“The Walking Dead” diskusija

May 17, 2013  |  Izceltais, Jaunumi, Seriāli

Kabeļtelevīzijas kanāls AMC uzsāk “The Walking Dead” 4. sezonas filmēšanu, tapēc aicinu to izmantot kā trigeri diskusijas uzsākšanai par šo notikumu, ar zīmolu saistītajām lietām un seriālu vispār!

Vai skataties “The Walking Dead”? Ja nē, tad velti, ja jā, tad Jums noteikti ir ko teikt tā sakarā! Tāpat kā man – kopumā uzskatu, ka tas ir labākais vai gandrīz labākais ongoing seriāls no tiem, kurus šobrīd skatos (esmu gan grēcīgs un vēl neesmu saņēmies ne “Breaking Bad”, ne – ak šausmas – “Game of Thrones”!). Galvenais pārmetums, kuru esmu dzirdējis seriāla sakarā, ir tāds, ka tas esot ekstremāli “nelīdzens” – satriecošas sērijas mijas ar filler‘iem, kas padara seriāla skatīšanos neizprotamu, bet brīžiem – agonizējošu. Iespējams, ka piekrītu, bet galīgi nejūtu līdzi, jo seriālu(s) skatos pa sezonām un domāju šo tradīciju turpināt arī nākotnē – līdz ar ko nemanīju nekādu tukšgaitu ne otrajā, ne trešajā sezonās (pirmā bija visai čābīga, piekrītu), un sezonas noskatījos vidēji divās-trīs dienās.

Patiesībā jau vienalga, skatieties Jūs to vai nē – seriāla reitingi kāpj ne pa jokam, un 3. sezona skatītāju skaita ziņā pārspēja pat tādus reitingu milžus, kā “The Big Bang Theory”, “American Idol” un “Modern Family”, kas ir tā, ka diezgan episks sasniegums asiņainam seriālam par zombijiem! Un tas viss ņemot vērā faktu, ka katrai (!) no līdzšinējām seriāla sezonām ir bijis cits showrunner, kurš parasti pamet seriālu nesaskaņu ar kanāla AMC vadību dēļ (bēdīgais stāsts par to, ka tevi var atlaist pat tad, ja esi Frenks Darabonts). Bet, skatoties uz līdzšinējām sezonām, domāju, ka viss būs labi – vai arī nebūs, jo šajā ziņā seriāls dala risku pats ar saviem varoņiem (jebkurš no kuriem var aiziet pie dieviem jebkurā brīdī).

Paralēli nolēmu iedziļināties “The Walking Dead” lietās vispār – atsāku lasīt komiksu (savā laikā tiku līdz #10 vai #11, kas arī bija viss iznākušais uz to brīdi), kas izrādījās vareni interesanta un pavisam ne spoilerīga nodarbe, jo seriāla veidotāji ķeksē ārā no komiksa notikumus un elementus pilnīgi random secībā, miksējot, mainot un sapludinot kopā varoņus, bet saglabājot komiksa drūmo noskaņu un atmosfēru (piemērs – varonis Tairīzs, kurš pirmoreiz parādās seriāla 3. sezonā, komiksā darbojas jau no paša sākuma, bet seriāla pirmās sezonas fināls pamestajā militārajā nometnē komiksā norisinās ap #40, un tā tālāk). Vārdu sakot, turpinu lasīšanu.

Pie reizes iesāku arī award-winning videospēli (to no Telltale Games), pagaidām ir ok, bet šim laika kaut kā pavisam nesanāk. Bet ir labi (komikss un seriāls gan ir jestrāki, bet ko tur daudz).

“The Walking Dead” 4. sezonas pirmizrāde paredzēta jau Oktobrī, bet tikmēr komentāros varam droši izvērst plašu diskusiju par seriālu un visu ar to saistīto!

 
 • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

  Manuprāt, ja pieturētos komiksam, tas seriāls būtu daudz “krutāks” un Riks tagad skraidītu bez vienas rokas :) Komiksā daudz vairāk crazy omg momentu, kuri kā reiz seriālā neradītu to sajūtu, ka dažas sērijas ir tāds filler vien starp galvenajiem notikumiem.

 • http://www.facebook.com/peteris.krisjanis Pēteris Krišjānis

  Vai esmu vienīgais kas ir provējis sākt šito skatīties, bet nav spējis izturēt pirmajai sērijai pat pusi? :)

 • http://twitter.com/Olafsss Olafs Bērziņš

  Ņemot vērā, ka man zombiju filmas patīk, tad pirmo sezonu uztvēru ar neviltotu sajūsmu. Patika gan galveno varoņu attiecību savirknējums, gan vizuālais noformējums, gan pašu zombiju grims. Tad sākās otrā sezona. Nezinu kā jums, bet man tā likās mokoša, neizturama un vismaz trīs sērijas skatījos ar “fast-forward”. Rika un Šeina attiecības, Rika un viņa sievas attiecības likās pārāk neizturamas, kā arī zombiju bija parāk maz. Protams, sezonas pēdējās divās sērijās to jau parādījās vairāk nekā iepriekš gribējās. Trešā sezona noteikti bija līdz šim labākā. Atgriezās Merls, parādījās Gubernators un notika vēl “tonna” ar interesantām lietām. Man patīk, cerams, ka ceturtā sezona nebūs līdzīga otrajai.

  • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

   Lūk, ja būtu seriāls pēc komiksa story ritējuma veidots, tad Riks un Šeins attiecības nokārtotu jau pirmās sezonas 3. sērijā. Manuprāt daudzas lietas būtu daudz interesantāk un bez liekas gumijas vilkšanas.

 • K R I S T Ī N E

  Man atkal ir otrādi – 2. sezona patika vislabāk. Pirmā sezona bija kā ieskrējiens visam seriālam kopumā. Fast-forward’u izmantoju vairāk tieši 3. sezonā mazliet uz beigām. Tas gubernators man vispār tajā visāšķiet lieks, bet tās jau tikai manas domas..
  Katrā sezonā bija kaut kas mazliet garlaicīgsu un otrādi – kaut kādi notikumu pavērsieni, situācijas, kas neļāva man naktīs iet gulēt, bet turpināt skatīties seriālu tālāk. :))
  Respektīvi, jā, es atzīstu, ka darbā biju kā izspiests citrons, jo naktis pavadīju pie pc, skatoties WD… bet, ko tur lieki teikt – mani kolēģi arī skatījās šo seriālu :D
  Ar nepacietību gaidu turpinājumu :))

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Cool – paldies par atsauksmi!