“Exodus: Gods and Kings” pirmais treileris

July 15, 2014  |  Treileri

Ridlija Skota iekšējā grāvēju veidošanas mašīna darbojas ne sliktāk, kā Šveices pulkstenis (patiesībā slikts salīdzinājums, jo, pretēji Šveices pulksteņiem, seram Ridlijam pēdējā laikā ir problēmas ar filmu kvalitāti), jo arī šogad viņš mūs priecēs ar jaunu filmu, šoreiz no “vērienīgi un episki” žanra – pieberot ogles šobrīd aktuālajā kristīgā kino tēmā, mūs gaida jauns traktējums par Mozu filmā “Exodus: Gods and Kings”! Protams, ka ar Holivudas zvaigznēm galvenajās lomās!

Un tieši tās personīgi man liek manāmi iespringt par filmu jau tagad – nē, es visu saprotu, Holivudai ir ļoti senas un veiksmīgas attiecības ar t.s. kristīgo kino, “The Ten Commandements” un “Ben Hur” jau sen pasniedz skolās kā mācību materiālu (bet “Passion of the Christ” – producentu kursos, kā nopelnīt lielo piķi!), taču pat jau treilerī ir redzams, ka šeit Kristians Beils savā “jautrā psihopāta” režīmā, bet Džoels Edžertons ir saeļļots līdz nepazīšanai, tomēr ne viens, ne otrs absolūti neatgādina savus varoņus to vispārpieņemtajā nozīmē (un vēl jau ir Sigurnija Vīvere, Ārons Pols…). Kur skatās mūsdienās tik aktuālā politkorektuma aizstāvji? Kapēc lomās nav autentiski aktieri? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem uzzināsim jau Decembrī, kad filma būs redzama arī Latvijā – jūtu, ka arī šoreiz neiztiks bez ciemošanās Kristīgajā Radio!

Visādi citādi filma vizuāli atgādina traku “Kingdom of Heaven” un, piedodiet, “Robin Hood” miksli (ar “Gladiator” iedvesmotu saundtreku treilerī) – skaidrs, ka tas vairāk būs kārtējais sera Ridlija episks vingrinājums, kā kaut kas vēsturisks vai tuvs pirmavotam, tāpat kā tas, ka mūs gaida daudz labāka filmas režisora versija. Jo tas taču ir Ridlijs Skots.

“Exodus: Dievi un Valdnieki” pirmizrāde Latvijā paredzēta jau šī gada 12. Decembrī!