“The Counselor” (2013)

November 12, 2013  |  Filmas, Raksti

Jaunā Ridlija Skota darba “The Counselor” varoņi, pieauguši cilvēki, tik bieži un ar infantilismam pietuvinātu aizrautību runā par seksu padziļinātās detaļās (kas redzēja, sapratīs), ka amerikāņu pīrāgu varoņi salīdzinājumā ar tiem izklausās pēc sākumskolas lugas cienīgiem personāžiem – tā gandrīz 76 gadus vecais režisors (kopā ar 80 gadus veco scenārija autoru) mums liek saprast, ka vēl ir jauns, sprigans un aktīvi gatavs darboties, lai gan viss pārējais (un šis jau arī) filmā liecina par pilnīgi pretējo. Kas notika, Ridlij?

Kā saprotat, tad šī galīgi nebūs pozitīva recenzija. Būšu maksimāli atklāts – ja šo filmu režisētu kāds debitants-videoklipu meistars, tad viņu varētu apsveikt ar mēreni veiksmīgu debiju, pēc kuras viss būs tikai labāk. Ja šī būtu Tonija Skota filma, tas būtu regress. Bet Ridlijam Skotam tā ir totāla katastrofa! Visa filma atgādina ļoti neveiksmīgu, slinki samontētu un vienkārši garlaicīgu (liekas, ka tā iet virs trim stundām, lai gan patiesībā ir zem divām – tā jau ir diagnoze) mēģinājumu spēlēties “No Country for Old Men”, taču bez skaidras sajēgas kā, un, galvenais, kapēc. Un jā, es lieliski apzinos, ka filmas scenārija autors ir pats Kormaks Makartijs – tur jau tas šoks!

“Pats galvenais taču šeit ir varoņi!”, teiksiet Jūs, un, kā raksta zem latviešu modes blogeru bildēm, “Ak, vai…” – teikšu es. Bez Maikla Fassbendera, par kuru mēs tāpat zinam, ka viņš prot tēlot (un kuram šeit ir ticis samērā kreiss un nepiemērots personāžs), visi pārējie varoņi ir bars ar pāviem un paviāniem. Breds Pits kā teksasmeksikas koibojs pārliecina nekad un nevienu, bet pasākuma nagla ir Kamerona Diaza ar zelta zobu (!) – forši, ka ceturtajā gadu desmitā mis saulstariņš ir atradis savu mūža lomu (piķa melna lēdija absolūti ļauna kuce), bet citādi kā par grotesku to nenosauksi. Lielākais zaudētājs šeit ir Havjērs Bardems (kura laulene Penelope visu filmu griež acis 360* un ir reāls GIFu materiāls), kurš, saģērbts acis plosošās drānās, šeit tēlo kaut kādu nesmieklīgu parodiju par saviem leģendārākajiem personāžiem (visvairāk filmā centās Bardēma frizieris). Ceru, ka laulātie vismaz labi nopelnīja – tomēr viņiem pirmdzimtais un tā…

Tas viss ļoti labi iederēsies mūsu murgu triple-feature seansā, kopā ar Olivera Stouna “Savages” un pēdējo Kopolas darbu – vakara tēmu gan jau sapratīsiet paši, bet Ridlija Skota filmas mēs vairs nekad negaidīsim, kā iepriekš.

“The Counselor” kinoteātros no Piektdienas.

ps. (spoileri) ja filma iepriecinātu ar mūsdienu Holivudas filmām tik ierasto 4. aktu, kurā skūts, bārdains un maksimāli apbruņots Fassbenders labākajās Maksa Peina Trīs tradīcijās ierastos pie karteļiem, lai sarīkotu tiem lokālu apokalipsi, tā acumirklī kļūtu par kā minimums “skatāmu”, bet varbūt pat aizvilktu līdz “guilty pleasure” līmenim. Bet nebūs :(