“Robocop” otrajā treilerī filma parāda dzīvības pazīmes

January 9, 2014  |  Treileri

Pols Verhovens, šķiet, ir nelaimīgākais 80-to/90-to Holivudas režisors pēc Džona Kārpentera – attiecībā uz viņa filmu rīmeikiem, protams, jo absolūti nenovecojusī klasika “Total Recall” jau ir veiksmīgi nopūdelēta, nākamais rindā ir “Robocop”, bet kaut kur uz konveijera arī (PG-13, protams) “Starship Troopers”, šoreiz “autentisks, oriģināls un vispār pēc grāmatas, nevis filmas” (yeah, right). Bet nu uzmetīsim aci “Robokopam”, kuru gaidam tikai dēļ režisora Hosē Padiljas (“Bus 174”, “Elite Squad”).

Bet režisors Pad(i)l(j)a, diemžēl, ir nācis klajā ar galīgi nejauku paziņojumu, ka jaunā filma vienmēr bijusi iecerēta PG-13 – un pieķeršanās reitingam šoreiz nav pat dēļ vardarbības (kaut gan kad Robokruķis ir bijis pacifists?), bet gan kopējās noskaņas ziņā. Taču nav tik traki – šī ieraksta mērķis nav aktualizēt rīmeiku briesmas, bet gan to, ka jaunais Robo vismaz kā bezsmadzeņu grāvējfilma ar labiem aktieriem beidzot izskatās ja ne labi, tad vismaz cienījami. Un PG-13 filmas mūsdienās mēdz būt skarbākas, kā R (nekaitīgā, sirsnīgā drāma “Nebraska” ir R, jo tur 2x pasaka “fuck”, kamēr PG-13 pieļauj tikai 1 reizi, utt. utml).

Drīz jau uzzināsim – lai romantiskāk, “Robocop” pirmizrāde Latvijā paredzēta 2014. gada 14. Februārī ! Bet tikmēr kaut kur Holivudas dzīlēs top “Basic Instinct” rīmeiks (ar Kristenu un Patisonu, vai kaut ko ekvivalenti destruktīvu), protams, PG-13 rated – lai sasniegtu “maksimālu komercpotenciālu”…