Dižraksti

Gaidot “Bruņurupučus nindzjas 2”: Filmas noslēpumi

“Bruņurupuču nindzju” sāga stiepjas pat no 1984. gada, un pa šo laiku iznākušas neskaitāmas filmas, animācijas filmas un seriāli, videospēles un komiksi, papildinot un transformējot visiem zināmos varoņus un notikumus. Daudzām detaļām atradās vieta arī jaunajā filmā - te dažas no tām, seansa laikā esiet modri un nepalaidiet tās garām!

15.06.2016

“Bruņurupuču nindzju” sāga stiepjas pat no 1984. gada, un pa šo laiku iznākušas neskaitāmas filmas, animācijas filmas un seriāli, videospēles un, protams, komiksi, papildinot un transformējot visiem zināmos varoņus un notikumus. Protams, ka ļoti daudzām detaļām atradās vieta arī jaunajā filmā – te dažas no tām, seansa laikā esiet modri un nepalaidiet tās garām:

Interesanti, ka visi pēdējie Bruņurupuču drauga Keisija Džounsa atveidotāji ir neglābjami saistīti ar komiksu kino pasauli – Stīvens Amels, kurš to atveido šajā filmā, plašākai publikai ir pazīstams kā Olivers Kvinns no seriāla “Bulta” (“Arrow”), kurš redzams arī Latvijā. Bet iepriekšējais, no 2007. gada pilnmetrāžas animācijas filmas “TMNT”, ir neviens cits kā pats Kapteinis Amerika un reizē arī Džonijs Storms no “Fantastic Four” komandas, Kriss Evanss;

Sheamus

Jaunās filmas spilgtākie varoņi, Bibops un Rokstedijs, bija kā radīti, lai tos atveidotu populāri restlinga sportisti, un vismaz vienā no lomām – protams, Rokstedija lomā – mēs tiešām redzēsim cīkstoni. Sākotnēji loma piedāvāta WWE superzvaigznei CM Punk, taču beigu beigās to (un spīdoši!) atveidoja Stīvens Farelijs (Stephen Farrelly) jeb Sheamus – profesionāls cīkstonis no… Īrijas! Starp citu, viņš nav pirmais restleris Bruņurupuču sāgā – filmā “Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze” ir redzama restlinga ikona Kevins Nešs, kurš atveidoja Super-Šrēderu laikā, kad datorefekti vēl nebija tik attīstīti un monstru lomām kino piemeklēja monstrus no īstās dzīves;

Mājiens ar sētas mietu tiek arī 90-to gadu kulta ikonai un otrajam (kādreiz – vienīgajam) slavenākajam baltajam reperim Vanilla Ice – viņa slavenākā kompozīcija par ledu un mazulīti labi saklausāma vienā no filmas ainām. Un viss tādēļ, ka tieši Vanilla Ice izpildīja leģendāro superhītu “Ninja Rap” 1991. gada filmā “Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze”:

Liela uzmanība jaunajā filmā veltīta Bruņurupuču ikoniskajam pārvietošanās līdzeklim – Bruņurupučmobīlim, jeb Turtles Tactical Truck! Tas ir balstīts uz vairākām jau iepriekš redzētām automašīnām – atkritumu auto izskats ņemts no 2009. gada multenes “Turtles Forever”, bet šaujamais, kas bliež ar kanalizācijas vākiem, ņemts no filmas pirmās daļas. Ne mazāk svarīgi arī uzraksti uz auto sāniem – “Tartaruga brothers”, tāpat kā Mario, nāk no itāļu valodas (kur tas nozīmē, protams, “bruņurupuči”). “Foot Stinks” nāk pa tiešo no 1987. gada “Teenage Mutant Ninja Turtles”, bet “Eat Shell” – no tāda paša nosaukuma 2003. gada animācijas filmas;

Svarīga informācija tiem, kas pārzina tematu – mutagēns jeb “Ooze” (latviešu tulkojumā – “zupa”) filmā ir violeti-lillā, nevis zaļā krāsā – kā tam arī jābūt, ja vadāmies pēc pašas pirmās, 1987. gada filmas, kurā tas bija redzams tieši šajā krāsā. Cieni savu mutagēnu… t.i. zupu!

Bumblebee

Helovīna parādes ainā var pamanīt vīru “Transformeru” varoņa Bumblebee kostīmā – no šī kinoseriāla nākusi gan Megana Foksa, gan producents Maikls Bejs, gan arī filmas operators Alans Pērvins un komponists Stīvs Džablonskis;

Savdabīgs, bet ne mazāk nozīmīgs fakts – šī ir pirmā Bruņurupuču filma, kurā Keisijam Džounsam nav garu matu, kas bija viena no viņa firmas zīmēm visās iepriekšējās spēlfilmās un arī animācijas filmās, un seriālos. No otras puses, šī ir arī pirmā Bruņurupuču filma, kurā citkārt gludi skūtajam Šrēderam ir bārda! Vienkārša sakritība vai apzināta skatītāju domu, stila, imidža un modes tendenču ietekmēšana? Atbildi sniegs laiks… vai trīkvels!

Turtles in Time

Kopš iepriekšējās daļas nedaudz, bet tomēr pamainījies Bruņurupuču izskats, un, kamēr sīkākās detaļas mēs ļausim jums sameklēt pašiem, vienu gan nav iespējams palaist garām – Donatello roku rotā pavisam īsts, autentisks SNES (Super Nintendo) kontroliers! Kā tā? Mums šķiet, ka tā ir atsauce uz Bruņurupuču populārāko un arī pārdotāko videospēli – Konami veidoto “Turtles in Time” Super Nintendo konsolei.

Filmā var pamanīt automašīnu ar numura zīmi “Mirage84”. Pirmais komikss par Bruņurupučiem nindzjām iznāca 1984. gadā izdevniecībā Mirage Comics;

Vienu no detaļām filmas autori pasmēlās “pa tiešo” no izdevniecības IDW Publishing svaigākā uzlējuma Bruņurupuču komiksiem – zinātnieka Bakstera Stokmana laboratorijā redzamo šaha spēli. Tieši šajos komiksos tika pavēstīts, ka šahs bija viens no iemesliem, kādēļ zinātnieks nostājās spēka tumšajā pusē – viņa tēvs bērnībā izmantoja šahu, lai apbalvotu vai, tieši otrādi, brutāli sodītu gados jauno Baksteru…

eastman

Filmā atradīsiet arī vairākas atsauces uz “Teenage Mutant Ninja Turtles” autoru Kevinu Īstmenu (Kevin Eastman), un būtu bijis feini, ja tie būtu pa Bruņurupuču midzeni izmētātie “Heavy Metal” žurnāla numuri (Īstmens ir viens no žurnāla veidotājiem). Tie nav. Bet pievērsiet uzmanību Keisija Džounsa hokeja nūjai un tās ražotājam (“Eastman”), kā arī picas piegādātājam, kurš redzams vienā no pirmajām filmas ainām – tas ir paša autora cameo!

“Bruņurupuči  nindzjas 2” Latvijas kinoteātros no 17. jūnija!