2015: Spiegu kino gads!

February 19, 2015  |  Dižraksti, Izceltais, Raksti

2015. ir spiegu (un robotu, par kuriem citreiz) kino gads – tas nu ir fakts! Veselas piecas (!) spiegu filmas viena gada laikā, gan populāru seriālu turpinājumi, gan jau iepriekš citos medijos (TV, komiksi) izskanējušu darbu ekranizācijas, turklāt vairākums no tiem nāk no džentelmeņu-spiegu dzimtenes, Lielbritānijas? Ko vēl vēlēties spiegu kino fanam? Lai tās visas izdodas – turam īkšķus, jo uz papīra tās visas izklausās fantastiski:


Kingsman

Aģents: “Kingsman: The Secret Service”

Galvenie aizdomās turamie:
režisors Metjū Vons, komiksu autors Marks Millars, britu džentelmeņi Kolins Fērts un Marks Strongs, slikts mātesp*sējs Semjuēls L. Džeksons

Ir tāda skaista kino leģenda par to, ka reiz Kventins Tarantino esot sagribējis uzfilmēt Bonda filmu un vērsās pie 007 seriāla producentiem ar “Casino Royale” rīmeika ideju ar tobrīd vēl aktuālo Brosnanu Pīrsu… Kas notika tālāk, jūs zināt tāpat (Kventins esot arī traki apvainojies), bet filma “Kingsman: Slepenais dienests” ļaus ielūkoties tajā, kas notiktu, ja Tarantino patiešām ķertos klāt spiegu žanram – veselīgs neprāts, neierobežota fantāzija un sulīgs R-reitings no daudzsološākā britu režisora Metjū Vona (“Layer Cake”, “Kick-Ass”, “X-Men: First Class”)!

Spēja balansēt starp šķietami neapvienojamiem žanriem tā, lai filma iegūtu labāko no katra, bet nepārvērstos par bērnības salātu eksperimentu (“un vēl šī sastāvdaļa…”), vienmēr atšķīra Vona filmas (gan “Stardust”, gan “Kick-Ass” gadījumā), un te režisors turpina sadarbību ar britu komiksu autoru Marku Millaru (“Kick-Ass”, “Wanted”) savā, iespējams, līdz šim veiksmīgākajā kinoprojektā! Īsti britu džentelmeņi Kolins Fērts, Marks Strongs, talantīgais jaunais aktieris Tarons Egertons un īpaši aicinātā zvaigzne Semjuēls L. Džeksons izspēlē Rodžera Mūra “Bondu” cienīgu teātri, uzmanīgi balansējot (un pieturoties pie lietussarga) uz parodijas robežas – sen, tik sen spiegu filmas nebija tik ļoti funFilmas treileris

Pasniegt ar: Redbull/Jagermeister
Kinoteātros: no 20. februāra (Latvija)

Spy

Aģents: “Spy”

Galvenie aizdomās turamie:
nesmieklīgā Melisa Makartija, režisors Pols Figs, Džeisons Stethems, Džūda Lovs

Nemīlēts, nesmieklīgs un, pa lielam, vienkārši neinteresantais kino žanrs “Melisas Makartijas kārtējā filma” (kurā Melisa ir resna, agresīva un uzbrūk visiem pēc kārtas, tapēc ir jāsmejas, jo viņa ir resna un agresīva. Atkārtot tik, cik nepieciešams) piedzīvoja strauju virziena maiņu – kārtējā idiotiskā road-trip vai buddy-comedy piedzīvojuma vietā Melisa iekūlusies pavisam īstā spiegu dēkā, no filmu “Bridesmaids” un “The Heat” režisora Pola Figa!

Visi nepieciešamie spiegu filmas atribūti ir vietā, un, galvenais, Melisas pretīgumu kopīgi mēģinās atsvērt britu superspiegi-superzvaigznes Džeisons Stethems un Džūda Lovs (kopā ar apburošo Rozu Birnu), un mēs esam droši, ka viņiem tas noteikti izdosies! Pirmā Melisas filma, ko patiešām gaidam – pat pieverot acis uz to, ka filmā ir arī 50 Cent… Filmas treileris.

Pasniegt ar: Vodka-soda
Kinoteātros: no 29. Maija (Latvija)

Mission: Impossible 5

Aģents: “Mission: Impossible 5”

Galvenie aizdomās turamie:
multimākslinieks Toms Kukurūzs, režisors Kristofers Makkvorijs, IMF komanda

Spiegu kino gadā atgriežas arī Toms Krūzs ar savu veiksmīgāko filmu sēriju. Pēc rezultatīvas sastrādāšanās pie “Jack Reacher” (bet scenāriju līmenī arī pie “Valkyrie” un “Edge of Tomorrow”) viņš režisora krēslā iesēdināja Kristoferu Makkvoriju, ar to liekot spekulēt, ka šoreiz vairs nekāda kāpšana pasaules augstākajos torņos nebūs, bet “Neiespējamā misija” atgriezīsies īstā spiegu kino atmosfērā – tur, kur to pameta joprojām labākās (!) daļas režisors Brajens de Palma. Tā vien gribētos domāt, ja ne ziņas no Lielbritānijas, virs kuras Itans Hants lidinājās ar lidmašīnu… atrodoties tās ārpusē. Ak, Tom… Filmu gaidījām kā Ziemassvētku dāvanu, bet tad to strauji pārcēla uz vasaras vidu – un mums nav ne tikai treileris, bet pat nevienas oficiālas bildes no tās!

Pasniegt ar: Bloody Mary
Kinoteātros: no 7. Augusta (Latvija)

Man from U.N.C.L.E.

Aģents: “The Man from U.N.C.L.E.”

Galvenie aizdomās turamie:
režisors Gajs Ričijs, supermens Henrijs Kevils, Facebook dibinātājs Ārmijs Hammers

Spiegu kino gadā briti, kā saka, delivers – pēc efektīvi-huligāniskā “Kingsman: Slepenais dienests” mūs gaida, visticamāk, vēl huligāniskākais “Vīrs no U.N.C.L.E.”, no galvenā britu kino-huligāna Gaja Ričija (kurš gan pēdējos gados rāmāks, bet ko mēs varam zināt…).  Kārtējā mums nezināmā TV seriāla no 60-ajiem pilnmetrāžas versijā darbosies tādi varoņi, kā Napoleons Solo (Henrijs Kevils) un Iļja Kurjakins (Armijs Hammers), divi superspiegi no konkurējošām lielvalstīm, kas apvienojas cīņai pret kopēju ienaidnieku. Ja izklausās kaut kas vidējs starp “Get Smart” un “Mission: Impossible”, tad esat uz pareizā viļņa! Filmas treileris.

Pasniegt ar: Moscow mule
Kinoteātros: no 14. Augusta (Latvija)

Spectre

Aģents: “Spectre”

Galvenie aizdomās turamie:
Daniels “blunt instrument” Kregs, režisors Sems Mendess, Kristofs Valcs, Monika Belučči, Deivs “Drax” Batista

Uz gada beigām atgriezīsies arī visu kino spiegu tēvs, kurš joprojām dzīvāks par dzīvu un veiklāks par veiklu (neskatoties uz Daniela Kreiga 47-iem), Džeimss Bonds – pašā popularitātes virsotnē! Atgriezis aģentu uz pareizā ceļa (un nopelnījis miljardu USD), režisors Sems Mendess turpina ar negaidīto – atgriežas superļaundaru organizācija “S.P.E.C.T.R.E.”, kuluāros baumo par Blofeldu (kā vienmēr lieliskais Kristofs Valcs) un beidzot Bonda filmā atgriežas ne tikai apburošas sievietes (Monika Belučči un Lea Seidū), bet arī kolorīts un biedējošs galvenā ļaundara rokaspuisis (restleris Deivs Batista). Filmas darbība joprojām norisinās apkārt zemeslodei (Londona, Šveice, Meksika…), citiem vārdiem sakot – viss, kā mēs mīlam un par ko mīlam filmas ar tekstu “Bonds. Džeimss Bonds!”.

Pasniegt ar: sakratīt, bet nesamaisīt!
Kinoteātros: no 6. Novembra (Latvijā)