“World War Z” (2013)

June 21, 2013  |  Filmas, Raksti

Novēlēt tādu tapšanas likteni, kāds bija “World War Z”, patiesi negribētos nevienai filmai – ja nu vienīgi pēc tam mēs iegūstam divas filmas (pašu filmu un pilnmetrāžas “Kas nogāja greizi?” dokumentālo filmu kā bonusu). Bet, pēc vairākiem pārceltiem pirmizrādes datumiem un pārfilmētas trešdaļas, filma beidzot ir klāt un… tā nebūt nav katastrofa, kuru visi gaidīja!

Un pat ja ne absolūta veiksme, tad šis būs viens no tiem retajiem gadījumiem, kad piesaistītie papildspēki (ļoti kontroversiālā Deimona Lindelofa un mazāk kontroversiālā Drū Godāra personās) ne tikai nesabojāja visu līdz galam, bet gan puslīdz veiksmīgi salaboja to, kas bija labojams – pat ja studijai tas beigu beigās izmaksāja trešdaļu no filmas budžeta, no galarezultātā nav kaunā jāslēpjas vai jālec ārā pa sestā stāva logu.

Bet kā tad pati filma? Nosaukums nemelo – vēriens tiešām ir visaptverošs, un šāda mēroga zombijfilmas līdz šim vēl nav redzētas! Kaut gan tā vairs nav “tīra” zombijfilma – drīzāk kara/katastrofu filma labākajās “28 Days/Weeks Later” (kurus var izmantot kā atsauci tiem draugiem, kuri neskatās “zombijfilmas”) tradīcijās, tikai VĒL vērienīgāk, zombiji ir VĒL ātrāki, un viss kopā tas atgādina vēl melnāku “Black Hawk Down” versiju, piedodiet par šo nedaudz rasistisko komentāru. Acīs nedaudz griež PG-13 reitings – zemapziņā pilnīgi jūti, kurā brīdī kam jābūt uz ekrāna, bet neredzi to reitinga dēļ, un tas ir īpaši jūtams seriāla “The Walking Dead” dēļ, jo tur jau visu parāda (brīžiem pat par daudz).  Un Breds Pits ļoti, ļoti cenšas – kā nekā viņš ir arī filmas producents, reputācija tomēr!

Kopumā, ar šo Marks Fosters ne gluži reabilitējas par “Quantum of Solace” un tās action ainām (no kurām šeit sastāv gandrīz visa filma!), bet, kā minimums, ir vai nu atradis sev labāku 2nd Unit režisoru, vai arī vienkārši pārstāja tam traucēt normāli strādāt. Skaidrs, ka visas filmēšanas epopejas laikā dažas lietas ir mainījušās arī uz slikto pusi (es izaicinu Jūs atrast filmā Metjū Foksu!), ko reprezentē vairākas īpaši tracinošas klišejas, kā arī sliktākais product placement izmantojums šajā desmitgadē, bet tas viss ir pupu mizas, ja salīdzinam ar to, kas varēja būt, bet nav.

Pat ja galarezultātā filma ir viens gara, hiperaktīva, haotiska, vērienīga, skaļa un pat nogurdinoša action moneyshot aina, tā tāpat ir Jūsu uzmanības vērta – pie nosacījuma, ka Jums patīk grāvējfilmas, zombiji vai Breds Pits. Vai vismaz kāda no šo elementu kombinācijām!

Filma kinoteātros no Piektdienas!

ps. šejienes konvertētais 3D ir absolūta miskaste – sliktākais, kas ir redzēts kopš leģendārās “Clash of the Titans” konversijas!

 
 • Oskars Podāns

  Nesapratu ps. par 3D? Jāiet uz mazo zāli 2D?

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Ko tur nesaprast – 3D ir briesmīgs :) Tālāk jau katrs pats lemj.

 • Pingback: Kinocast.lv #64: Pareizie zombiji (World War Z) un 3D vajadzību / Kinocast.lv: podkāsts par kino()

 • Andrejs Vārpsalietis

  Filma, patiesībā, bija tīri neko, zombiji tiešām nēsājas uz nebēdu. Ne pārāk patika beigu daļa – gājiens pa laboratoriju, jo pirms šī notikuma, kas aizņēma krietnu filmas daļu, bija sajūta, ka tā ir domāta kā action filma, bet beigu daļa likās velkamies. Kopumā filmu ir vērts noskatīties, taču tiešām ne 3D.
  Mission accomplished – Fokss atrasts! :) Viņa lomu varēja tikpat labi arī statists nospēlēt.

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Filmas beigu daļa (laboratorijā) kā reizi arī bija tā pārfilmētā – iepriekš tā vietā bija vēl viena masīva cīņa Maskavas Sarkanajā laukumā :) Un Foksa loma sākotnēji bija daudz lielāka – viņš būtu zināmā mērā Breda Pita “pretinieks” – pameklē netā, ir info par oriģinālo versiju (kuru ļoti gaidam uz DVD/Blu ;)

   • Andrejs Vārpsalietis

    Tad tādēļ treilerī bija vārdi “Russia is black hole”, kas, acīmredzot, bija vēlāk pārtaisīts uz Koreju. :)

 • Pieraksti

  Vēl neesmu redzējis šo filmu, bet noskatījos treileri un likās, ka jābūt ļoti interesantai. It sevišķi patīk tas, ka ir pazīstams aktieris. Sižetam ir jābūt pietiekami labam, taču visticamāk no reālistiskuma tur nekā daudz nebūs.

 • Iveta

  Austrālijā ir uztaisīta daudz daudz labāka zombiju filma ar interesantu tapšanas stāstu. Vai tiešām neesi par to neko dzirdējis? :( Wyrmwood. Road of the dead.
  Jautāju, jo mani ļoti interesētu Tavs viedoklis.

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Par WYRMWOOD biju dzirdējis, bet līdz šim neizdevās noskatīties – meklēšu rokā, paldies!