Velna Ducis 2014: Ko skatīties šovasar?

June 6, 2014  |  Dižraksti, Raksti

Klāt vasara, un tā vien liekas – vai tad nu šis būs īstais laiks deldēt bikses un svārkus kinoteātra krēslos? Wrong! Man Jums ir veseli 13 iemesli tam, kapēc izvēlēties kinoteātri, nevis Mežaparku, pludmali, jūru/ezeru, vecāsmammas laukus, alus dārzu un pārējās bieži vien neertās, nedrošās un veselībai klaji kaitīgās brīvā laika pavadīšanas vietas! Aiziet:


01-west

1) “Miljoniem iespēju, kā atdot galus”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301153/
Režisors: Sets Makfarlains
Galvenajās lomās: Sets Makfarlains, Šarlīze Terona, Laiems Nīsons
Kinoteātros: no 30. Maija

Komēdijas galvenais varonis Alberts ir aitkopis. Kādā no apšaudēm izrādās, ka viņš ir gļēvulis, un mīļotā sieviete ņem un viņu pamet. Alberts iepazīstas ar kāda slavena bandīta sievu, un viņa piedāvā iemācīt viņu rīkoties ar šaujamajiem.

Ne visi pazīst Setu Makfarlainu sejā, lai gan vajadzētu – viņš ir vadījis 2013. gada Oskara ceremoniju, bet gandrīz ikviens ir redzējis kādu no viņa darbiem, vai tas būtu animācijas seriāls “The Family Guy”, vai komēdija “Ted”, starp citu – visu laiku pelnošākā komēdija pieaugušajiem (t.i. ar “R” reitingu). Pēc šādiem panākumiem visas durvis bija vaļā, un Makfarlains metās veidot to pašu, ko citi Holivudas aktieri, kad izkrīt tāda loze – protams, ka vesternu! Bet, kā jau noprotat, savā stilā – ar rupjiem jokiem, Holivudas zvaigžņu piedalīšanos un parodijas elementiem, jo dienišķo maizi tomēr pelna ar jokiem, nevis apšaudēm. Visiem “Atsvabinātā Džango” cienītājiem!

02-maleficent

2) “Melnā feja Malefisenta”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301239/
Režisors: Roberts Strombergs
Galvenajās lomās: Andželīna Džolija, Šarlto Koplejs, CGI mošķi
Kinoteātros: no 30. Maija

Kas mums pēdējos gados ir pietrūcis kino, kāda tipa filmu? Protams, ka lielbudžeta pasaku filmu no Disney! Protams, ka šis ir sarkasms:

Vēl nedzirdēts (neredzēts?) stāsts par ikonisko ļaundari no klasiskās pasakas “Apburtā princese”. Skaistā un jaunā Malefisenta kļūst par karaļvalsts brīvības dedzīgāko aizstāvi, taču piedzīvo nodevību, kas viņas sirdi pārvērš akmenī. Iespēja atriebties pienāk brīdī, kad karalim piedzimst meitiņa Aurora, kurai Malefisenta uzliek lāstu. Bērnam augot, viņa saprot, ka Aurora ir ne tikai ceļš uz mieru karaļvalstī, bet arī uz pašas Malefisentas laimi…

Pavisam nav sarkasms tas, ka šī solās būt labākā no visām, pateicoties galvenās lomas atveidotājai Andželīnai Džolijai, kura ir izbrīvējusi laiku no pasaules glābšanas un bērnu adoptēšanas, lai, mums visiem par prieku, nofilmētos spilgtā lomā vēl spilgtākā filmā. Un vēl šeit ir PŪĶIS – zināms kvalitātes standarts tomēr! Filma jau uz ekrāniem, kas nozīmē, ka varat droši plānot ģimenes kino apmeklējumu. Bet lokomotīve tikai ieskrienas, jo jau nākamvasar – Disney’s “Pelnrušķīte”, no paša Volandera Keneta Branas, bet pēc tam arī “Skaistule un Briesmonis” live-action versijā (cerams, ka ar Ronu Perlmanu)!

03-edgetomorrow

3) “Rītdienas Robeža”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301317/
Režisors: Dags Laimans
Galvenajās lomās: Toma Krūza zods, Emīlija Blanta, citplanētieši
Kinoteātros: no 6. Jūnija

Virsnieks Nikolass Viljams Keidžs ir armijas zinātnieks, kurš nav piedalījies nevienā kaujā līdz brīdim, kad tiek pazemināts rangā un nosūtīts doties uzbrukumā. Viņš tiek nogalināts dažu minūšu laikā pēc uzbrukuma sākuma, bet pēkšņi atmostas dienu pirms savas nāves. Keidžs nokļūst neizskaidrojamā laika atkārtošanās ciklā, piespiežot viņu atkal no jauna doties zaudētajā kaujā un mirt.

Toms Krūzs turpina savu krusta gājienu oriģinālu sci-fi filmu vārdā (kaut kā jāliek mums aizmirst par savām sievām, lēkāšanu uz Opras dīvāna un saientoloģiju), un šķiet, ka aktiera intensitāte tikai palielinās proporcionāli vecumam – vēl nav atdzisuši iespaidi no pērnā gada “Oblivion”, bet Kukurūzs jau ir klāt ar jaunu, oriģinālu fantastikas filmu! Un, škiet, arī šoreiz Tomam ir izdevies – sīkvelu un turpinājumu pārpildītajā vasarā filma ir svaiga gaisa malks, meistarīgi krustojot futūristisku kara filmu, smalku attiecību drāmu (Emīlija Blanta ir lieliska) un oriģinālu, neparedzamu sižetu pieredzējuša režisora Daga Laimana (“Borna Identitāte”, “Misters un Misis Smiti”) vadībā.

04-22jump

4) “Džampstrīta 22”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301323/
Režisors: Fils Lords, Kristofers Millers
Galvenajās lomās: Čannings Tatums, Džona Hils, Deivs “neesmu Džeimss” Franko
Kinoteātros: no 13. Jūnija

Veiksmīgi tikuši galā ar savu pirmo slepeno operāciju vidusskolā, atraktīvie policisti Šmits un Dženko saņem jaunu uzdevumu – slepeni iefiltrēties starp studentiem un neitralizēt narkotiku tirgoņus universitātē. Trakas ballītes, mežonīgas apšaudes un žilbinošas meitenes liks puišiem smagi pasvīst, lai atklātu narkotiku tirgoņus un izprastu savu draudzību.

School’s out for summer, school’s out forever – pēc visiem grāvējiem un specefektiem nepieciešama atelpa, bet, iespējams, atelpa būs nepieciešama no smiekliem, jo jau Jūnijā pie mums atgriežas policistu-vidusskolnieku pāris Čaninga Tatuma un Džonas Hila personās filmā “Džampstrīta 22”. Kā jau turpinājumam pienākas, šoreiz darbība norisināsies augstskolā – iespējams, labākā augsne veiksmīgiem jokiem! Gaidam to pašu, ko pirmajā daļā – jokus, kautiņus, pakaļdzīšanās un veselīga neprāta atmosfēru!

05-transformers

5) “Transformeri: Iznīcības laikmets”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301152/
Režisors: Maikls Bejs
Galvenajās lomās: Marks Valbergs, Stenlijs Tučči, Optimuss Praims
Kinoteātros: no 27. Jūnija

Lai gan Latvijā Transformeri allaž tiek uzskatīti par pirmsskolas vecuma bērnu izklaidi, Holivudā viss ir daudz, daudz nopietnāk – pie filmām tiek piesaistīti pasaules labākie izklaides speciālisti ar megarežisoru Maiklu Beju priekšgalā. Uz spēles ir miljardi dolāru peļņas – tās nav nekādas bērnu spēlītes…

Automehāniķa (Marks Vālbergs) nejaušais atklājums saceļ kājās gan autobotus, gan maldikonus, gan valdības aģentus…

Visi zinam to sajūtu, kad negribas deleģēt pienākumus citiem – jo kurš cits gan tiks labāk galā, kā mēs? Par upuri šim krita arī režisors Maikls Bejs, kurš nekādi negrib šķirties no paša izlolotajiem “Transformeriem” – pat ja varbūt vajadzētu. Ko labu tas sola mums? Ja patika iepriekšējās daļas, šīs filmas seansā jutīsieties kā mājās. Šaija Labafs ir sekojis Meganas Foksas pēdās – prom uz “nopietno” kino, viņa vietā ierindā stājās cīkstonis un bugi-vugi nakšu veterāns Marks Valbergs (nākamajā sērijā beidzot gaidam Dveinu Džonsonu, sen jau bija laiks). Citādi bez izmaiņām, labie roboti atkal cīnās ar sliktajiem (šoreiz ierindā arī dinoboti!) par pasaules likteni, tikai šoreiz – vēl vērienīgāk!

06-dragon2

6) “Kā pieradināt pūķi 2”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301319/
Režisors: Dīns Deblois
Lomas ierunājuši: Kurš tad parasti ierunā? Ķesteris? UFO?
Kinoteātros: no 4. Jūlija

Disney/Pixar nišu jau ilgus gadus cenšas ieņemt (precīzāk – ar varu iekarot) Dreamworks Animation, un kaut kādā ziņā viņiem tas pat sanāk – “Kā pieradināt pūķi” noteikti ir viena no studijas lielākajām veiksmēm, ārpus Šreka un co. filmām. Un te klāt arī neizbēgamais turpinājums:

Aizraujošā otrā daļa episkajai “Kā pieradināt pūķi” triloģijai mūs aizved atpakaļ fantastiskajā Hika un Nezoba pasaulē piecus gadus pēc tam, kad abi bija veiksmīgi savā starpā samierinājuši pūķus un vikingus. Kārtējā ceļojuma laikā viņi uziet savādu alu, kurā mīt simtiem, līdz šim vēl nezināmas sugas pūķu un noslēpumainais Pūķu Jātnieks. Hiks un Nezobis tiek ierauti kaujā, kuras mērķis ir glābt pasauli.

Filma ne tikai turpinās jau iesākto stāstu, bet arī pārsteigs – sižetiski filma norisinās piecus gadus vēlāk, varoņi ir izauguši kopā ar kino skatītājiem, un nu saskaras ar pieaugušo pasaules problēmām! Filma ir ne tikai skarbāka, nopietnāka un vērienīgāka, bet arī tikpat šarmanta, kā pirmā daļa – vārdu sakot viss, ko esam pieraduši sagaidīt no veiksmīga turpinājuma – Khaleesi būtu apmierināta!

07-dawn-of-apes

7) “Pērtiķu planētas atmoda”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301321/
Režisors: Mets Rīvzs
Galvenajās lomās: Endijs Serkiss (mo-cap), Džeisons Klārks, Gerijs Oldmens
Kinoteātros: no 18. Jūlija

Pirms pāris gadiem negaidīti sagaidījām veiksmīgu “Pērtiķu planētas” restartu – domāju, ka nemelošu, ja teikšu, ka tas bija pārsteigums mums visiem, un visvairāk – pašiem filmas autoriem. Šādas veiksmes ir jānostiprina, un nu mūs gaida nākamā daļa, iespējams pat pārsteidzošāka, kā iepriekšējā:

Cēzara (salātu) vadīto ģenētiski modificēto pērtiķu skaits turpina pieaugt, taču tos apdraud cilvēki, kuri spējuši izdzīvot pēc epidēmijas desmit gadus atpakaļ. Pērtiķi un cilvēki ir nonākuši kara priekšvakarā – tā rezultātam ir jāizšķir, kura no sugām kļūs par dominējošo uz planētas…

Ja režisors Rūperts Vajats mums piedāvāja savā ziņā smalku un cilvēcīgu (piedodiet) stāstu par pērtiķa Cēzara “atmodu”, tad Mets Rīvzs (“Cloverfield”, “Let Me In”) mums ir sagādājis pilntiesīgu postapokalipses kino – ar vērienīgiem nākotnes skatiem, cilvēku pamestām pilsētām un pērtiķu armiju (bet bez Džeimsa Franko)! Citiem vārdiem sakot – tieši to, ko mēs gaidījām jau kopš 1968. gada, kad iznāca cikla pirmā filma.

08-gotg

8) “Galaktikas Sargi”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301342/
Režisors: Džeimss Ganns
Galvenajās lomās: Kriss Prats, Deivs Batista, Vins Dīzels (balss), Bredlijs Kūpers (balss)
Kinoteātros: no 1. Augusta

Cik, nu cik var, vai ne? “Kapteinis Amerika 2”, “Dzelzs Vīrs 3”, “Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks 2”, kurš patiesībā ir jau 5. pēc kārtas – šķiet, ka turpmāk redzēsim tikai veiksmīgu komiksfilmu sīkvelus. Tapēc jo patīkamāks ir fakts, ka jau šī gada Augustā mūs sagaida pavisam jauna, iepriekš neredzēta supervaroņu komanda! Un kāda:

Drosmīgā ceļotāja Pītera Kvila rokās nonāk kāda noslēpumaina lode, kas, kā izrādās, pieder varenajam un nežēlīgajam ļaundarim Ronanam, kurš kaldina Visuma iekarošanas plānus. Pīters nonāk starpgalaktiku cīniņu vidū, un vienīgais veids, kā glābties, ir pievienojoties ar četriem izstumtajiem – kareivīgi noskaņoto jenotu vārdā Raķete, cilvēkveidīgo koku vārdā Gruts, nāvējoši bīstamo Gamoru un atriebības kāro Postītāju.

Aktieris Kriss Prats jeb “smieklīgais resnis” no seriāla “Parks & Recreation”! Vins Dīzels kā supervaronis-koks – iespējams, trāpīgāka loma aktiera karjerā! Un mūsu nākamais mīlulis, inteliģents reaktīvais jenots, tas būs kaut kas – what a bunch of A-holes! Risks liels, bet ticam, ka MARVEL noteikti izdosies – šī noteikti ir vasaras must-see komiksfilma!

09-tmnt

9) “Bruņurupuči Nindzjas”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301154/
Režisors: Džonatans Lībesmans
Galvenajās lomās: Leonardo, Rafaēls, Mikelandželo, Donatello
Kinoteātros: no 8. Augusta

Vēl viena mūsu bērnības ikona šogad atdzims uz lielajiem ekrāniem. Vai arī, precīzāk – ikonas, jo kurš gan neatceras “Nindzas-Bruņurupučus” (un Tofiku)? Filmā, kura plānota kā jauna cikla sākums, bruņurupuči stāsies pretīm savam liktenīgajam ienaidniekam Šrēderam, un to mēs redzēsim ar visu mūsdienu Holivudas grāvējam piederošo jaudu – filmas producents ir pats Maikls Bejs:

Ņujorku savā varā ir pārņēmuši tumšie spēki – Šrēdera un viņa klana dzelžainajā tvērienā ir pilnīgi visi, no policistiem līdz pat politiķiem. Nākotne sola drūmus laikus, taču tad pilsētā negaidīti uzrodas četri varoņi – bruņurupuči nindzjas. Lai glābtu pilsētu un atšķetinātu Šrēdera velnišķīgo plānu, bruņurupučiem palīgā nāk bezbailīgā žurnāliste Eiprila O’Nīla un viņas kolēģis Verns.

Augstāk es ne velti minēju Meganu Foksu, jo viņu redzēsim šajā filmā Eiprilas O’Nīlas lomā – ir skaidrs, ka pēc filmas kinozāle būs cītīgi jātīra. Nu, no fanboju siekalām.

10-stepup

10) “Solis augšup: Uz visu banku”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301350/
Režisors: Who cares?
Galvenajās lomās: dejojošie aktieri
Kinoteātros: no 8. Augusta

Neslēpšu, ka bērnību pavadīju, kā tagad moderni teikt, “ielās”, tādēļ Holivudas filmās redzētais liekas personīgi pazīstams – “Scarface”, “Karlito Ceļš”, “No Krēslas Līdz Rītausmai” utt. Ir dažādi nācies risināt problēmas, taču nekad ielu strīdos tās nesanāca atrisināt ar deju! Varbūt tikai ar sitienu pa seju…

Pretēji seriāla “Step Up” varoņiem, kuri ar deju risina personīgās, ģimenes, attiecību un finansiālās problēmas, ko turpinās darīt arī kinoseriāla nu jau 5. daļā, kuras darbība notiek… Lasvegasā! Kārtis lai šoreiz paliek uz galda, jo visa centrā ir dejas, kuras palīdzēs atgūt nakstklubu un atrast mīlestību – bez pārsteigumiem. Kinoteātrim vajadzētu padomāt par “dejo līdzi” formāta seansiem, jo šīs filmas laikā nosēdēt uz vietas nebūs iespējams:

Šovasar uz lielajiem ekrāniem iznāk populārās deju filmu “Solis augšup” piektā daļa! Tās ir vēl aizraujošākas dejas, vēl apbrīnojamāka horeogrāfija un vēl iespaidīgāki 3D efekti! Jaunākā visā pasaulē popularitāti ieguvušās filmu “Solis augšup” daļa apvienos iepriekšējo filmu lielākās zvaigznes, kuras sanāks kopa, lai Lasvegasā notiekošajā deju konkursā cīnītos par uzvaru, kas definēs viņu sapņus un karjeras.

11-planes2

11) “Lidmašīnas: Dzēš un glābj”

http://www.forumcinemas.lv/Event/301343/
Režisors: Roberts Ganvejs
Lomas ierunājuši: Džūlija Bouena, Eds Hariss, Steisijs Kīčs (skaidrs, ka ne LV dublāžā)
Kinoteātros: no 15. Augusta

Kino fanu aprindās šobrīd skaitās stilīgi apcelt Pixar – sak, studija vairs nav tā, kas agrāk, pārdeva dvēseli Disnejam, ražo komerciju un sīkvelus. Skumji tas ir, jā. Un snobiski. Jo ziniet, kas par to bēdā vismazāk? Pixar filmu tiešā auditorija, kura padarīja “Vāģus” un to turpinājumu “Lidmašīnas” par komerciāli ienesīgāko Disney pasākumu – un es nedomāju tikai kino, bet rotaļlietas, uzlīmju albumus un pārējo. Vecāki, kuri ir to visu pērk, mani (ar šausmām) labi sapratīs – un šovasar būs klāt nākamā sērija:

Pēc leģendārās uzvaras lidmašīnu sacīkstēs Dastijs uzzina, ka viņa dzinējs ir stipri cietis un viņš nekad vairs nevarēs piedalīties lidmašīnu ātruma sacīkstēs. Dastijs nolemj meklēt sev jaunu arodu un iepazīstas ar drošsirdīgo ugunsdzēsēju un glābēju komandu. Bezbailīgajai lidaparātu un buldozeru komandai būs jāstājas pretī postošākajam meža ugunsgrēkam… Vecāki, sargiet makus, arī pilotu skola nav autoskola utt. Vārdu sakot, veiksmi, turieties, un iekrājiet kaut ko – “Lidmašīnas 2” piezemēsies Augustā!

12-ex3

12) “Neiznīcināmie 3”

http://www.forumcinemas.lv/Movies/ComingSoon/
Režisors: Patriks Hjūzs
Galvenajās lomās: leģendas!
Kinoteātros: no 22. Augusta

Es nesen atgriezos no šī gada Kannu kinofestivāla, kur ar mani notika interesants atgadījums -kādu rītu, ejot pēc dienišķā kruasāna, sastapos ar pilnīgi nobloķētām ielām un policijas klātbūtni. Iemesls nebija ilgi jāgaida – eskorta pavadībā pa Kannu krastmalu ar tanku vizinājās filmas “The Expendables 3” galvenie varoņi. Burtiski visi – jāatzīst, ka tas bija ne tikai Kannu kinofestivāla, bet visas manas kinomāna karjeras augstākais punkts (patiesībā tanki bija divi, vienā Stallone & co, bet otrā – kaut kādi, piedodiet, mazgadīgi klauni no otrā plāna komandas. Atšķirība bija, kā saka, acīm redzama)!

Un ne jau bez iemesla – klausamies uzmanīgi: Stallone. Stethems. Švarcnegers. Lungrens. Banderass. Lī. Snaipss. Fords. Gibsons. VIENĀ FILMĀ!!! Jūtat spēku, ja? Episkākie titri kino vēsturē! Pati filma arī solās būt jaudīga – ar šādu komandu savādāk vienkārši nevar būt (vai arī nepiedosim)! Ps. Šai filmai būs arī “Kinoblogeri piedāvā” seanss, iespējams – episkākais vēsturē!

13-sincity2

13) “Sin City: A Dame to Kill For”

http://www.forumcinemas.lv/Movies/ComingSoon/
Režisori: Roberts Rodrigezs, Frenks Millers
Galvenajās lomās: Mikijs Rurks, Džošs Brolins, (atkal topless) Eva Grīna
Kinoteātros: no 29. Augusta

Kas ilgi nāk, tas labi nāk? To mēs uzzināsim jau pavisam dŗīz, šī gada Augusta beigās, kad pie skatītājiem beidzot nonāks (savulaik) tik ļoti gaidītā “Sin City: A Dame to Kill For”, jeb vēl pāris stāsti no “grēku pilsētas” – viss jau būtu bijis forši, ja nebūtu gandrīz desmit gadu un “Machete Kills” (Robertam Rodrigezam) / “The Spirit” (Frenkam Milleram) starpā. Bet nekas cits neatliks, kā riskēt – jo Mikijs Rurks, Džošs Brolins, Džozefs Gordons-Levits un visa ierastā Rodrigeza draugu brandža pārliecina vismaz mēgināt, un kas zin, varbūt Frenka Millera klātbūtne uzņemšanas laukumā būs likusi Rodrigezam saņemties, vai vismaz nedaudz rimties. Jo nākamās iespējas nebūs. Filma šoreiz 3D formātā – kur tad bez tā!

Tiekamies kino!