“Teenage Alien Ninja Turtles” no Maikla Beja un Co.

May 21, 2013  |  Jaunumi

Kā īstens 80-to bērns, es neveru stāvēt malā no tāda topika kā jauna “Teenage Mutant Ninja Turtles” filma – tēma, kura bija aktuāla vēl kopš smilškastes laikiem, kad pat tiesībām būt Leonardo (krutākais!) varēja dabūt zilu aci, bet īpaši smalks mazo bērnu trivia moments bija zināt, ka nindzas-bruņurupuču vārdi ir balstīti uz pasaulslavenu Renesanses laiku māksliniekiem, nevis parauti no zila gaisa! Cowabunga!

Teenage Mutant Ninja TurtlesBet par jauno filmu, domājams, ka dzirdējuši ir jau visi – pie darba jeb reimagining ķēries klāt pats Maikls Bejs, kas izraisīja vājprātīgas interneta nerdu spazmas. Faktu, ka filmu režisēs nevis Bejs (kurš producē šo un vēl lērumu citu filmu), bet gan Džonatans Lībesmans (“Wrath of the Titans”, “Battle L.A.”), vairākums cenšas apzināti vai neapzināti ignorēt, lai gan tieši tas būs noteicošais filmas kvalitātei. Tomēr šis Baythred (Bay + hatred) mums ir dāvājis lavīnu ar dažādas kvalitātes parodiju video, no šādiem līdz pat šādiem (uzmanību, NSFW un arī veselajam saprātam). Bet tā pat ir jautrāk, un arī internetam kāda pašizpausme, jo skaidrs, ka Maikls Bejs šos video neskatās (bet video autori skatās viņa filmas).

Centrālā sāpe, protams,  ir neprecīzs un nepārbaudīts komentārs par to, ka – ak šausmas – bruņurupuču origin jaunajā versijā tiks mainīts un tie būs citplanētiešu izcelsmes (fakts, par kuru es tā, ka nepārdzīvotu nemaz, jo origin story maiņa komiksos un saistītajā kultūrā ir ierasta lieta). Uz šo brīdi gan ir pilnīgi droši skaidrs, ka origin story paliek nemainīgs – bruņurupuču četrotne veiksmīgi iekrīt t.s. mutagēnā (Ooze), un tālāk jau viss kā mēs labi atceramies. Atkal brēka uz tukšas vietas – gluži kā Latvijas mediju telpā!

Bet, par gaidāmo filmu:

Eiprila un... Rafaels?

Eiprila un… Rafaels?

Maikls Bejs burtiski citē grupas Karaliene zināmo hītu “Es gribu to visu, un es gribu to tagad!”, tapēc, sekojot pēdējo gadu komiksu ekranizāciju noteiktajam stilam, jau pirmajā (kāds šaubās, ka būs vēl?) filmā mūs gaida absolūti viss un vēl vairāk – bruņurupuču izcelšanās, meistars Splinters, Eiprila, Šrēders & The Foot Clan, Krenks (!), Tehnodroms, Dimensija X un pat Baksters Stokmans. Mani mīļākie varoņi Bibops un Rokstedijs (kuri dala šo titulu ar Keisiju Džounsu) bildēs no uzņemšanas laukuma vēl nav manīti, bet domāju, ka tas ir tikai laika jautājums! Bet neticiet man, skatieties paši – šeit un šeit.

Kā jau Maikla Beja filmās pienākas, tiek pulcēti visi pazīstamie (vai visi novērtēja Pītera Stormares cameo iekš “Pain & Gain”?) aktieri – piemēram Viljams Fičners, kurš šeit tēlos kādu pagaidām neatklātu, bet “ikonisku” lomu (baumo, ka Šrēderu). Pašus bruņurupučus tēlos mazpazīstami aktieri, jo viņus tāpat post-production stadijā zīmēs CGI speciālisti, bet kā īpašs gados jaunāko skatītaju magnēts filmā darbosies Megans Fokss, ar kuru Bejs ir apracis kara cirvi & izpīpējis miera kāsi – protams, ka reportieres Eiprilas O’Nīlas (ak, Eiprila!) lomā!

Nezinu kā Jūs, bet es nosvinēšu šīs ziņas noskatoties “Teenage Mutant Ninja Turtles” (1990), kā reizi nesen lasīju, ka filma galīgi neesot novecojusi – tas ir jāpārbauda pašam!

“Teenage Mutant Ninja Turtles” pirmizrāde paredzēta 2014. gada 6. Jūnijā (ASV)!