Saraksti

HBO jaunumi – 5 intriģējoši pēdējā laika veikumi

Kanāls HBO jau izsenis ir bijis viens no prestižākajiem satura vienību piegādātājiem, allaž pamanoties pārsteigt ar ko jaunu – te jūsu uzmanībai 5 pēdējā laika jaunumi, ko iesakām novērtēt, sākot ar spraigiem psihiloģiskiem trilleriem un beidzot ar izjustām drāmām Itālijas ainavās.

09.11.2020

Kanāla HBO zelta lādē jau kopš seniem laikiem glabājas dažnedažādas pērles – no “Sex and the City” un “The Sopranos” līdz svaigākajiem, bet jau skatītāju iemīļotiem darbiem, kā “Succession” vai “Lovecraft Country”. Kanāls negrasās apstāties pie paveiktā un ik pa laikam savus fanus iepriecina ar ko jaunu.

Tāpēc kopā ar “Latvijas Mobilā Telefona” Viedtelevīziju, kur atradīsiet būtībā visu plašo HBO piedāvājumu, turklāt ar tulkojumu latviešu un krievu valodā, šoreiz pastāstīsim par pieciem pēdējā laika interesantākajiem jaunumiem (bet patiesībā jau varētu likt klāt vēl vismaz tikpat daudz).

“Trešā diena” (“The Third Day”)

The Third Day, Trešā diena

Aizraujošs jaunums no HBO miniseriāla vai, pareizāk būtu teikt, daudzsēriju mākslas filmas formātā, kas veidots sadarbībā ar britu televīzijas kanālu “Sky” un tādēļ ir pārpildīts ar lieliskiem britu aktieriem. Un vēl to ir producējis Breds Pits, pēdējo gadu “oskaroto” filmu producents, kurš, kā zināms, tīri labi orientējas arī aktierspēlē.

HBO skatītājiem labi pazīstamais Džūda Lovs atveido kādu vīru, kurš ierodas uz noslēpumainas salas un, protams, netiek projām. Pagātnes noslēpumi, savādi rituāli un mēģinājumi saprast, vai tas viss ir iztēle vai īstenība, veselu sešu sēriju (plus vienas 12 stundu (!) garas papildsērijas) garumā, kuras ir sadalītas gan pa nedēļas dienām, gan pa gadalaikiem, gan arī… sapratīsiet. Ja patīk tādi seriāli kā “Pazudušie” (“Lost”) vai “Palikušie” (“The Leftovers”), tad šīs būs aizraujoši pavadītas stundas!


“Vilku audzinātie” (“Raised by Wolves”)

Raised by Wolves, Vilku audzinātie

Viens no gada lielākajiem seriālu notikumiem, jauns lielbudžeta fantastikas žanra darbs no leģendārā Ridlija Skota! Ridlijs Skots, atgādināsim, ir “Svešā” (“Alien”), “Pa asmeni skrienošā” (“Blade Runner”) un “Marsieša” (“The Martian”) autors, un fantastikas žanra drēbi pārzin ļoti labi. Tieši tādēļ seriāls ir tik ļoti intriģējošs – un arī pretrunīgs!

Jo jau labu laiku 82 gadus vecajam seram Skotam interesē nevis kosmosa kuģu dizains, bet gan dialogs ar skatītāju par mūžīgām, bieži vien nepaceļamām tēmām – dialogs bieži vien vienpusējs, jo Skotam maz interesē skatītāju viedoklis. Tā arī šeit aiz spilgtas, specefektiem bagātas fasādes jūs gaidīs tādas tēmas kā cilvēces izcelsme, attiecības ar radītāju un, protams, mūžsenais jautājums – vai androīdi sapņo par elektriskajām aitām?


“Posts” (“The Undoing”)

The Undoing, Posts

Vēl viens ilgi gaidīts HBO jaunums kvalitatīvas skatāmvielas tīkotājiem – balstīts uz bestsellera, no “Alijas Makbīlas” (“Ally McBeal”) un cita HBO seriāla “Lielie mazi meli” (“Big Little Lies”) veidotāja Deivida Kellija un ar Nikolu Kidmenu galvenajā lomā iepriecinās reizē detektīvu, trilleru un psiholoģisko drāmu cienītājus. Populāru grāmatu autore gatavojas sava jaunākā dižpārdokļa iznākšanai, līdz piepeši dzīvē viss aiziet šķērsām – uzpeld rūpīgi glabāti pagātnes noslēpumi, pazūd mīļotais vīrs un ir skaidrs, ka visa šī ķeza ir saistīta ar jaunākās grāmatas saturu.

Nikolai Kidmenai līdzās būs skatītāju mīlulis Hjū Grānts, bet visas miniseriāla sērijas ir režisējusi dāņu izcelsmes režisore Suzanna Bīra, daudzu atzītu psiholoģisko drāmu un “Netflix” supergrāvēja “Bird Box” veidotāja, kura prot sarežģītas lietas pasniegt saprotami plašākai publikai, nevienkāršojot tās.


“Mēs esam tie, kas esam” (“We Are Who We Are”)

We Are Who We Are, Mēs esam tie, kas esam

Itāļu režisors Luka Gvadaninjo salīdzinoši īsā laikā ir iekarojis gan pasaules kino skatītāju uzmanību un arī mīlestību, gan izveidojis pats savu atpazīstamo stilu, kuru no viņa tad arī gaidām – paveicis viņš to ir ar tādām filmām kā “Saules apžilbinātie” (“A Bigger Splash”) un “Sauc mani savā vārdā” (“Call Me By Your Name”). Nav nekāds pārsteigums, ka autoru uzrunāja HBO ar lūgumu izveidot tiem kaut ko “līdzīgu, bet mazliet atšķirīgu”, ko Gvadaninjo ar prieku arī izdarīja.

Apvienojot ASV realitāti ar režisoram tik ļoti tuvo Itālijas šarmu, seriāls stāsta par kādu pusaudzi, kura vecāki pārceļas no Ņujorkas uz armijas bāzi netālu no Venēcijas, un nu pubertitāte un pieaugšana notiks ne debesskrāpju, bet gleznaino Veneto reģiona ainavu ieskāvienos. Svarīgi – Gvadaninjo ir režisējis visas piecas pirmās sezonas sērijas, tā ka varam uzskatīt šo par viņa svaigāko režijas projektu.


“Bērtauna” (“Beartown”)

Beartown, Bērtauna

Ja ir kaut kas, kas vieno skandināvus un latviešus, tad tie ir skarbi, aukstuma un skandināvu sūruma pārpildītie seriāli, kuros kriminālā sastāvdaļa ir tikai iegansts spēcīgai un cilvēcīgai drāmai. Seriālā “Bērtauna” (“Beartown”) tam pievienosies vēl viens universāli iemīļots elements, un tas ir hokejs!

Šī gan nebūs iedvesmojoša sporta drāma, jo jauna trenera atgriešanās dzimtajā miestā sākas ar izvarošanas skandālu hokeja komandā, kurā ir iesaistīti viņa tuvākie cilvēki. Turpmākie notikumi liks viņam pārskatīt savu attieksmi pret līdzcilvēkiem un, protams, pacels augšā visas iespējamās pagātnes traumas. Šis stāsts nāk no starptautiski atzīta autora Frederika Bakmana, kurš tostarp sarakstījis pašmāju lasītājiem – un skatītājiem – lieliski pazīstamo darbu “Vīrs vārdā Ūve”.