Kinoprojekts “Spektrs” piedāvā: “Toms fermā”

October 16, 2014  |  Jaunumi, Kinoblogeri

Sekojot lieliskajai Denī Vilnēva filmai „Ienaidnieks”, tikai vienas nedēļas garumā no 17. līdz 23. oktobrim kino gardēžiem un ikvienam interesentam būs iespēja piecos ekskluzīvos seansos vērot arī strauji uzlecošās kanādiešu režijas zvaigznes Ksavjē Dolana (Xavier Dolan) starptautisku atzinību ieguvušo filmu “Toms fermā” (Tom at the Farm). Filmu būs iespējams noskatīties, gatavojoties kinofestivālam “Spektrs”, kas norisināsies no 7. līdz 9. novembrim.

Līdzīgi kā “Ienaidnieks” un vēl neskaitāmi daudz citu filmu “Toms fermā” ir viens no tādiem neatkarīgā kino jeb indie žanra piederošiem veikumiem, kuri līdz Latvijas kinoteātru ekrāniem nonāk tikai retos izņēmuma gadījumos, parasti no filmu izrādīšanas atsakoties nelielo ienākumu dēļ. Taču kino festivāla “Spektrs” rīkotāji uzskata, ka arī šīm filmām ir savs skatītāju loks, kas labprāt uz lielā ekrāna redzētu šādas – neparastas un unikālas – filmas. “Toms fermā” skatītājiem būs iespēja noskatīties tikai piecos īpašos seansos k/t „Kino Citadele”, un katra nopirktā biļete ir kā apliecinājums tam, ka arī Latvijā ir cieņā neatkarīgais kino.

Jauno kanādiešu režisoru Ksavjē Dolanu vienlīdz bieži dēvē gan par brīnumbērnu, gan par briesmu bērnu (enfant terrible). Lai kā arī nebūtu, apzīmējums “bērns” savā ziņā šeit iederas – Dolanam ir tikai 25 gadi, kas režisoram tāds nieks vien ir. Taču Dolana veikumus par bērnišķīgiem nosaukt nevarētu, un psiholoģiskais trilleris ar amerikāņu kino garšu “Tom at the Farm” sola gan intrigas, gan spriedzi, gan provokācijas.

Filmas “Toms fermā” īpašos seansus iesaka arī Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kas jau decembrī uz Rīgu vedīs jaunāko režisora Ksavjē Dolana veikumu “Māmiņa” (Mommy). Filma ieguvusi Kannu kinofestivāla žūrijas balvu un turpina plūkt laurus iespaidīgākajos pasaules filmu festivālos, tāpēc jo lielāks prieks, ka to varēs noskatīties arī Latvijā.

Filmas seansi: http://www.forumcinemas.lv/Event/301471/
Vairāk informācijas par filmu: http://kinospektrs.lv/tom
Rīgas Starptautiskais kino festivāls: www.rigaiff.lv

Un arī atsauksmes no seansiem: