Viss, kas Jums jāzina par filmu “Reids 2: Asinspirts”!

March 25, 2014  |  Dažādi, Raksti

Lai gan pilnīgu stāstu par filmas “Reids 2: Asinspirts” tapšanu, tās vēsturi un veidotājiem Jūs varēsiet noklausīties tikai īpašajā “Kinoblogeri piedāvā” pirmizrādes seansā šī gada 27. Aprīlī, te būs šadi-tādi interesanti fakti Jūsu apetītes pret filmu kairināšanai:

Stāstot par filmu “The Raid 2: Berandal”, vispirms jāatceras tās pirmā daļa, režisors Garets Evanss un veiksmes stāsts tam visam apakšā – dzimis Lielbritānijā, Velsā, vēl mācoties Kardifā viņš uzņēma īsfilmu “Samurai Monogatari”, kurā galveno lomu atveidoja skolas apmaiņas studenti no Japānas, bet vēlāk absolvēja Glamorganas universitāti kā TV/kino scenāriju autors.

Sapratis, ka dzimtenē viņam pa lielam nav, ko darīt (brīvajā laikā viņš piepelnījās, interesentiem mācot Velsas dialektu caur Skype), viņš devās uz Indonēziju, kur ātri vien tika piesaistīts darbam pie dokumentālās filmas par nacionālo cīņas veidu “pencak silat”. Tieši darbā pie šīs filmas Garets iepazinās ar savu nākamo filmu zvaigzni, Iko Uwais, kurš kopš dzimšanas nodarbojās ar cīņas mākslu “silat”, bet tobrīd strādāja par vienkāršu kurjeru.

The Raid 2

Redzētais Garetu tik ļoti satrieca, ka īpaši Iko viņš sarakstīja, bet vēlāk arī uzņēma grāvēju “Merantau”, kurš iemantoja kulta slavu šaurā lokā, bet tika pamanīts. Nākamajam dueta projektam, “The Raid”, jau tika piešķirts lielāks budžets, bet pārējais, kā saka filmās, ir vēsture – savu Rietumu pirmizrādi filma piedzīvoja Sandensas kinofestivālā, kurā burtiski izsmērēja visus pret grīdu ar savu mežonīgo ritmu un enerģiju! Un tam, protams, sekoja panākumi visā pasaulē, kuri likumsakarīgi noveda arī pie otrās.

Sākotnējais “Breandal” scenārijs tika sarakstīts vēl pirms filmas “Reids” pirmās daļas, taču noglabāts atvilktnē, kad neizdevās piesaistīt filmai nepieciešamo finansējumu. Nemetis plinti krūmos, Garets Evanss uzrakstīja jaunu, mazākus līdzekļus prasošu scenāriju, kurš kļuva par pamatu pirmajam “Reidam”.

Pēc pirmās daļas fenomenālajiem panākumiem iepriekš sarakstītais scenārijs tika izvilkts ārā no atvilktnes, notrušināti putekļi un veikti pāris labojumi, lai to sasaistītu ar “Reida” pasauli – tā galvenais varonis kļuva par slepenpolicistu Rama, bet notikumi tika papildināti ar spriezes pilnu ainu taksometrā (starp citu, balstītu uz patiesiem faktiem – lai cik tas liktos neticami)!

The Raid 2

Interesantākais, ka visa otrās daļas cīņu horeogrāfija (“Berandal” scenārija ietvaros) bija pilnībā gatava vēl pirms pirmās daļas sarakstīšanas – kā nekā, tad tas tomēr ir galvenais, uz ko ejam skatīties šāda tipa filmās. Bet filmas veidotāji tāpat pavadīja veselus 18 mēnešus, lai pieslīpētu jau gatavo horeogrāfiju, bet turpinājuma kulminācijas cīņas horeogrāfijas izstrāde vien prasīja 6 nedēļas!

Skaidrs, ka šāda tipa filmās aktieri ir reizē arī kaskadieri – lai panāktu vēlamo efektu, katra cīņa tika rūpīgi mēģināta, lai izvairītos no traumām un savainojumiem (liela daļa filmas aktieru ir profesionāli austrumu cīņu lietpratēji). Turklāt, tāpat kā savulaik Brūsam Lī, arī tiem nācās nedaudz “piebremzēt” savas kustības, lai kamera spētu tās fiksēt!

Galvenās lomas atveidotājs Iko Uwais pavadīja 6 mēnešus treniņos ar citiem filmas aktieriem, gan lai atstrādātu kustības un cīņu horeogrāfiju, bet pārsvarā lai sadraudzētos un būvētu savstarpējo uzticību – filmēšanas laikā tā lieti noderēja, jo daudzi sitieni aizgāja “garām”, nodarot sāpes to saņēmējiem, un tieši savstarpējā uzticēšanās palīdzēja izvairīties no šādām lietām sekojošiem kašķiem un konfliktiem :)

Kā atzinis pats Iko, galvenā starpība starp austrumu cīņu čempionātiem un kino ir emocijās – ja pirmajos viņš nekādā gadījumā nedrīkst tās izrādīt, tad kino tieši tas no viņa arī tiek prasīts, vienlaikus ar cīņām.

The Raid 2

Tikai īpašā “Kinoblogeri piedāvā” seansa apmeklētājiem būs iespēja saņemt šos ekskluzīvos filmas plakātus!

Tā kā filmas veidošana bija ātrs, brutāls un savā ziņā nežēlīgs process, tās autoriem bija nepieciešama ekvivalenti uzticama tehnika – 95% filmas uzņemta ar RED Scarlet digitālo kameru, dažām ainām atstājot RED Epic (palēninājuma kadri) vai pat visiem pieejamo GoPro3!

Filmas “Reids 2: Asinspirts” notikumi sākas 2 stundas pēc filmas “Reids” beigām – taču plānotajā trešajā daļā tie sāksies vēl “Asinspirts” laikā! Līdz trešajai daļai gan būšot jāpagaida vismaz pāris gadi – Garets ir nedaudz noguris no “Reida” pasaules, un vēlas atslodzei uzņemt kaut ko pavisam nesaistītu. Bet, protams, ar Iko Uwais galvenajā lomā!

Bet tikmēr tiekamies filmas “Reids 2: Asinspirts” īpašajā “Kinoblogeri piedāvā” seansā jau Ceturdien, 27. Martā, k/t Kino Citadele. Biļetes vēl pieejamas!