“Kingsman: The Secret Service” un 10 labākie Harija Grundmaņa alternatīvie filmu plakāti!

January 19, 2015  |  Dižraksti, Izceltais, Raksti

Latvijā un pasaulē atzītais ilustrators un alternatīvo filmu plakātu mākslinieks Harijs Grundmanis (kura kontā gan neskaitāmi plakāti “Kinoblogeri piedāvā” seansiem, gan arī dalība dažādos pasaules līmeņa alternatīvo filmu plakātu konkursos, ilustratora darbu pamanīja un atzinīgi novērtēja arī Holivudas zvaigznes) ir izveidojis īpašu plakātu jaunajai britu spiegu filmai KINGSMAN: THE SECRET SERVICE, iedvesmojoties no vairāk kā 50 gadu bagātās Džeimsa Bonda filmu plakātu bibliotēkas!

Plakāta radīšanas iemesls nav tikai lieliska filma (Latvijā no 13. februāra, bet īpašajā “Kinoblogeri piedāvā” pirmizrādes seansā, protams, ātrāk), bet arī konkurss, kuru rīko filmas veidotāji un kinostudija 20th Century Fox! Šoreiz Harijam ir nepieciešama mūsu palīdzība, tādēļ visus, kas regulāri izbauda mākslinieka darbus, lūdzam nobalsot par šo, un, kas zin, varbūt jau drīz Harijs zīmēs oficiālu plakātu nākamajam Holivudas dižpārdoklim!

Balsošanas saite: https://www.talenthouse.com/i/552/submission/144854/adb89b74

Bet tikmēr piedāvājam iepazīties ar 10 labākajiem Harija alternatīvajiem filmu plakātiem, un leģendārajiem stāstiem, kuri ir tiem apakšā:


The Dark Knight Rises1) “The Dark Knight Rises”

Mūsu pirmais un kaut kādā ziņā mīļākais plakāts – vienam no pirmajiem seansiem un pretrunu plosītai (bet tāpat lieliskai) filmai! Vienā īpaši jaukā dienā (akurāt pirms minētās filmas īpašā seansa) mūsu pastkastē iekrita interesanta vēstule no nezināma sūtītāja, kurai pielikumā bija satriecošs filmas plakāts un piedāvājums sadarboties pie šī un nākamajiem seansiem. Kopš tā brīža vairs nekas nebija, kā iepriekš – mūsu seansus allaž rotā unikāli, individuāli un visās nozīmēs satriecoši Harija Grundmaņa filmu plakāti!

Harija komentārs:
“Noslēdzošā triloģijas daļa plakāts, lai radītu sajūtu, ka šāds Betmens vairs neatgriezīsies.”

The Wolverine2) “The Wolverine”

Kinoblogeru labākais draugs, lielisks aktieris, mīlošs tēvs un vīrs, nopelniem bagātais Vilknadzis, Instagram monstrs un vienkārši mūsu cilvēks Holivudā Hjū Džekmens (kurš mums ir sūtījis videosveicienus divreiz. DIVREIZ! Te var redzēt arī otru, “X-Men: Days of Future Past” seansam) bija tik ļoti sajūsmināts par Harija plakātu filmai “The Wolverine”, ka savā leģendārajā pateicības video nobēra visu – par plakātu, par Hariju, par Latviju, par visu pārējo. Gaidam taču beidzot ciemos, Hjū!

Harija komentārs:
“Vilknadzim jābūt brutālam, ja filma nav tāda, tad, lai ir vismaz plakāts.”

Chef3) “Chef”

Kā tas bieži vien izrādās, vislabākie seansi sanāk nebūt ne tām lielākajām vai gaidītākajām filmām – kā iznāca arī ar šo gandrīz nepamanīto dimantu. Ne tikai interesants pirms-filmas stāsts un gardi burgeri no “Streetburgers”, bet arī ļoti garda filma, gards uzsaukums Twitter no filmas režisora Džona Favro un vēl gardāka 7. vieta 2014. gada pasaules labāko alternatīvo filmu plakātu konkursā pēc industrijas flagmaņa Shortlist.com domām!

Harija komentārs:
“Kaut kas līdzīgs pastkartei no siltas, saulainas, ar patīkamām atmiņam vietas. Nobružājies, bet joprojām mīļš.”

Elysium4) “Elysium”

Varoņa izvēle šim Nīla Blomkempa filmas plakātam nebija grūta – ne jau Metu Deimonu, vai ne? Pēc tam, kad Krīgera (Šarlto Koplejs) plakātu izvazāja teju visi interneta filmu blogi, ar mums nekavējoties sazinājās aktiera aģents, kurš pavēstīja, ka Šarlto STEIDZAMI nepieciešams šis plakāts drukātā veidā! Paciņa uz Dienvidāfriku aizlidoja ar īpaši trennētu vanagu, bet mēs vēl joprojām gaidam tikpat steidzamu atbildi no aktiera – šogad vairākas filmas ar viņa piedalīšanos arī “Kinoblogeri piedāvā” seansos!

Harija komentārs:
“Nīla Blomkempa filma ir kā uzfilmēts anime. Attiecīgi arī plakāts ieturēts uz to pusi.”

Machete Kills5) “Machete Kills”

Ne visi zin, ka viens no šīs filmas (un arī “Sin City: A Dame to Kill For”) producentiem ir Rīgā mitošais Boriss Teterevs, kurš ne tikai apmeklēja abu filmu pirmizrādi ar lieliskiem priekšnesumiem, bet arī nogādāja plakātus Robertam Rodrigezam personīgi. Ņemot vērā abu filmu komercpanākumus, visticamāk, ka Roberts tika ar tiem nozvetēts, bet kas mēs tādi esam, lai stātos ceļā mākslai? Tomēr vispriecīgākais bija pats Mačete, kurš retvītoja plakātu un atsūtīja videosveicienu!

Harija komentārs:
“Atslēgas vārdi “Latino, chicas, tattoo, trash, machete” gan plakātam, gan filmai.”

Looper6) “Looper”

Nemaz neslēpsim, ka “Looper” bija viena no gaidītākajām filmām – un seansiem! Neatkarīgo (“Brick”, “The Brothers Johnson”) filmu režisors Rajens Džonsons bija tik ļoti sajūsmināts par Harija plakātu viņa jaunākajai filmai “Looper” ar Brūsu Villisu un Džozefu Gordonu-Levitu, ka pat ierakstīja mums videosveicienu. Nākamajā rītā viņam piezvanīja no studijas Lucasfilm un uzaicināja režisēt “Star Wars: Episode VIII”. Sakritība? Diez vai.

Harija komentārs:
“Mūžīgā cīņa vispirms pašam ar sevi, zinot filmas varoņus, plakātā tiek parādīta burtiski.”

The Grand Budapest Hotel7) “The Grand Budapest Hotel”

Nopelniem bagātais Voldemorts, Šindlers un vienkārši leģendārs aktieris Reifs Fainss pērn bija iegriezies Rīgā, lai pats ieskaņotu lomu filmā “Divas Sievietes”, bet prom devās ne tikai ar labākajiem iespaidiem par mūsu valsts galvaspilsētu, bet arī ar Harija “Diženā viesnīca “Budapešta”” filmas plakātu. Pāris aktiera parakstīti eksemplāri joprojām glabājas Kinoblogeru seifā – nebaltām dienām.

Harija komentārs:
“Viesnīca parasti ir kņada- daudz cilvēku, katram savs stāsts, kāds ierodās, kads dodās prom. Pāri visam stāv viens cilvēks, kas to satur kopā.”

Redirected8) “Redirected: Nacionālā ķeza”

Kaut filmas veidotāji sākotnēji bija pret Vinnija Džounsa attēlošanu uz kaimiņzemes kino lielākā superhīta plakāta, Harijs tos nepaklausīja un tas atmaksājās desmitkārt – filmas pirmizrādes pasākumā ar plakātu fotografējās gan skatītāji, gan filmas aktieri, bet pašam Vinnijam nosūtītais plakāts, pēc viņa aģenta vārdiem, esot izraisījis neviltotus smieklus. “Viņi salīdzināja mani ar cūku???” – uz šīs nots mēs, zinot Džounsa filmu personāžus, nolēmām komunikāciju izbeigt.

Harija komentārs:
“Lietuva, simboliski dubļi un cūka, dusmīgs Vinnijs. Pietiekoši maz, lai raksturotu filmu, bet varēja arī pietikt ar vienu vienīgu radiatoru uz plakāta.”

Django Unchained9) “Django Unchained”

Kas var būt svētāks īstam kino fanam, kā tikt klāt pasaulē lielākajam kino fanam, kurš pie tam ir arī viens no dižākajiem mūsdienu kino režisoriem? Pareizi, nekas, tapēc divas stundas rindā uz Kventina Tarantino preses konferenci 2014. gada Kannu kinofestivālā vainagojās ar Harija “Django Unchained” plakāta atrādīšanu – kā varam redzēt šajā video (http://youtu.be/AoyHzxho-bo), arī pats Kventins ir sajūsmā!

Harija komentārs:
“Plakāts, kuram bija daudz sākotnējo versiju, bet visās viena kopīga detaļa- sarkanas brilles. Tajās ir kaut kas mistisks, spēcīgs un pārliecinošs.”

Sabotage10) “Sabotage”

“Who made this? I love it” (“Kurš šo izveidoja? Tas ir lielisks”) – miljoniem puiku bērnībā deldēja bikses pie kino un TV ekrāniem, kur viņu elks Arnolds Švarcenegers iznīcināja visa veida robotu, citplanētiešu un vienkārši neliešu armijas, bet tikai retais var apgalvot, ka saņēmis atgriezenisko saiti () no paša Dzelzs Ārnija. Lai šis piemērs kalpo mums visiem par iedvesmu, ka ar labu darbu un centību – viss ir iespējams!

Harija komentārs:
“Arnolda personāžs zin, ka kāds no viņa draugiem ir arī viņa ienaidnieks, bet nezin – kurš. Seja pazīstama, bet acis nespēj ieraudzīt. Par to arī plakāts.”

Harija Grundmaņa mājaslapa: www.harrymovieart.com