Ridika turpinājumi

January 30, 2014  |  Jaunumi

“Skudras nepadodas” – bija tāda grāmata manā un noteikti arī Jūsu bērnībā (un, kas zin, varbūt stāv plauktā vēl joprojām). Es negribētu salīdzināt Vinu Dīzelu ar skudru, bet es tomēr salīdzināšu Vinu Dīzelu ar skudru (ref.), jo viņa uzņēmība tiešām gāž kalnus – pēc paša vārdiem, pēc “The Chronicles of Riddick” viņam tika tiešā tekstā pateikts, ka you’ll never work in this town again nekādu turpmāko Ridika dēku nebūs, bet, kā tavs kurmis, Dīzels raka tik ilgi, kamēr mēs sagaidījām “Riddick” – tai skaitā “Kinoblogeri piedāvā” seansā, starp citu!

Lai gan, būsim godīgi – nav tā, ka filma bija vājprātīgs hīts, un arī Latvijā filmai ir knapi pusotrs fans (viens no tiem ir šī bloga autors). Bet tas tai netraucēja pie ~40 milj. USD budžeta nopelnīt gandrīz-gandrīz 100 – pat ar visu to, ka šie cipari ir ļoti aptuveni un mums nenozīmē neko, “100 miljoni” ir tā maģiskā psiholoģiskā robeža, kad filmu sāk uzskatīt par “hītu” – bet DVD/Bluray/VOD pārdošanas rezultāti vēl vairāk pārliecināja Dīzeli un studiju Universal par to, ka turpinājumu vajag, turpinājumam būt!

Ko par to visu saka pats Dīzels? Vēl pirms filmas iznākšanas viņš apgalvoja, ka sākotnējais “Chronicles” plāns joprojām ir spēkā – bet “Riddick” ir vien neplānota, taču nepieciešama R-Rated pietura pa ceļam uz mērķi! Mērķis šajā gadījumā ir parādīt mums gan Underverse, gan Furya pasaules – uz ko netieši norāda gan “Riddick” sākumā un beigās redzamie notikumi (ar Kārļa Urbāna piedalīšanos), gan arī DVD/Bluray atrodamās filmas versijas alternatīvais (pareizāk būtu teikt – paplašinātais) nobeigums… (SFX Magazine)

Skaidrs, ka Ridikam ir auditorija, kas vēlas redzēt viņa turpmākos piedzīvojumus – pat ja mājas video formātā, tāpat kā skaidrs ir tas, ka pēdējā filma izskatījās daudz dārgāk, kā izmaksāja, un otru reizi šis triks diez vai ies cauri. Tāpat kā tas, ka vēl vienu “Pitch Black” sižetisko rīmeiku mēs nepārdzīvosim – būs vien jādomā kas jauns. Grūta, sarežģīta situācija, bet, kā jau raksta sākumā minēts – skudras nepadodas!

ps. Tikmēr uz Dīzeļa galda piezemējās ilgi gaidītais “xXx: The Return of Xander Cage” scenārijs…