Kinoblogeri aicina uz “The Monuments Men”!

February 12, 2014  |  Kinoblogeri

Džordžs Klūnijs (un viņa pastāvīgais scenāriju līdzautors Grants Heslovs) lieliski orientējas ne tikai labā kafijā vai Saulkrastos, bet arī labos projektos – tukšu grāvēju un TV seriālu laiki ir aiz muguras, tagad Džordžs iet vai nu uz prestižu, vai uz visu banku, un projektā “The Monuments Men”, iespējams, izdevās apvienot abus!

Filmas pamatā ir reāli notikumi – lielākās relikviju medības pasaules vēsturē. Otrā pasaules kara beigās, lai saglābtu mākslas šedevrus, kurus nacisti konfiscēja visā Eiropā, tiek izveidota internacionāla mākslas vēsturnieku un zinātnieku komanda. Vai puiši, kuri ir pazīstami ar Mikelandželo freskām un Da Vinči gleznām daudz labāk nekā ar šautenēm un kara mākslu, spēs izglābt cilvēces lielākos kultūras sasniegumus?

Kā zināms, tad kopā jautrāk, un atpazīstamu seju ziņā šī WWII avantūra var sacensties vienīgi ar paša Klūnija “Oušena Bandu” – bez Džordža filmā piedalās Mets Deimons, Džons Gudmens, “Francijas Klūnijs” Žans Dižardēns, pats Bils Murejs un apburošā Keita Blanšeta!

Bet pirms filmas šoreiz viss ļoti nopietni – neticamu notikumu un aizraujošu anekdošu pilnu lekciju par īstiem relikviju (un ne tikai) medniekiem sniegs Vēstures izpētes un populrizēšanas biedrības dalībnieks, filmu, grāmatu un citu projektu vēsturiskais konsultants,  Kārlis Dambītis, Esq! Protams, ka neiztiks arī bez tradicionālā konkursa un balvām no mūsu pastāvīgajiem atbalstītājiem LieliskaDāvana.lv un CoffeeInn!

Gaidīsim Jūs uz filmas pirmizrādi (vairāk kā nedēļu pirms “parastajiem” seansiem!) jau šī gada 18. Februārī, 18:30, k/t Kino Citadele 3. Auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/186074/

Bet ko gan saka seansa apmeklētāji? Domas dalās, bet vienaldzīgo nav: