Džeiks Džillenhols un “Southpaw”

December 2, 2014  |  Jaunumi

Pirmais attēls no boksa drāmas “Southpaw” uzrunāja – gan tapēc, ka boksa filma (un kad tad tās ir bijušas sliktas? Pat ar visu Mikiju Rurku), gan tapēc, ka mūsu pastāvīgais draugs Džeiks Džillenhols, kurš ne tikai lielisks aktieris (skat. kaut vai “Nightcrawler”), bet arī ir apņēmies kļūt par jaunāko aktieri, kurš lomas dēļ krasi maina savu svaru. Skatoties uz bildi, tas viņam ir izdevies – Holivudas “svara vērotāju” klubiņa biedri Kristians Beils un Kriss Prats (un Metjū Makonahejs, un Roberts Deniro), kā kādreiz rakstīja blogos, “nervozi pīpē stūrī”. Bet, kā runā ielās, “par ko filma”?

Šādas iespaidīgas fiziskas metamorfozes (trenniņi sešas stundas dienā, sešas dienas nedēļā, sešus mēnešus – kopā sanāk number of the beast!) Džeikam bija nepieciešamas, lai realistiski notēlotu boksa čempionu Billy “The Great” Hope, kurš, kā jau tas līdzīga žanra filmās ierasts, ir dzīvē zaudējis visu, un ir spiests atgriezties, kā fēnikss no pelniem, uzvarot boksa čempionātā.

Eminem

Kas nav tipiski šāda žanra filmām, ir tas, ka galvenā varoņa prototips bija… Eminems, uz kura dzīvesstāsta tā ir balstīta, kuram sākotnēji bija paredzēta arī galvenā lomā! Filmas scenārija autors, leģendārais Kurts Satters (“Sons of Anarchy” veidotājs), vairāk kā septiņus gadus tikās ar mūziķi un uzklausīja viņa sāpes, gan personīgi, gan ierakstos (albumos), un nonāca pie boksa tēmas kā mūziķa dzīves ceļa labākās metaforas (un vēl tas, ka jebkurš “8. Jūdzes” turpinājuma nosaukums izklausītos smieklīgi un atgādinātu VHS laiku hītu “Seven 2”). Tomēr ar Eminemu beigu beigās tas viss nesanāca, vairāk detaļu, kā vienmēr, ir pie Vikipēdijas – taču pa starpam filmā pagadījās ielīst viņa draudziņš 50 Cent.

Bet kopā ar režisoru Antuānu Fukuā (“Training Day”, “The Equalizer”) filmā nonāca melnie brāļi Forests Vitakers, Tairīzs Gibsons un pārējie aktieri (ieskaitot mūziķi Ritu Oru), kuru sniegumu mēs varēsim redzēt jau pavisam drīz – filmas pirmizrāde paredzēta jau nākamgad, droši vien, ka tuvāk “balvu” sezonai!