“Grudge Match” (2013)

January 8, 2014  |  Filmas, Raksti

Klāt jaunākā filma no nemirstošā (piedodiet) žanra, kurš pēdējos gados ir atplaucis kā pavasara zieds – “veco veču kino”. Un, kamēr līdz burtiskam varoņu crossover’am a la “Freddy vs. Jason” mēs vēl neesam tikuši (soon!), filma “Grudge Match” nepārprotami tiek pasniegta kā Rokija Balboa un Džeika LaMottas divcīņa-revanšs (tikai nav skaidrs, par ko?). Game on?

Diemžēl, tāpat kā visas pārējās pēdējā laika “veco veču” filmas (jā, arī ieskaitot manis mīlētos “The Expendables”), arī šī parazitē uz koncepta, pārējo atstājot slinkā pašplūsmā. “Hei, tas ir Stallone Rokijs pret DeNiro LaMottu, būs kruta!”, sauc gan filmas plakāts, gan arī tās veidotāji tās galveno lomu atveidotājiem, tapēc tagad, kad pārdošanas sauklis ir izdomāts, vairāk censties absolūti nav nepieciešams!

Sliktāk – filma ir tik ļoti pārpildīta ar varoņiem un notikumiem, ka, šķiet, vēlas divās stundās emulēt reizē “Krusttēvu” vai visu “Rokija” sāgu, bet, tiešām, nebija vērts, jo stāsts ir vienkāršs, kā divas kapeikas eirocenti, bet no visiem varoņiem prātā paliek tikai (filmai) neraksturīgi centīgais Džona Berntāla varonis. Jo Silvestrs tēlo personāžu, kuru vislabāk raksturo manis neredzētais, bet daudz dzirdētais latviešu realitātes raidījums “Saimnieks Meklē Sievu” – tāds “īsts vecis” ar trīs rievām smadzenēs, kurš maz runā, vēl mazāk draudzējas ar loģiku, un trīsdesmit gadus tur sevī kašķi ar sievieti, kuru pēc tam atrisina piecās ekrānlaika minūtēs, lai dzīvotu ilgi un laimīgi. DeNiro vienkārši atdarina savus personāžus no visām pēdējo gadu komēdijām (“Analyze This” -> “Meet the Fockers”), piešpricējot to ar ļaunu parodiju par savu ārpuskino tēlu. Vai arī tā nav parodija? Bet Kima Besindžere filmā ir tikai tādēļ, ka ir salīdzinoši labi saglabājusies, bet Šarona laikam bija aizņemta.

Filma kā opja joki, par kuriem smejies cauri zobiem un tikai aiz cieņas pret vecāko paaudzi, kura, konkrētajā gadījumā, nespēj novecot ar cieņu, un slinks produkts neprasīgiem skatītājiem – ja arī būs nepieciešams revanšs, tad tikai par šo kinodarbu.

“Veču Revanšs” kinoteātros no Piektdienas!