Kinofestivāls “Spektrs II”: filmas!

November 3, 2014  |  Izceltais, Jaunumi, Kinoblogeri

No 7. līdz 9. novembrim kinoteātrī “Kino Citadele” jau otro gadu pēc kārtas norisināsies kinofestivāls “Spektrs”. Skatītājus gaida gan informatīvi izklaidējošas prezentācijas, gan Latvijas un Holivudas filmu studiju prezentācijas, kā arī vairāki pārsteigumi, par kuriem festivāla organizētāji pagaidām vēl klusē. Bet nu ir pienācis laiks uzzināt, kādas filmas tiks piedāvātas skatītājiem festivāla laikā:

Festivāla organizētāji (t.i. mēs) ir sagatavojuši pilnu kino pieredžu spektru, no spēcīgām drāmām līdz spriedzes, mūzikas un pat šausmu filmām, ar jau atzītām un vēl tikai uzlecošām zvaigznēm, kur katrs kinomīlis atradīs kaut ko tieši sev. Jāatgādina, ka visas festivāla filmas, ar retiem izņēmumiem, Latvijas kino skatītājiem būs redzamas pirmoreiz – kinoteātru repertuārā tās nonāks vai nu kādu laiku pēc festivāla, vai nenonāks nemaz! Biļetes uz festivāla filmām var iegādāties k/t “Kino Citadele” kasēs un arī kinoteātra mājaslapā!

Īpaši jums esam apkopojuši visas filmas un seansus vienuviet – zemāk, un sirsnīgi gaidīsim jūs uz visām festivāla filmām un pasākumiem. Jo tās ir tā vērtas (un neviens seanss nepārklāsies)!


interstellar-posterSTARP ZVAIGZNĒM (“Interstellar”)
Režisors: Kristofers Nolans
Galv. lomās: Metjū Makonahejs, Anna Hataveja, Maikls Keins
ASV, 2014. gads, 169 min.

Šis ir izcils kino gads, kad kvalitatīvā mūsdienu komerckino grandi nāk klajā ar saviem jaunākajiem projektiem! Bet, kad Nolans veido ne-Betmenu, mēs ieklausāmies – kā bija ar “Inception”, tā būs arī ar “Interstellar”, tikai sapņu pasaules vietā mūs gaida mūžam aktuālā kosmosa izpētes tēma! Kā jau ierasts Nolanam, filma ir burtiski pārsālīta ar dažāda kalibra “Oskaru” ieguvējiem un nominantiem, bet visvairāk, protams, gaidām Metjū Makonaheja iznācienu – vai aktierim spīd otrais “Oskars” pēc kārtas?

BIĻETES | FACEBOOK

john-wick-poster1DŽONS VIKS (“John Wick”)
Režisori: Deivids Leičs, Čeds Stahelski
Galv. lomās: Kianu Rīvzs, Viljems Defo
ASV, 2014. gads, 96 min

Kapēc Džons Viks – leģendārs algotais slepkava, kas dzenas pakaļ gangsteriem – viesojas tik glaunā kinofestivālā? Varam minēt vismaz trīs lieliskus iemeslus: “John Wick” nav vienkārši grāvējfilma, bet gan leģendāras Holivudas kaskadieru studijas “87Eleven Action Design” dibinātāju debijas filma, kurā tie ielika sirdi, dvēseli un kurai pietaupīja savus labākos trikus, tā saņēma fantastiskas recenzijas un atzinību no pasaules vadošajiem speciālistiem šajā jomā, kā arī – galvenajā lomā ir redzams Kianu Rīvzs, kuru ļoti mīlam!

BIĻETES | FACEBOOK

laggies2IESTRĒGUŠI JAUNĪBĀ (“Laggies”)
Režisors: Linna Šeltone
Galv. lomās: Kīra Naitlija, Sems Rokvels, Hjola Greisa Moreca, Ellija Kempere
ASV, 2014. gads, 99 min

Filmas galvenā varone Megana izdzīvo savus 20 gadus, pamazām tuvojoties 30. Viņa dzīvē šķietami ir sasniegusi visu, ko vien apzinīga sieviete varētu vēlēties, bet brīdī, kad tiek bildināta, izjūt dzīves un izvēļu smagumu. Viņa mūk no visa un nozūd pie nejauši satiktas 16 gadus vecas meitenes. Filmā spilgti tiek parādīts tas, ko nu jau pat psihilogi atzīst par īstu emocionālo stāvokli – ceturtdaļdzīves krīzi, kas ir laika posms, kurā ikviens sāk apzināties realitāti un tā smagi sit pa jaunības sapņiem un gaidām.

BIĻETES | FACEBOOK

salvation_xlgPESTĪŠANA (“The Salvation”)
Režisors: Kristians Levrings
Galv. lomās: Mads Mikkelsens, Eva Grīna
Dānija/Lielibritānija, 2014. gads, 89 min

Kamēr vesterna dzimtenē Holivudā šis žanrs tik tikko rāpjas ārā no kinematogrāfiskā kapa, tas lielā mērā plaukst un zeļ “vecajā pasaulē”, un šoreiz mūs ir apciemojis pārstāvis no Dānijas ar supersmagsvaru Madu Mikkelsenu galvenajā lomā. Režisora Kristiana Levriga rokrakstā jūtams Vecās Eiropas kolonizatoru krampis, bet aktieru ansambli papildina Džefrijs Dīns Morgans, Eva Grīna un Džonatans Praiss. Šo odu vesterniem, skarbākiem laikiem un prēriju iekarotājiem nedrīkst laist garām!

BIĻETES | FACEBOOK

whiplash-posterATSITIENS (“Whiplash”)
Režisors: Deimiens Čazels
Galv. lomās: Mailzs Tellers, Dž.K. Simonss
ASV, 2014. gads, 106 min

Kā zināms, upurus dzīvē prasa ne tikai mīlestība – tos prasa arī māksla. Aiz katra burvīgā koncerta, lieliskās izrādes un neaizmirstamās uzstāšanās slēpjas dienām, stundām, mēnešiem un pat gadiem ilgs sūrs darbs. Jaunais režisors Deimiens Čazels parāda, cik drūmas lietas varētu notikt pat tik šķietami brīvajā, atbrīvotajā un patīkami haotiskajā džeza pasaulē, sagādājot skarbu, saspringtu un neiedomājami muzikālu drāmu par daudzsološa bundzinieka grūto ceļu pa mūzikas karjeras līkločiem.

BIĻETES | FACEBOOK

boyhood_xlgPUIKAS GADI (“Boyhood”)
Režisors: Ričards Linkleiters
Galv. lomās: Ellars Koltreins, Ītans Hauks
ASV, 2014. gads, 165 min

“Boyhood” nevienu vien pārsteidza gluži kā sniegs pašā vasaras karstumā – 12 (!) gadu garumā, paralēli citiem projektiem filmējot un veidojot šo stāstu, Linkleiteram un viņa pārējiem līdzzinātājiem ir izdevies radīt ko neaizmirstamu. “Boyhood” sniedz unikālu iespēju sekot līdzi kāda zēna bērnības gadiem, tiem pārtopot tīņu laikos un sasniedzot pilngadību, turklāt to visu paveicot bez sarežģīta grima vai CG manipulācijām – galvenie varoņi pieaug, noveco un pārmainās mūsu acu priekšā.

BIĻETES | FACEBOOK

NightcrawlerNAKTS REPORTIERIS (“Nightcrawler”)
Režisors: Dens Gilrojs
Galv. lomās: Džeiks Džillenhols, Renē Russo
ASV, 2014. gads, 117 min.

Aktieris Džeiks Džilenhols pamazām, bet stabili pārvēršas par savas paaudzes vadošo aktieri – sekojot Makonaheja piemēram, viņš arvien biežāk un biežāk atsakās no labi apmaksātām, bet tukšām lomām kases grāvējos, tā vietā ļaujoties radošiem eksperimentiem drosmīgos un izaicinošos projektos. Spraigs, tumšs un nervus kutinošs trilleris par vienmēr aktuālu tēmu un ar harizmātisku antivaroni galvenajā lomā – šis gads ir bagāts ar film noir tradīciju turpinātājiem, bet šis būs visspilgtākais no tiem!

BIĻETES | FACEBOOK

WildMEŽONE (“Wild”)
Režisors: Žans-Marks Vallī
Galv. lomās: Rīza Viterspūna, Lora Derna
ASV, 2014. gads, 115 min

Brīdī, kad dzīve kļūst pārāk neizturama un problēmas ir samilzušas tik lielas, ka ar tām nevar tikt galā, populārs veids, kā šo grūto periodu pārdzīvot, ir mesties pie dabas krūts. Pēdējā, kas ir nolēmusi izmēģināt, ir Rīza Viterspūna, kura „Mežonē” rāda visu, ko spēj, brienot caur sniegiem, lietiem un visām citām dabas stihijām. Papildus odziņu filmai turklāt piemet fakts, ka tā ir balstīta uz Šerilas Streidas autobiogrāfijas, kura pati bija devusies šajā garajā gājienā pa dabas mežonīgajām takām.

BIĻETES | FACEBOOK

20000NIKA KEIVA 20 000. DIENA
Režisori: Aiens Forsaits, Džeina Pollarde
Galv. lomās: Niks Keivs, Sūzija Bika (Keiva), Kailija Minoga, Rejs Vinstons u.c.
Lielbritānija, 2014. gads, 97 min

Tiem, kas ar Keiva mūziku un citiem darbiem pazīstami ir jau sen, filma būs visīstākā medusmaize, bet tiem, kas ar leģendāro mākslinieku vēl ir uz „jūs”, šī ir lieliska iespēja šo kļūdu labot. Piedaloties Keiva draugiem un paziņām (Kailija Minoga u.c.), kas iepriecinās gan Keiva fanus, gan tos, kas par tādiem vēl kļūs, „20,000 Days on Earth” ir unikāla iespēja ielūkoties Mākslinieka (jā, ar lielo „M”) prātā un sirdī.

BIĻETES | FACEBOOK


mozM.O.Ž. (“The Man in the Orange Jacket ”)

Režisors: Aiks Karapetjans
Galv. lomās: Maksims Lazarevs, Anta Aizupe
Latvija, Igaunija, 2014. gads, 71 min

Arī „Spektrs” negrasās iepalikt un saviem skatītājiem piedāvās pašmāju veikumu, turklāt vēl kādu – mūsu pašu šausmu filmu! Aika Karapetjana („Cilvēki tur”) „M.O.Ž.” jau ir izpelnījusies atzinību no ārvalstu kritiķiem un žanra ekspertiem, tāpēc šo iespēju novērtēt tik interesantu un mūsu kino reti sastopamu veikumu nedrīkst laist garām. Varam pačukstēt, ka „Spektrā” viesosies arī pats filmas režisors, no kura varēs uzzināt daudz interesanta īpašā „Q&A” sesijā.

BIĻETES | FACEBOOK

birdman_xxlgPUTNCILVĒKS VAI NEPAREDZĒTS NEZIŅAS LABUMS (“Birdman”)
Režisors: Alehandro Gonzaless Injaritu (“21 Grams”, “Babel”, “Amores Perros”)
Galv. lomās: Maikls Kītons, Edvards Nortons, Emma Stouna, Zaks Galiafanakiss
ASV, 2014. gads, 119 min

Filma “Putncilvēks” stāsta par katram latvietim (un ne tikai latvietim) sirdij tuvu tēmu – to, ka visa mūsu dzīve ir viens liels teātris, bet teātris ir pavisam cita dzīve… un nedaudz arī par supervaroņiem, jo cits kino mūsdienās vairs netiek apmeklēts. Patiesie supervaroņi šajā filmā ir aktieri, tapēc esiet gatavi Maikla Kītona, Edvarda Nortona, Emmas Stounas un pat mūžīgā āksta Zaka Galiafanakisa karjeru spilgtākajām lomām!

Šajā spīdoši uzņemtajā un vēl spīdošāk notēlotajā traģikomēdijā no dzīvu, pulsējošu stāstu autora Alehandro Gonzaleza Injaritu izdoma mijas ar realitāti (bet reāli cilvēki – ar izdomātiem tēliem, un tāpēc pirmajā brīdī nebūt nav skaidrs, kurš ir kurš!). “Putncilvēks” – filma par mums visiem un supervaroni ikvienā no mums!

BIĻETES | FACEBOOK

Kā vienmēr, arī atsauksmes par festivālu – paldies Jums, draugi!