Dižraksti

Eds Skreins: jaunās paaudzes grāvējfilmu varonis

Ko darīt, ja izskaties pēc Lūka Gosa brālēna, esi burtiski izķepurojies no sūdiem, ticis pie lomas vienā no visu laiku populārākajiem seriāliem, bet tev piedāvā aizvietot pašu Džeisonu Stethemu? Nezaudēt galvu! Mūsu šīsdienas stāsta varonim, jaunajam britu aktierim un reperim (bet protams!) Edam Skreinam vienmēr ir pareizā recepte!

08.09.2015

Ko darīt, ja izskaties pēc Lūka Gosa brālēna, esi burtiski izķepurojies no sūdiem, ticis pie lomas vienā no visu laiku populārākajiem seriāliem, bet tev piedāvā aizvietot pašu Džeisonu Stethemu? Nezaudēt galvu! Mūsu šīsdienas stāsta varonim, jaunajam britu aktierim un reperim (bet protams!) Edam Skreinam vienmēr ir pareizā recepte!

Pirmais un arī galvenais jautājums, kurš nāk prātā, ir – “Kas tu tāds vispār esi, un no kurienes esi uzradies?”, un ar kādām tiesībām esi stājies visuvarenā Stethema vietā nu jau šķietami bezgalīgā kino-seriāla “Kurjers” (“The Transporter”) ceturtajā daļā, kura, protams, ir prīkvels un stāsta par galvenā varoņa “jaunības” dēkām. Bet Edam Skreinam, kā izrādās, ar Stethemu ir daudz vairāk kopīga, kā sākumā varētu likties:

Dzimis Londonā, leģendārajā Kamdenā, Edvarda Džordža Skreina bērnība un jaunība pagāja tāpat, kā daudziem britu pusaudžiem – balansējot starp sportu un noziedzību. Kamēr pie pirmā mēs vēl atgriezīsimies, otrajam jaunais cilvēks pielika punktu īstajā brīdī – kad 17 gadu vecumā tika nopietni sadurts kādā ielu kautiņā. Tas viņam lika nopietni pārskatīt savas dzīves prioritātes un iestāties prestižajā Central Saint Martins skolā, kuru viņš pabeidza ar izcilību.

Ed Skrein

No bērnības aizrāvies ar sportu, viņš īpaši aizrāvās ar vieglatlētiku – skiešanu un peldēšanu (sveiciens Stethemam!), un jau 15 gadu vecumā kļuva par savas klases peldēšanas treneri. Sports nav aizmirsts arī šobrīd – kad viņš nav uzņemšanas laukumos vai preses tūrēs, Eds Skreins bieži un ar prieku piedalās labdarības sporta pasākumos, kuru ietvaros ir pārpeldējis Lamanšu, nobraucis vairāk, kā 1000 jūdzes pa Lielbritāniju un pat dibinājis bērnu peldēšanas akadēmiju Ailingtonā. Eds Skreins ir patrons Bena Drū “Each One Teach One” labdarības organizācijai, kā arī Princes Trust vēstnesis jauniešu vidū – zelts, ne cilvēks!

Atsevišķi jāpiemin Eda Skreina mūzikas karjera – 2004. gadā viņš izlaida trīs kompozīciju EP izdevniecībā Dented Records, bet jau 2007. gadā izlaida savu pirmo albumu, “The Eat Up”, savas mūzikas karjeras laikā sadarbojoties ar tādiem izpildītājiem, kā Asian Dub Foundation, Plan B, Dubbledge un Doc Brown. Protams, ka mūziķa žanrs bija/ir hiphops, un te arī kāda kompozīcija, kura apvieno uzreiz divas Eda Skreina kaislības – mūziku un sportu:

Tieši sadarbība ar Plan B jeb Benu Drū noveda Edu pie kino karjeras – uzsācis savas aktiera gaitas kā kolorīts personāžs mūziķa īsfilmā “Michelle”, viņš tās turpināja Drū sarakstītajā un režisētajā krimināldrāmā “iLL Manors”, un tad jau aiziet, aiziet, aiziet! Sekoja lomas seriāla “The Bridge” britu versijā “The Tunnel” (zem Lamanšas, protams), kā arī vairākās citās filmās, līdz ieguva lomu seriālā “Troņu spēles”, par kuru nekas papildus nav jāstāsta. Parādījies tikai trijās seriāla sērijās kā noslēpumainais slepkava Daario Naharis, viņš acumirklī iekaroja ne tikai pūķu pavēlnieces, bet arī visas pasaules uzmanību! Lai gan loma seriālā bija jāpamet (nākamajā sezonā viņu aizvietoja aktieris Mišels Huzmans), Skreins atstāja tik ļoti vērā ņemamu nospiedumu kino pasaulē, ka drīz vien tika apstiprināts kā Frenks Mārtins jaunajās “Kurjera” filmās – šoreiz pats aizvietojot neceļos aizgājušo Džeisonu Stethemu!

Ed Skrein Deadpool

Pārtraukumos starp filmēšanos Eds Skreins dzīvo Londonā kopā ar sievu un divus gadus veco dēlu. Drīzumā Skreinu redzēsim filmās “Tiger House” kopā ar Dagreju Skotu un Kaiju Skodelario, “Kill Your Friends”, kur viņš būs redzams kopā ar Nikolasu Holtu un Rozannu Ārketi, un pat “Deadpool”, kur viņš tēlos galvenā varoņa ienaidnieku. Kā arī, protams, nākamajās divās, jau anonsētajās, “Kurjera” daļās! Bet pēdējais ir strikti skatītāju – tātad, jūsu – rokās!