“From Dusk Till Dawn” (2014), pilotsērija

March 15, 2014  |  Dažādi, Raksti, Seriāli

Grūtākais attiecībā uz “From Dusk Till Dawn” seriāla pilotsēriju ir pieņemt, ka to ir filmējis tas pats cilvēks (Rodrigezs pats režisēja pirmās divas sērijas), kurš uzņēma oriģinālu, vienu no manām visu laiku mīļākajām filmām, jo galvenais, kas atšķir “rīmeiku” no oriģināla, nav aktieri vai notikumi – te, diemžēl, nav ne smakas no RR agrīno filmu mežonīgās radošās enerģijas, kuras arī lika tās iemīlēt, bet viss ir profesionāli, atstrādāti un tapēc sterili. Esi sveicināts, Robert Rodrigez, uzņēmēj, TV un mediju magnāt!

Par visus interesējošo jautājumu, kā no šī samērā vienkāršā stāsta var dabūt gatavu veselu TV seriālu – atbilde ir detaļās! Jau pilotsērijā mēs uzzinam gandrīz visu varoņu vēsturi, par iepriekšējo dienu notikumiem un domām par dzīvi, redzam Geko brāļu bankas laupīšanas flashback‘u (pati laupīšana vēl priekšā!), ar ko ikdienā nodarbojas meksikas kontakts Karloss un pat kā bezdievji indiāņi upurē skaisto Santanico Pandemonium čūskām. Visa pilotsērija norisinās Benija Liķierpasaulē – tai pašā, ar kuru tika galā vēl pirms oriģinālfilmas sākuma titriem, tapēc paredzu, ka līdz galvenajai notikumu vietai mēs tiksim kādā piektajā-sestajā sērijā, ne agrāk.

Bet citādi ir ok “B-līmeņa TV” (TV mēs tagad arī dalīsim, no AAA līmeņa “True Detective” un “Game of Thrones”, līdz patīkamiem B-līmeņa niekiem kā šis, bet zemāk gan varbūt nekāpsim – tur tikai īstā, ne metaforiskā elle ar “UgunsGrēku” un citiem mošķiem), ne velti nākamajās sērijās mūs gaida B-kino grandi Gerijs Bjūzijs un Roberts Patriks, bet jau šajā lieliski izpaudās Miami iztvaicētais Dons Džonsons. Arī galveno lomu atveidotāji tomēr ir labāki, kā pēc bildēm/treileriem likās – pirmais ļoti cītīgi imitē agrīno Klūniju (tikai bez harizmas), otrs pat necenšas atdarināt Tarantino, bet meklē savu ceļu, kas apsveicami. Uzfilmēts ir glīti un profesionāli, kā jau minēju pirmajā paragrāfā, bet seriāla tituldziesma smuki atsaucas uz Tito un Tarantulas “After Dark” – ko gan vēl var vēlēties?

Kino Kults uzmanīgi rekomendē nenoliedz slinkiem darbadienu vakariem.