MARVEL filmu kalendārs 2015-2019

July 31, 2014  |  Izceltais, Jaunumi

Pienācis laiks nu jau ikgadējai rubrikai who is your daddy and what does he do MARVEL filmu anonsi, kuras ietvaros visiem nu jau labi zināmā studija ar sarkanbaltkomiksīgo logotipu anonsē jaunas filmas (bet pēdējā laikā – vienkārši to iznākšanas datumus), bet mēs – minam, ko gan tas viss varētu nozīmēt. Paskrienot notikumiem pa priekšu – interesantas diskusijas, atjautīgus minējumus, karstasinīgus kino-strīdus un ļoti, ļoti daudz MARVEL komiksfilmu tuvākajos gados!

Vispirms oficiālie, sausie fakti – naktī pirms Comic-Con (šis ir svarīgs moments) MARVEL it kā “starp citu” anonsēja savu line-up nākamajiem 5 gadiem, kur gan tikai daļai datumu ir (šobrīd) piesaistītas klāt konkrētas filmas, bet lielākais pārsteigums bija trīs (!) MARVEL filmas 2017. gadā. Bet brīdī, kad Sony negaidīti pārcēla “The Amazing Spider-Man 3” pirmizrādi, MARVEL acumirklī “ieņēma” tās slotu 2018. gadā. Bet jau pašā Comic-Con nosacīti “galvenais” (jo dienu ātrāk nospoilots) studijas anonss bija “Guardians of the Galaxy 2” iznākšana 2017. gadā. Kopumā, uz doto brīdi, line-up izskatās šādi:

2015. gada 2. Maijs: “The Avengers: Age of Ultron”
2015. gada 17. Jūlijs: “Ant-Man”
2016. gada 6. Maijs: “Captain America 3” (pret Betmenu/Supermenu!)
2016. gada 8. Jūlijs: Untitled film (“Doctor Strange”?)
2017. gada 5. Maijs: Untitled film
2017. gada 28. Jūlijs: “Guardians of the Galaxy 2”
2017. gada 3. Novembris: Untitled film (“Thor 3”?)
2018. gada 4. Maijs: Untitled film (“The Avengers 3”, v1?)
2018. gada 6. Jūlijs: Untitled film
2018. gada 2. Novembris: Untitled film
2019. gada 3. Maijs: Untitled film (“The Avengers 3”, v2?)

Un tagad nedaudz spekulāciju un subjektīvu pārdomu par to, kas tad mūs varētu gaidīt šajos datumos – sākot jau ar jautājumu, vai studija (un mēs!) varēs pavilkt 3 MARVEL filmas gadā (un Fox/Sony jau arī nesnauž)? Manuprāt – MARVEL supervaroņu kino lokomotīve ir tā ieskrējusies, ka to neapturēs pat relatīva neveiksme (“Ant-Man”?), un skatītāju mīlestības rezerves ir tik lielas, ka būtu nepieciešamas 2-3 totāli neveiksmīgas filmas pēc kārtas, lai tās sašūpotos (un tad vienmēr var pa dārgo nopirkt Robertu Dauniju Jr. neizbēgamajam “Iron Man 4”, un viss ir atpakaļ vecajās sliedēs). Es gan neesmu tik drošs par Disney/MARVEL investoriem, kuri var sākt psihot pie pirmajiem ienākumu kritumiem…

Par šo visu MARVEL filmu izpildproducents un studijas galva Kevin Feige ir oficiāli apstiprinājis, ka no divām filmām gadā viena noteikti būs sīkvels, otra – jauna varoņa/u origin story, attiecīgi gadā, kad ir trīs filmas, mūs gaida divi sīkveli (tak ne jau otrādi).

Tieši šo mums sola "The Avengers: Age of Ultron"

Tieši šo mums sola “The Avengers: Age of Ultron”

Ja par “The Avengers: Age of Ultron” (orgasmējošas ovācijas Comic-Con par atrādīto materiālu) un “Ant-Man” (aktieri birst ārā no filmas kā skudras), tāpat kā “Captain America 3” (tie paši vēži…) un pat “Guardians of the Galaxy 2” (Džeimss Ganns un banda būs atpakaļ, baumo par Nova un Adam Warlock) viss ir nosacīti skaidrs, tad tālāk sākas pats interesantākais! Šobrīd vienīgā oficiāli anonsētā filma, kura nav sīkvels un kurai ir atrasts režisors, ir “Doctor Strange”, kuru uzņems Scott Derrickson (“Sinister”, “Deliver Us From Evil”), un kura, visticamāk, iznāks 2016. gadā – kur tai pietaupīta brīva vieta.

Nesen intervijā Kriss Hemsvorts atzinās, ka līdz “Thor 3” uzņemšanai ir vēl kāds laiks, kas automātiski ierindo šo filmu vismaz 2017. gadā, visticamāk – Novembrī, jo tieši tad iznāca par oriģinālu daudz vairāk nopelnījušais sīkvels. Bet interesantākie datumi, bez šaubām, ir 2017. gada 5. Maijs un 2018. gada 6. Jūlijs, kuri ir klaji paredzēti jauniem varoņiem! Kas tie varētu būt, varam tikai minēt – studija jau sen sola Black Panther (ir bijis kastings) un Captain Marvel filmas. Sliktākajā gadījumā – vēl viena Halka (Raffalo-Halka) solo filma? Minēšu, ka pat pati MARVEL vēl līdz galam nezin, kas būs šajos datumos, un nogaida kā izkritīs zvaigznes, kārtis un gaidāmo filmu ienākumi.

Mēs jau sen gaidam veiksmīgu sievieti-supervaroni, un kurš gan cits, ja ne Šles... t.i. MARVEL!

Mēs jau sen gaidam veiksmīgu sievieti-supervaroni, un kurš gan cits, ja ne Šles… t.i. MARVEL!

Kas noved mūs pie neizbēgamajiem “Atriebējiem 3”, kuriem būs jāsatriec pasauli un boxoffice tādās lupatās, kā pirmajiem “Atriebējiem” (vai Titānik-Avatāriem) pat sapņos nav rādījies. Ņemot vērā Kevin Feige teikto, ka starp “The Avengers” filmām jāgaida vismaz trīs gadu pauze, un paziņotos relīžu datumus, es minēšu, ka… mūs gaida daudz ilgāks build-up līdz lielajam finālam, kā liekas, un trešos “Atriebējus” mēs sagaidīsim tikai 2019. gada 3. Maijā. Gan lai paspētu iepazīstināt mūs (un MARVEL Cinematic Universe) ar vēl vairāk jauniem varoņiem, gan lai paspilgtinātu fināla nozīmīgumu!

Un tad mēs beidzot varēsim ar labi padarīta darba sajūtu slēgt filmas ārā un pilnvērtīgi pievērsties epizodiskajam storytelling’am (tobiš TV), kur jau sen notiek visas interesantās lietas. Un arī MARVEL tur būs! :)