“Thor: The Dark World” (2013)

November 5, 2013  |  Filmas, Raksti

Ja pirmais “Tors” likās tāds kā nedaudz Marvel-pabērns un, kopā ar “Captain America: The First Avenger”, vien vēl viens pakāpiens trepēs uz pamatēdienu – “The Avengers”, tad ar “Thor: The Dark World” ir skaidrs, ka tas ir šeit uz palikšanu, un Marvel to uztver tikpat nopietni, kā savas flagship frančīzes “Iron Man” / “The Avengers”. Un ne tikai tādā ziņā, ka trešajam “Toram” – būt, bet gan vispirms tādā kontekstā, ka tā nežēlos nekādus resursus, lai arī tekošā filma ir izdevusies ne mazāk, bet brīžiem pat vairāk, kā priekštece!

Tas gan nozīmē arī diezgan precīzu sekošanu pirmās daļas iemītajām takām (pasarg Dies’ kādu vēl aizbiedēt, uzdevums ir tikai piesaistīt jaunus fanus/fanes!), veicot vien smalkus, turpmākajai virzībai nepieciešamus solīšus pa labi un pa kreisi, kuri ne tikai nemaina kopējo kustības virzienu, bet pat īsti nesašūpo līdzsvaru. Tā, ja pirmajai daļai daži pārmeta brīžiem pārmērīgo teatrālismu uz groteska robežas (Kenets Brana ne par velti tika nolīgts), tad otrās daļas režisors Alans Teilors droši pavērš to gritty, dark & realistic fantasy virzienā, “labākajās “Lord of the Rings” un “Game of Thrones” tradīcijās”, kā mēdz rakstīt uz plakātiem. Nē, filma ir tieši tāds pats kastroļ-fantasy ar kastroļ-scifi piešprici, kā pirmais, vienkārši tagad tas ir tumšāks un skarbāks – kā jau supervaroņu sīkveliem pienākas! Bet patiesi nozīmīga stāsta (un, līdz ar to, arī jaudīga un motivēta ienaidnieka – ja mēs neskaitam publikas mīluli Lokiju) trūkumu filma maskē ar humoru, kura, šķiet, brīžiem ir pat pārāk daudz – joki un gegi birst kā no pārpilnības raga, ne visiem gan trāpot mērķī.

Nedaudz savādi, ka Marvel joprojām uzņemas diezgan lielus radošus riskus ar savām flagship frančīzēm (“Iron Man 3″ un Trevors ir labs piemērs, kur nu vēl nākamā gada “Guardians of the Galaxy”), bet ar tādiem otrā plāna spēlētājiem kā Tors tā cackājas un ņemas tā, it kā tie būtu pasaules nabas – galarezultātā, par spīti visiem saviem acīmredzamajiem plusiem, filma ir nedaudz bezpersoniska un jūtami daudz vairāk veidota sapulču telpā, kā viena autora iztēlē (nu nav Toram sava Šeina Bleka, diemžēl). Diemžēl ir sajūta, ka, līdz ar pārdošanos Disney’am, tas Marvel filmās manifestēsies tikai stiprāk – bet turam īkšķus un gaidam “Captain America: The Winter Soldier”, lai pārliecinātos par pretējo.

Kas gan absolūti netraucē tām būt par lielisku bezsmadzeņu izklaidi (gandrīz) visiem vecumiem – galarezultātā Jūsu attieksmi pret filmu noteiks pat ne attieksme pret komiksfilmām/Marvel filmām vispār,  bet tas, vai Jums patika pirmā daļa un/vai tās galvenais varonis. Un dažreiz nekas vairāk pat nav vajadzīgs.

“Thor: The Dark World” jau skatāma Latvijas kinoteātros!

ps. Sen, tik sen es nebiju TĀDĀ sajūsmā par filmas pēctitru (precīzāk – mid-credits, jo filmā šādas ainas ir veselas divas!) ainu, vai, precīzāk, iespējām, ko tā paver! Uhh, mūs gaida kaut kas satriecošs…

pps. Jo mazāk tiks pateikts par filmas 3D, jo labāk. Must die!

 
 • Andris Bekmanis

  ši ir visšvakākā no jauno laiku Marvel filmām. Noskaņas ziņā dikti vilka uz jaunajiem zvaigžņu kariem.

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   pat varbūt ne uz Zvaigžņu Kariem, bet uz Chronicles of Riddick – tāds pseido-fantasy absurda sci-fi ar blasteriem-šmasteriem. Bet atzīšos, ka saguruma un 3D dēļ filmas laikā pāris reizes atslēdzos (tas gan nemainīja kopējo iespaidu), tapēc skatīšos vēlreiz mājās.

   Un jā, filma var patikt vai nē, bet grūti iedomāties, ka kāds to mīlēs – par to arī pirmspēdējā rindkopa par bezpersoniskumu.

   • Andris Bekmanis

    spriežot pēc iekšējām sajūtām un blogera Augusta sajūsmas, šī filma stūrē Marvelu tīņu virzienā. Ceru ka tas nenotiks ar visu frančīzi kopumā.

    • http://kinokults.lv/ Kino Kults

     Gados jaunākie kinoblogeri arī atzina The Amazing-Spider Man par 10/10 un pērnā gada komiksfilmu, bet mēs taču visi agrāk vai vēlāk izaugsim ;)

     • http://kinoapskati.lv/ Augusts B (@Kinoapskatilv)

      “The Amazing Spider-Man” atzina tikai viens no jaunajiem blogeriem. Es tai filmai maksimums 5/10 varēju iedot, bet “Thor: The Dark World” gan man patika. Pat ļoti.

 • Matīss

  Par 3D jāpiekrīt, konkrēti garām ;/ Pa lielam filma patika un vairāk kā pirmā, tumšā noskaņa piestāv.