“The Hobbit: The Battle of the Five Armies” (2014)

December 5, 2014  |  Filmas, Izceltais, Raksti

Slūžas ir vaļā, pēdējā “Hobita” filma ir klāt – un, par spīti tam, ka pilnīgi jebkāda motivācija par un ap šo filmu ir saistīta tikai un vienīgi ar mantrausību (Torina, Pītera Džeksona, studijas bosu, jahtu ražotāju… kā pareizi minēja kolēģis Ģirts, 44 no filmai veltītajām 45 production notes lapām ir veltītas tās veidotāju slavināšanai, jo pašas filmēšanas kā tādas šai daļai, visticamāk, nebija vispār), jebkuras sarunas par to jau sen ir noslīkušas pūļa sajūsmas kliedzienos. “Ko mēs vēlamies? Hobitus! Cik mēs tos vēlamies? Daudz! Kad mēs tos vēlamies? Tagad!”, pārfrāzējot visiem zināmo anekdoti, un, ņemot vērā entuziasmu, ar kuru tika sagaidīts “Kinoblogeri piedāvā” filmas seanss, kaut kādā ziņā viņiem ir taisnība – tautai ir jādod to, ko viņa vēlas, un, tai par prieku, “Hobits: Piecu Armiju Kauja” ir tieši tas, ko viņa vēlas!

Bet tā vēlas maizi un izpriecas, un tieši to filma arī piedāvā – iepriekšējās filmas nobeigumā tik ļoti uzspēlētais (un neatrisinātais) Smoga jautājums tiek atrisināts pirmajās filmas minūtēs, un tad jau kā no burvja cepures uz skatuves lec ārā visi iespējamie abu triloģiju personāži, lai aplausu un “Bravo!” saucienu pavadībā vēlreiz, pēdējoreiz dancotu publikas priekšā, brīžiem apstājoties, lai daudznozīmīgi pavērstos tālumā (kur, kā zināms, spīd “Gredzenu Pavēlnieki”) un uz parodijas robežas pateiktu kādu daudznozīmīgu frāzi par nākamo filmu notikumiem. Filma strikti ievēro pašas nospraustos šablonus, tapēc mūs gaida gan varonīga runa (“Tonight we dine…”), gan vairākas paralēlas cīņas, gan n-padsmit nobeigumi, respektīvi viss, kapēc konkrēti jūs gaidat šo filmu.

Kas interesanti, tad daudz vairāk, kā CGI skudru cīņas (ja kāds jautā, vai “Return of the King” cīņa ir pārspēta, tad nē, nav, un respekts Pīteram Džeksonam par to) man patika smalkāki un ne tik smalki character moments, kuru šajā – triloģijas īsākajā filmā – ir ne mazāk, kā episku kauju, un tas noteikti ir filmas aktieru nopelns, kuri laikam patiešām saprata, ka citas iespējas vairāk nebūs. Kā arī vienkārši ļoti patīkami atgriezties tik iemīļotajā Viduszemē – pat ja šoreiz tā ir praktiski visa modelēta ar datoranimācijas palīdzību.

Personīgi man pilnīgi visas “Gredzenu Pavēlnieka” un “Hobita” filmas (izņemot, varbūt, “The Return of the King”) kinoteātrī patika mazāk, kā mājās – kur, “Extended” versijas, siltas tējas un pauzes funkcijas spēcinātas, tās vienmēr ieguva citu, daudz tīkamāku garšu. Nešaubos, ka tieši tā arī notiks ar “Piecu Armiju Kauju”, bet tikmēr mūsu priekšā ir tieši tik labs “Hobita” nobeigums, cik vispār bija iespējams vēlēties!

Filma kinoteātros jau no ceturdienas, bet īpašajā “Kinoblogeri piedāvā” pirmizrādes seansājau trešdien!

 
 • Andris

  Kaut kādā mērā prieks, ka neesmu skatījies abas hobita daļas un tāpēc pēc dažiem mēnešiem varēšu izbaudīt intraverto skatīšanās maratonu mājās.

 • notaufo

  Otrā hobita daļa man likās ļoti laba lai gan jāsaka tā likās caugh “bišķiņ” caugh izstiepta. 1 daļu tās arī nenoskatījos un ja godīgi tas mani netraucēja. Domāju ka ikviens var mierīgi noskatīties 2 un 3 daļu un gatavs. Hobitu esmu lasījis un daudzmaz atceros kā viss beigsies – tādat pūķis spoileris………………../spoileris un tad rūķi un spoileris………/spoileris. Ja kāds kas redzējis abas pirmās daļas varētu pateikt ka es kļūdos es būtu pat priecīgs – protams arī pateiktu kāpēc es kļūdos.

 • Pecisk

  Vārds vietā par to ka LOTRO/Hobita filmas daudz baudāmākas ir mājās.

  p.s. pirmo Hobitu skatījos 3D 48 fps un patika, otru gan 2D…Bet jā, kā sacīt ‘soak in all details’ kino teātrī ne vienmēr ir iespējams.

 • http://twitter.com/r00m Romāns Tomjaks

  Neesmu kompetents middle-earth jautājumos, bet vai ir vēl kāda grāmata kuru iespējams ekranizēs? Vai vismaz kādas baumas? Ļoti gribās vēl kaut ko par middle-earth. Pēc pēdējas hobita daļas ir tāda kā tukšuma sajūta :D

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Cik var saprast no Pītera Džeksona, tad viņš globāli “nav pret”, bet pret ir Tolkīna mantinieki, kuri jau sen pateica, ka no citiem viņa darbiem nešķirsies – gan Hobitu, gan Gredzenu Pavēlnieku studijām ekranizācijām savulaik pārdeva Tolkīns pats.

   Bet jau 6dien ir LIELĀ VIDUSZEMES VIKTORĪNA – welcome: http://kinokults.lv/2014/kinoblogeri-un-coffee-inn-aicina-uz-lielo-viduszemes-viktorinu/

   • Pecisk

    Vai tik viņi paši kaut ko nebija sasapņojušies par pārējo materiālu izstrādi kino? Katrā ziņā pēc New Line Cinema izgājieniem ar peļņas slēpšanu ir saprotams kāpēc ne. Un varbūt labi tā.

 • Pecisk

  Vakar biju uz 3D 48 fps. Tehnoloģija ir ļoti uzlabojusies – daudz daudz baudāmāk nekā pirmā filma, māk gan filmēt, gan kadrus izvēlēties. Par pašu filmu teikšu ka patīk Džeksonam vai nē tas, filma sākas un beidzas ar aktieriem. Un tieši tādēļ ļoti patika – lai gan bija gan siers, gan CGI dīvainības, gan pārlieku liela eksopzīcija vietām. LOTR augstumus nesasniedz, bet šķiet ka Pīters to jau bija akceptējis un veidojis trešo daļu tomēr pa savam. Patika rūķi, kaut gan pietrūka viņu tēlu pamatīgāka izstrāde. Respekts Šerloka pārim Frīmenam un Kamberbačam – it īpaši pirmais ļoti labi noturēja filmas svaru pa vidu un neļāva ieiet mērenā sviestā (kā jau teici uz parodijas robežas veidotā saite ar LOTR…bet zinot attention span….varbūt pat nav pārspīlēti).

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Paldies, svētku dienās visu laiku cenšos izbrīvēt laiku un aiziet uz HFR – lai izdodas ;)