Saraksti

5 filmas labam garastāvoklim

Ir jau pagājis vesels gads, kopš dzīvojam pandēmijas realitātē ar visām no tā izrietošajām sekām, tāpēc pēc pozitīviem piedzīvojumiem lūkojamies ar īpašu kāri. Šajā ziņā allaž palīgā steidz kino, kur stāstu, kas uzlabos omu un sasildīs sirdi, ir papilnam – šeit kopā ar LMT Viedtelevīziju piedāvājam piecus no tiem iedvesmai!

05.03.2021

Būsim godīgi – pandēmija un tās ieviestie ierobežojumi pēdējā gada laikā mūs ir pamatīgi nogurdinājuši, tādēļ nav nekāds brīnums, ka, pievēršoties filmām un seriāliem, lielākoties vēlamies vienkārši atpūsties. 

Tāpēc šoreiz piedāvāsim jums filmas labam garastāvoklim, kuras uzlabos pat visdrūmāko dienu, radīs prieku un raisīs smaidu jūsu sejā. Skatieties tās visas LMT Viedtelevīzijā!

“Lieliskais Lapsas kungs” (“Fantastic Mr. Fox”)

Ir divi filmu autori, kas bauda teju vai bezgalīgu latviešu kino skatītāja mīlestību, – tie ir Vudijs Alens un Vess Andersons, un otrajam mīlestība noderētu vairāk, tādēļ šoreiz par viņu. Visās nozīmēs lieliskā leļļu animācijas filma “Lieliskais Lapsas kungs” ir pulcējusi kuplu aktieru saimi, kuri jau vairākkārt darbojušies režisora projektos – te būs gan Džordžs Klūnijs, gan Bils Marejs, Džeisons Švarcmens un Ouens Vilsons, un daudzi citi. 

Interesanti, ka aktieri savus dialogus ierakstīja ārpus studijas telpām, vidē, kas maksimāli pielāgota filmai, – šķūnī, pagrabā, bēniņos un citās dzīvnieku iecienītās vietās, kas esot piešķīris dialogiem neatkārtojamu šarmu un noskaņu.

“Lieliskais Lapsas kungs” ir slavenā bērnu grāmatu rakstnieka Ruāla Dāla darbs – kino skatītājiem ir labi zināmas tādas Dāla grāmatu ekranizācijas kā “Čārlijs un šokolādes fabrika”, “Matilde”, “Lielais draudzīgais milzis” un “Raganas”. “Lieliskais lapsas kungs” bija pirmā grāmata režisora Vesa Andersona dzīvē – šķiet, pats liktenis lēma viņam kļūt par šīs filmas veidotāju!


“Čārlija eņģeļi” (“Charlie’s Angels”)

Katrai paaudzei – savus “Čārlija eņģeļus”, nolēma aktrise, producente un arī režisore Elizabete Benksa, kad veidoja savu versiju par šo superpopulāro 70. gadu seriālu, kuru reiz jau pārnesa kino formātā režisors McG ar neaizmirstamo aktrišu trio Drū Berimoru, Lūsiju Liu un Kameronu Diazu. Jauni laiki nozīmēja jaunus eņģeļus, kuru lomās iejutās Kristena Stjuarte, Naomi Skota un Ella Balinska.

Noslēpumainā Čārlza Taunsenda detektīvaģentūra atvērusi birojus visā pasaulē. Tās paspārnē vairāku Bosliju vadībā izveidotas Eņģeļu komandas, kurās darbojas visgudrākās un visdrosmīgākās sievietes. Stāsta centrā, kā jau 21. gadsimtā pienākas, ir digitālās tehnoloģijas – vai, pareizāk sakot, to zādzība, kuru atklāt pa spēkam ir tikai Eņģeļu trijotnei… 

Interesanti, ka šī nav vēl viena “Čārlija enģeļu” jauna versija jeb “rebūts”, bet gan iepriekšējo divu filmu un pat seriāla tiešs turpinājums – fani atradīs daudzas atsauces uz ieprieksējo daļu notikumiem, personāžiem un pārējo!


“Hollija palika pa nakti” (“Holly Slept Over”)

Mājsēdes laikā mūs reizēm – bet tikai atļautā robežās – apciemo radi, draugi un citi paziņas. Bet kas notiek, kad mūsu dzīvē ienāk vai atgriežas kāds, kurš savulaik ir atstājis pamatīgas pēdas dvēselē? To uz savas ādas pilnībā izjutīs filmas “Hollija palika pa nakti” varoņi Odra un Noels, pie kuriem ciemos atbrauc Odras koledžas laika draudzene Hollija. Odra atklāj vīram, ka reiz viņu ar Holliju ir vienojušas romantiskas attiecības, un nav jau tā, ka pašam Noelam Hollija būtu pilnībā vienaldzīga. 

Neērtas, bet komiskas situācijas, kurās ikviens atradīs kaut ko pazīstamu – būs smieklīgi, brīžiem mazliet neveikli, brīžiem ļoti sirsnīgi un ar patīkamu pēcgaršu. Viena no tām filmām, kura diez vai saņems apbalvojumus prestižos kinofestivālos, bet noteikti saņems rekomendācijas no skatītājiem, kuri novērtēs tās humoru, cilvēcību un dzīvos varoņus. Galvenajā jeb Hollijas lomā pēc seriāla “Troņu spēle” jau iepazītā Natālija Emanuēla.


“Praktikanti” (“The Internship”)

Pandēmijas laiks ļāva plašāk izpausties un mums pievērst pastiprinātu uzmanību dažādiem stārtapiem, tiešsaistes biznesiem, jaunām lietotnēm un tehnoloģiju uzņēmumiem, bet teju katrs otrais no mums tagad ir kriptovalūtas eksperts vai digitālais guru. Taču ko darīt, ja tas viss ir ķīniešu ābece, bet tomēr tik ļoti gribas būt tehnoloģiju virpulī? 

Par to pastāstīs sirsnīgā komēdija “Praktikanti”, kuras varoņi, divi četrdesmigadīgi draugi, kuri ar digitālajām tehnoloģijām ir krietni uz “jūs”, kļūst par praktikantiem… gūglē! Lielākās ziepes sākas tad, kad par abu nejēgu galvenajiem konkurentiem kompānijā kļūst 20 gadus jauni censoņi, kuri 21. gadsimta tehnoloģijās jūtas kā zivis ūdenī. Abus nelaimes putnus atveido skatītāju iemīļotie aktieri Ouens Vilsons un Vinss Vons, kas garantē, ka abu dēkas būs humora un pārpratumu pilnas. Kādam, iespējams, šī filma nāks kā brīdinājums par daudz neatpalikt no progresa…


“Brīnišķīga diena kaimiņos” (“A Beautiful Day in the Neighborhood”)

Visbeidzot – vispozitīvākā filma šajā izlasē un, iespējams, vispār viena no pozitīvākajām filmām, kādu būsiet redzējuši, – jo tās pamatā ir Freds Rodžerss, mums teju nepazīstams, bet ASV ārkārtīgi populārs bērnu raidījumu vadītājs ar nevainojamu reputāciju. Kad kādam izdevuma “Esquire” žurnālistam tiek uzdots izveidot rakstu par Fredu Rodžersu, viņš par savu misiju nosprauž viņu atmaskot, jo tik sirsnīgu un pozitīvu cilvēku realitātē taču nemēdz būt, vai ne? Bet intervijas laikā izrādās, ka mēdz gan, un žurnālistam nāksies atklāt daudz vairāk jauna pašam par sevi nekā par intervējamo… Visam noticēt palīdzēs fakts, ka Freda Rodžersa lomā redzēsim vienu no sirsnīgākajiem un pozitīvākajiem aktieriem, nepārspējamo Tomu Henksu. Un tikai pēc filmas iznākšanas klajā nāca fakts, ka abi, izrādās, ir attāli radinieki!

Filma, protams, ir balstīta uz patiesa stāsta, bet tiem, kam nepietiks ar šo filmu, lai pilnībā iepazītu Rodžersa kungu, ieteiksim uzmeklēt arī dokumentālo filmu “Vai būsi mans kaimiņš” (“Won’t You Be My Neighbor?”), kas durvis uz Rodžersa kunga personību pavērs vēl plašāk un aizkustinās no jauna.