un varēsiet ne tikai nosaukt 5-10 analoģiskus piemērus paši, bet arī paredzēt, uz kurieni ved šis raksts.

Jo filma “Runner Runner” ir tieši no šī “žanra” – no Raivja uzzināju, ka filma ir ja ne balstīta, tad iedvesmojas no patiesiem faktiem, bet tam šajā gadījumā nav nekādas nozīmes, jo filma ir burtiski salikta kopā no standartākajiem Holivudas LEGO blokiem, kuri ir tik pazīstami, ka teiktu – mājīgi. Skaisti aktieri, kuri acīmredzami garlaikojas, jo spēj vairāk (īpaši bēdīgi ir ar Džemmu, kura vispār nesaprot, kur nonākusi, bet Džastins ir kā jau Džastins, kad neiespringst), spēcīgs režisors (no Breda Fūrmana pēc “The Lincoln Lawyer” gaidījām vairāk) tiek izmantots burtiski “malkas skaldīšanai”, piešaujam klāt eksotiskas lokācijas un tas viss ir pareizināts ar sabiedrībā aktuālu tēmu – aizakar tie bija kibernoziegumi (“Hackers”), vakar – sociālie tīkli (paši saprotat), šodien tas ir online pokers, bet rīt tas būs “World of Warcraft”, memes vai vēl kas līdzīgs, bet filmas šablonu tas, protams, absolūti nemaina. Visu cieņu – skatīties ir interesanti (bet kaut kādā pirmatnējā līmenī, kur acu zīlītes seko kustībai uz ekrāna vairāk inerces pēc), bet, izejot no zāles, ir klāt viņš – vakūms!

Bet ko tad Afleks? Neko, trennējas Betmena lomai un cer, ka mēs viņu nevērtēsim pēc performances šajā filmā – tik daudz taču mēs varam viņam apsolīt, vai ne?

“Runner Runner” pirmizrāde Latvijā paredzēta šī gada 27. Septembrī!