“Gone Girl” treileris: Finčerisms

April 15, 2014  |  Treileri

Beidzot klāt pirmais treileris bez ironijas gaidītajai režisora Deivida Finčera jaunākajai filmai “Gone Girl”, tāda paša nosaukuma romāna ekranizācijai (kuru var droši lasīt, jo stāsta beigas filmai pārrakstīja… pati romāna autore!), un līdz ar to arī dažādas pārdomas, pārsvarā par Finčera tekošo filmogrāfiju. Bet treileris (tīzeris?), kurš vizuāli atgādina “The Social Network” un “The Girl…” krustojumu, ir ļoti labs un atmosfērisks – kā jau visi Finčera pašrocīgi apstiprinātie reklāmas materiāli, un ar to iepazīšanos ar filmas mārketinga materiāliem var droši arī beigt. Bet par tiem tad arī sāpe, un ne tikai par tiem:

Brūci vēl vairāk uzplēsa vakardienas ziņa par to, ka Finčers tomēr atteicās uzņemt Ārona Sorkina sarakstīto “Stīva Džobsa filmu”, kā iemeslu minot… naudu un kontroles trūkumu. Vispār pēdējā laikā Finčs tiešām uzvedas kā leģendārais Apple līdzdibinātājs, un ne jau tajā labākajā nozīmē. Palasiet, tur labi viss uzrakstīts, bet es no savas puses pateikšu, ka pat “Gone Girl” treileris apliecina – ja kādreiz Finčera līdz apmātībai novestais perfekcionisms kalpoja stāstam (Visi zin stāstu par 60 dažādiem traukā krītošu ziepju kadriem, bet bez tiem nebūtu “Fight Club” un masīvas daļas mūsu jaunības, bet “Se7en” kā bija, tā arī paliek pārāks par visu, kas žanrā nāca pēc tam), tad pēdējos gados ir tieši otrādi, jo ne “Bendžamins Batons”, ne, piedodiet, “Meitene ar Rūķa Tetovējumu” nebija tā vājprātīgā vizuālā perfekcionisma vērtas filmas. Par pēdējo vispār skaidrs, ka Sony nepiedod – un pareizi dara, jo par to naudu, kas tika iztērēta (supervaroņu superkino cienīga nauda) varēja mierīgi uzņemt visu triloģiju!

Tas viss, protams, nemaina filmas gaidīšanu, bet tā ir pat interesantāk – kā jau visi, arī es vienmēr ceru uz laimīgām beigām un to, ka Finčers būs atradis ideālo balansu starp formu un saturu. “Gone Girl” meklējumi Latvijā sāksies jau šī gada 3. Oktobrī!