TV

“X-Files” s10e05: “Babylon”

Šī ir pēdējā “X-Failu” sērija pirms lielā fināla, tādēļ nav neviena iemesla, lai to nepavadītu ar nedaudz citādāku sižetu no ierastā. Šajā sērijā Malders ar Skalliju satiekas ar saviem gados jaunākajiem ekvivalentiem – aģentiem Milleru un Einšteinu.

16.02.2016

X-Files, X-Faili

Šī ir pēdējā “X-Failu” sērija pirms lielā fināla, tādēļ nav neviena iemesla, lai to nepavadītu ar nedaudz citādāku sižetu no ierastā. Šajā sērijā Malders ar Skalliju satiekas ar saviem gados jaunākajiem ekvivalentiem – aģentiem Milleru un Einšteinu (ar attālu zinātnieka radinieku). Viņi visi kopīgiem spēkiem cenšas apturēt teroristu uzbrukumus nelielā Teksasas pilsētiņā. Šāds sižets ir ļoti vienkāršs, un tajā ir ļoti maz paranormālu elementu. Tomēr tas dod iespēju vairāk izcelties pašiem izmeklētājiem un gūt lielāku sapratni par citiem, kā arī pašiem par sevi.

Malders ar Skalliju vienmēr ir bijuši pretstati. Malders vēlas ticēt kam augstāk esošam, bet Skallija piekrīt tikai zinātniskiem izskaidrojumiem. Savus uzskatus viņi nav mainījuši, bet laika gaitā ir atraduši spēju ieklausīties viens otrā. Tas tomēr nenozīmē, ka viņi spēj atrast kopīgu valodu arī ar citiem. Kad aģenti Millers un Einšteina tika sakombinēti ar saviem pretstatiem, atklājās, ka Foksam un Deinai vēl ir kur tiekties. Tas pats attiecas arī uz jaunajiem aģentiem, kuri tik ļoti atgādināja seriāla pirmsākumos redzamos izmeklētājus – visam atvērto Malderu un stingri skeptisko Skalliju.

Sērijas “ne tik slepenā” lieta spēja tikai palīdzēt sniegt atklāsmes mūsu varoņiem. Neko dziļāku par labām atziņām šeit nevarēs atrast. Toties ļoti labs bija Maldera ceļojums maģisko sēņu iespaidā. Ļoti neparasta un uzjautrinoša aina, jo īpaši līnijdejas un “50 Shades of Grey” citplanētiešu kuģī. Pats labākais bija tas, ka ceļojums izrādījās placebo efekta radīts. Pēc notikušā gan Malders sev virs krūtīm pamanīja divus pleķus, kas ļoti atgādināja citplanētiešu atstātās rētas. Hmm

Sērijas galvenā doma bija cīņa starp reliģiju un zinātni. Tās centrā kārtējais reliģijas upuris, bet apkārt skeptiķi un ticīgie, kuri beigās tomēr saprata, ka arī otrai pusei ir vismaz daļa taisnības. Šī atklāsme visvairāk atspoguļojās jaukajā Maldera un Skallijas pēcpusdienas sarunā, kurā abi saprata, ka tikai apvienojoties var tikt uz priekšu un ļoti palīdz arī sevis apzināšana un ieklausīšanās sirdī. Mierīgo tikšanos pašās beigās iztraucēja burtiski debesu zvani, kas bez šaubām ieskandina sezonas finālu, kurš ir gaidāms nākamnedēļ, un sola beidzot atklāt patiesību, kas visu šo laiku bija kaut kur. 7,5/10