Kinoblogeri aicina uz “Redirected: Nacionālā ķeza”!

November 2, 2014  |  Jaunumi, Kinoblogeri

Šī gada 4. novembrī, 19:00 k/t Kino Citadele notiks īpašais pirmizrādes pasākums Lietuvas nacionālajam grāvējam “Redirected: Nacionālā ķeza”, ar filmas veidotāju un Kinoblogeru piedalīšanos!

Precīzi laikā, kad renesansi piedzīvo pašmāju kino (pēdējo mēnešu pirmizrādes vairs nevar pat saskaitīt – un visas labas!), ir vērts palūkoties nedaudz tālāk, vai arī tuvāk – aiz kaimiņzemes Lietuvas robežām, kuru nacionālais kinematogrāfs jau ir spēris nākamo lielo soli un veido filmas eksportam, ar ārzemniekiem un par ārzemniekiem (šoreiz visiem zināmajā žanrā “filma Gaja Ričija stilā”), tehniski pasaules līmenī , bet ar to pašu neatkārtojamo nacionālo kolorītu, kurš tik labi saprotams arī mums! Jo esam taču braļukas:

Filmas sižeta pamatā ir stāsts par četriem angļiem – Džonu, Benu, Timu un Maiklu, kas liktenīgas sagadīšanās rezultātā nonāk Austrumeiropas vidū un ir spiesti meklēt atpakaļceļu mājup cauri mauku, kontrabandistu, netīro mentu, lētā alus un slimo seksuālo fantāziju labirintiem. Lai glābtu savas pakaļas, draugiem ir ne tikai jāpārvar nereāls kultūršoks, bet arī jāatjauno sava draudzība… (filmas treileris saliks visu savās vietās: http://youtu.be/NL8jH6CI0uo)

Pavasarī braucām filmu skatīties uz Lietuvu, te arī recenzija. Par laimi, nekur vairs nav jābrauc, filma pati brauc pie mums, un ne jau viena!

Vienā no galvenajām lomām brāļi lietuvieši pierunāja filmēties Gaja Ričija filmu talismanu Vinniju Džounsu, un tas nav nekāds piecu sekunžu cameo – citādi Harijs viņu neliktu uz ekskluzīvā, īpaši šim seasam radītā plakāta! Un ne jau tikai plakāts būs īpašs – par cik filmas autori nedzīvo pārāk tālu, tad arī viņi pagodinās pasākumu ar savu klātbūtni, tāpat kā kāds no filmas galvenajiem aktieriem (intrigu nebursim, šoreiz tas nebūs Vinnijs Džounss, futbola bumbas un “Ķēriena” DVD autogrāfiem pagaidām atstājam mājās).

Kā jau saprotat, pasākums būs uz goda – lieliska atmosfēra, filmas veidotāji, Kinoblogeri, konkurss, balvas un visu laiku populārākā Lietuvas filma, kas droši var atkārtot šo triku arī tepat pie mums, Latvijā. Laist garām nedrīkst nekādā gadījumā, tapēc ļoti gaidam Jūs šī gada 4. Novembrī, 19:00, k/t Kino Citadele 11. Auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/204669/

Atsauksmes par filmu ir tieši tādas, kā biju iedomājies, kad skatījos pavasarī: