“The Croods” (2013)

March 22, 2013  |  Filmas, Raksti

Šī bloga un tā autora “mīla” pret Dreamworks Animation produktiem ir tik “liela”, ka savulaik pat manifestējās atsevišķā ierakstā bloga “About” lapā (nesatraucieties, ir jau izņemts). Un, kamēr es joprojām to uztveru par Katcenberga vārdā nosaukto Happy Meal (vai tā BK ekvivalenta) un citu komerciālo blakusproduktu ideju ražotāju, nevaru neatzīt, ka kopējā DWA kvalitātes līkne lēnām, bet iet uz augšu – pretēji maniem mīļajiem Pixar, diemžēl. Neesmu drošs, ka “The Croods” to stipri uzraus augšā, bet, kā minimums, negremdēs – paldies par to pašu.

Šeit gan pie darba ir pielikta smagā artilērija – savulaik no Disney pārvilinātais Kriss Sanders (“Lilo & Stitch”), kurš jau reiz uzņēma studijas, iespējams, veiksmīgāko darbu, “How To Train Your Dragon”. Nevar teikt, ka šeit viņš turpina iepriekšējās filmās iesākto, jo šī drīzāk ir tāda savdabīga “Flinstonu” (cik jau gadu pagājis!) mūsdienīgāka versija, kas izpildīta absurda komēdijas žanrā – varoņi daudz un jēli joko, kā arī dauza viens otru ar vālēm un citiem priekšmetiem jau minētās aizvēsturiskās ģimenītes stilā. Tavu laimi – DWA šķebinoši-nepanesamā moralizēšana, kuras dēļ savulaik pievemts ne viens vien spainis, šoreiz ir aizmirsta akmens laikmetā (pun intended), pat ja ir aizstāta ar jēliem un ne vienmēr veiksmīgiem jokiem, par ko laikam īpašs “Paldies!” Džefrijam Katcenbergam personīgi no manis.

Visādi citādi filmai ir visi standarta DWA produkcijas atribūti – tā ir pilna ar mūsdienīgiem jokiem, atsaucēm uz popkultūru un citām filmām (no kurām var arī nedaudz nozagt – neviens taču nav redzējis “Pitch Black”, piemēram), bet pie DWA animācijas stila esat vai nu jau pieraduši, vai arī lasat šo tikai profilakses pēc, un nedomāju, ka tur kas nopietni mainīsies tuvākajā laikā, jo strādājošu formulu neviens nemainīs (pat ja dažreiz nenāktu par ļaunu).

Diemžēl nedzirdēju filmu oriģinālvalodā, bet tur ir tādi Kino Kulta mīluļi, kā Nikolass Keidžs un Emma Stouna – kas nozīmē tikai to, ka tā, visdrīzāk, būs jāskatās vēlreiz. Un ne jau caur piepūli :)

Filma kinoteātros no Piektdienas!