Dižraksti

10 filmas, kas jāredz “Riga IFF 2018”

16.10.2018 · · Komentāri: 0

Gads jau atkal ir apskrējis veselu riņķi, kas nozīmē, ka rudens ir klāt un līdz ar to arī - ikgadējais Rīgas Starptautiskais kino festivāls jeb "Riga IFF". Festivāla sarūpētājās 12 dažādajās programmās ikviens atradīs kaut ko savai gaumei. Bet, ja nav laika/spēka pētīt visu kalendāru, esam atlasījuši 10 filmas, kuras festivālā nevajadzētu palaist garām. 

Dižraksti

Gada spilgtākie kino piedzīvojumi

27.12.2017 · · Komentāri: 0

Laiks pagremdēties atmiņās par šajā gadā piedzīvoto, atceroties, kuri ar kino un TV saistītie notikumi šogad ir bijuši spilgtākie un neaizmirstamākie. Esam pabijuši kinofestivālos, skatījušies brīnišķīgas klasiskās filmas uz lielā ekrāna, priecājušies par jauniem seriāliem, bijuši liecinieki tam, kā mainās visa kino industrija, un vēl, un vēl…

Recenzijas

ARTDOCFEST/RIGA – “Sieviete un ledājs” (2016)

14.09.2017 · · Komentāri: 0

Lietuviešu režisors Audrius Stonis savā dokumentālajā filmā it kā stāsta par lietuviešu zinātnieci Aušru Revukaiti, kura trīs desmitgades ir pavadījusi Kazahstānā, dzīvojot ledāja piekājē, kur veic pētījumus un mērījumus. Kāpēc “it kā” stāsta? Jo “Sievietes un ledāja” meditatīvajā ceļojumā nav vietas verbālām pārrunām par dzīvi.

Recenzijas

ARTDOCFEST/RIGA – “Kailā dzīvība” (2016)

12.09.2017 · · Komentāri: 0

Mākslas un politikas savstarpējās attiecības un mijiedarbība ir tikušas apspriestas un analizētas neskaitāmas reizes, un katram par to ir savs viedoklis. Bet, lai ko arī mēs katrs individuāli nedomātu par mākslas un politikas meņģēšanos, nenoliedzami ir tas, ka ir mākslinieki, kuru darbi ir uzsvērti un apzināti politiski.

Recenzijas

ARTDOCFEST/RIGA – “Ceļš” (2016)

09.09.2017 · · Komentāri: 0

Nu jau labu laiku visa pasaule interneta plašumos var vērot tūkstošiem videoklipu ar autoavārijām, amizantiem atgadījumiem un pat krītošiem meteorītiem. Tas viss, pateicoties lētiem štruntiņiem, kas ir atrodami teju visos Krievijas autovadītājiem piederošo spēkratu priekšējos paneļos.

Recenzijas

Berlinale 2017: “The Trial: The State of Russia vs Oleg Sentsov” (2017)

17.02.2017 · · Komentāri: 0

Tieši šāds dokumentālais kino var atvērt acis tiem, kas dzīvo tumsā. Tikai stundu garš un maksimāli koncentrēts. Sencovs var būt stāsta varonis vai ļaundaris – to katrs izlems pats. Tiesas sēde, “neapšaubāmie pierādījumi” un situācija tiek objektīvi izskaidrota. Stāstu uztvert ir viegli, bet sagremot grūti.

Nedēļas raksts

Viedoklis

2016. gada lielākie kino prieki

31.12.2016 · · Komentāri: 0

Jāsaka, kā nu ir, - 2016. gads nav bijis viegls gads (lai neteiktu vairāk). Taču gads jau ir pavisam tuvu savam noslēgumam, tāpēc šoreiz mēs, Kinoblogeri, padalīsimies ar tiem gada kino notikumiem, kuri šajos 12 mēnešos katram ir sagādājuši visvairāk prieka un patīkamu brīžu - un tādu patiesībā ir bijis ļoti, ļoti daudz!

Viedoklis

Идем на RIGA IFF 2016. Завгородний рекомендует

30.09.2016 · · Komentāri: 0

Кинокритик и кинообозреватель Артур Завгородний обращает внимание на фильмы, представленные в программе RIGA IFF, которые стоит посмотреть в этом году, чтобы понять, чем сегодня живет мировой кинематограф.

Recenzijas

“Парабеллум” (Parabellum, 2015)

15.11.2015 · · Komentāri: 0

Мелочное и пьянящее изображение Апокалипсиса, который происходит вне экрана. Малобюджетная абсурдная фантастика сделана с устремлением и холодным умом. “Парабеллум” - тот невыносимо неловкий случай, когда зритель сам требует, чтобы его накормили толковым рассказом.

Recenzijas

“Сын Саула” (“Son of Saul”, 2015)

03.11.2015 · · Komentāri: 0

Венгерская драма Ласло Немеша о самом страшном времени в истории человечества. Шесть лет беспросветной тьмы, из которой Немеш совместно со сценаристом Кларой Ройер рассказывают о масштабно-главном, но через маленькую судьбу несчастного отца.

Dižraksti

SKATĪTĀJA GIDS: Oktobris – kinofestivālu laiks!

07.10.2015 · · Komentāri: 0

Rudens pelnīti skaitās kinofestivālu sezona - un ne tikai Latvijā, kur no tiem ne brīdi nav atelpas (no "Baltijas pērles" un "2ANNĀM" līdz RIGA_IFF un "Spektram"), jo visā Eiropā rudenī iet karsti. Kur jābrauc, kas jāredz - uz to atbildēs šis kinoskatītāja gids pa Eiropas zīmīgākajiem kinofestivāliem oktobrī:

Ziņas

RIGA_IFF aicina – kļūsti par programmas #YOUTH_MATTERS žūrijas dalībnieku!

30.09.2015 · · Komentāri: 0

... ar nosacījumu, ka Tev ir no 14 līdz 18 gadiem (bet tad Tev nevajadzētu lasīt šo blogu. Bet mēs visu saprotam - arī tur bijām...). Jokus pie malas - līdz 9. oktobrim tev ir iespēja pieteikties Rīgas Starptautiskākino festivāla žūrijāun pasniegt balvu kādai no festivāla programmas “Jauniešu lietas / #Youth_Matters!” iekļautajām filmām.