Dižraksti

“Bonjour, Cannes!” (Kannu kinofestivāls 2019)

01.06.2019 · · Komentāri: 0

Ne katru dienu un pat gadu parastajām kinomānam paspīd iespēja doties uz pasaulslaveno kinofestivālu Kannās, turklāt būt klāt filmu skatēm pasaules pirmizrādēs. Nu labi, dažreiz pietiek vien ar aizrautīgu un regulāru filmu skatīšanos, lai kļūtu par pasaules lielākā kinofestivāla daļu – piemēram, piedalīties "European Film Challenge" (EFC) konkursā.

Nedēļas raksts

Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (APR 24 – APR 30)

24.04.2017 · · Komentāri: 0

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Ziņas

Ksavjē Dolans, viņa kino un “Tas ir tikai pasaules gals”!

24.11.2016 · · Komentāri: 0

Kanādas režisors-brīnumbērns Ksavjē Dolans savos 27 gados jau piecas (!) reizes paviesojās Kannu starptautiskajā kinofestivālā, lai katru reizi aizbrauktu mājās ar balvu, un arī šis gads nav izņēmums. Lai pilnā gatavībā izbaudītu režisora jaunāko filmu, vērts iepazīties ar viņa līdzšinējās daiļrades spilgtākajām pērlēm:

Dižraksti

10 filmas, kuras varēsiet noskatīties 6. kinofestivālā “Spektrs”

10.11.2016 · · Komentāri: 0

Kinoprojekts Spektrs Latvijas kino cienītājiem tie jau ir kļuvuši par svētkiem, pietam divreiz gadā. Ir pienācis jau sestais šāda veida festivāls, kurš šoreiz piedāvā veselas 10 (!) filmas, kuras līdz Latvijas kino ekrāniem līdz šim vēl nav nonākušas un dažas no tām citādāk arī nenonāktu.

Ziņas

Dubultais kino vakars: “Mīlestības vēstules” un “Māmiņa”

06.03.2016 · · Komentāri: 0

8. martā kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar kinoprojektu "Spektrs" piedāvā dubulto kino vakaru Sieviešu dienā, kurā tiks demonstrētas divas burvīgas, sievišķīgas filmas par īpašu cenu, kā arī neiztrūks ziedi, dzērieni un īpaša attieksme!

Ziņas

Frankofonijas dienu filmas kinoteātrī K Suns

19.03.2015 · · Komentāri: 0

Martā jau tradicionāli notiek franciski runājošo valstu kopienas pasākumi Latvijā, un Frankofonijas dienu ietvaros kinoteātrī “K.Suns” no 20. marta bez maksas noskatāma 11 filmu programma.

Dižraksti

Ražots Kvebekā

14.03.2015 · · Komentāri: 0

Lai gan lielākajai daļai prātā vispirms ienāks dažādi ASV filmu darboņi, šī valsts nebūt nav vienīgā, kura māk ražot lieliskus kino industrijas meistarus – tas tīri labi padodas arī viņu kaimiņiem Kanādai !

Dižraksti

Ksavjē Dolans: režijas brīnumbērns no Kanādas

14.03.2015 · · Komentāri: 0

“Es biju ļoti vardarbīgs bērns. Kino un literatūra ļāva man novirzīt savu agresiju pozitīvā virzienā. Domāju, tas atspoguļojas arī manos darbos” - tā Dolans par savu bērnību un iedvesmu filmām.

Recenzijas

“Mommy” (2014)

23.02.2015 · · Komentāri: 0

Māmiņa! Šis vārds skan mīļi un aicinoši. Turpretīm, skatoties kanādieša Ksavjē Dolana tāda paša nosaukuma filmu, skatītāju var pārņemt vilšanās, dusmu, apjukuma, maiguma vai žēluma sajūta, pat izmisums un vaina. Tik spēcīgas un pretrunīgas emocijas raisa šis stāsts!

Ziņas

Latvijas kino skatītāju atsauksmes par filmu “Māmiņa”

23.02.2015 · · Komentāri: 0

Kinoprojekts “Spektrs” turpina iepazīstināt Latvijas kino skatītājus ar Ksavjē Dolana daiļradi - pēc pagājušā gada oktobrī izrādītās režisora filmas “Toms fermā”, “Māmiņa” kinoteātru repertuārā jau no 13. februāra! Bet rakstā piedāvājam skatītāju atsauksmes, kuras palīdzēs izdarīt pareizo izvēli!

Ziņas

Ksavjē Dolans par filmas “Māmiņa” Instagram-formātu

23.02.2015 · · Komentāri: 0

Ziņkārība, neizpratne, izbrīns un pat sašutums un dusmīgi zvani kinoteātra administrācijai, lai tā “nekavējoties salabo filmu” - tas viss un vēl vairāk saistībā ar režisora Ksavjē Dolana lēmumu uzņemt savu jaunāko darbu “Māmiņa” ar malu attiecību 1:1!

Treileri

Pirmais treileris filmai “The Elephant Song”

20.02.2015 · · Komentāri: 0

Pirmais treileris Kanādas detektīvam ar Ksavjē Dolanu galvenajā lomā.