Dižraksti

#PaliecMājās – lielais straumēšanas servisu ceļvedis

Aktualizējoties COVID-19 vīrusam un pēdējā laika notikumiem tepat mūsmājās, arī "Kino Kults" iesaka palikt mājās un, ja ne produktīvi pastrādāt, tad vismaz patīrīt savas straumēšanas servisu watchlist’es. Metamies iekšā Latvijā legāli pieejamo straumēšanas servisu katalogos, tiešsaistes vietnēs, kinostudiju arhīvos un individuāli pieejamajās filmās!

19.03.2020

Aktualizējoties COVID-19 vīrusam un pēdējā laika notikumiem tepat mūsmājās, arī “Kino Kults” iesaka palikt mājās un, ja ne produktīvi pastrādāt, tad vismaz patīrīt savas straumēšanas servisu watchlist’es. Mums visiem par prieku, dzīvojam laikā un vietā, kur LEGĀLI ir pieejami tik daudz un dažadi straumēšanas servisi ar gandrīz bezgalīgu satura izvēli, ka piedāvājumā ir pavisam viegli pat apmaldīties. Tāpēc, lai palīdzētu visā noorientēties, metamies iekšā Latvijā legāli pieejamo straumēšanas servisu katalogos, tiešsaistes vietnēs, kinostudiju arhīvos un individuāli pieejamajās filmās!

Straumēšanas servisu ceļvedis tapis sadarbībā ar “Samsung” – pasaules vadošo patērētāju elektronikas ražotāju. “Kino Kulta” komanda ikdienā izmanto vairākus jaunākās paaudzes Samsung televizorus (pašu iegādātus), tostarp QLED TV (piešķirts testam), un attēla kvalitāte un līdz ar to kopējais baudījums no patērētā satura ir nepārspējams. Mūsuprāt, šobrīd tieši “Samsung” jaunākās paaudzes televizori piedāvā optimālāko kvalitātes/cenas attiecību kino un seriālu baudīšanai mājas apstākļos, atliek tikai izvēlēties piemērotāko savam budžeta līmenim. Visi zemāk apskatītie straumēšanas servisi ir notestēti uz modeļiem UE55NU7093UXXH un OLED Q90R, kuru tests no kinomāna skatpunkta sekos mazliet vēlāk.

NETFLIX

Netflix logo

Adrese: netflix.com
Lietotne TV un viedtālruņiem: IR
Cena: Sākot no 7,99 EUR mēnesī

Pasaulē populārākajam straumēšanas servisam nav nepieciešams atsevišķs intro (vai reklāma), jo tā vārds jau sen ir kļuvis par satura straumēšanas sinonīmu. Tūkstošiem dažādu filmu un seriālu, kuru saraksts papildinās katru nedēļu, kur lielākā problēma būs nevis “ko skatīties?”, bet gan “kā izvēlēties, ko skatīties?” – uz to savukārt centīsimies atbildēt mēs.

Pieejams bezmaksas mēnesis, kā arī “family” opcija, kuru rekomendējam izmantot – kopā būs foršāk (un lētāk).

Platformai ekskluzīvi: “House of Cards”, “The Irishman”, “Narcos”, “Altered Carbon”, “Sex Education”, “6 Underground”, “Peaky Blinders”, “Mindhunter”, “Dark”, “The Witcher” un bezgala daudz cita…


AMAZON PRIME VIDEO

Prime VideoAdrese: primevideo.com
Lietotne TV un viedtālruņiem: IR
Cena: 5,99 EUR mēnesī

Grūti teikt, cik pačotīgi šobrīd ir atbalstīt pasaules turīgāko cilvēku Džefu Beizosu ar savu naudiņu, bet visu cieņu Džefam – viņš dara visu, lai to nedarīt būtu pēc iespējas grūtāk. “Amazon” biezais maks ir atbalstījis ļoti daudzus “Prime Video” ekskluzīvus seriālus un filmas par zemāku cenu nekā lielākajam konkurentam. Oriģinālsatura katalogs nav tik biezs kā “Netflix”, bet arī ļoti labs un turpina augt, drīzumā gaidāms arī visu laiku dārgākais seriāls pēc “Gredzenu pavēlnieka” motīviem.

Pieejams bezmaksas mēnesis.

Platformai ekskluzīvi: “The Boys”, “Fleabag”, “Modern Love”, “Jack Ryan”, “Good Omens”, “Carnival Row”, “The Man in the High Castle”, “Mozart in the Jungle”, “Transparent”, “The Expanse”, “Bosch”, “Goliath”, “Hanna”, “Lore”, un tas ir tikai no seriāliem. Vēl ir filmas!


APPLE TV+

Apple TV

Adrese: apple.com/lv/apple-tv-plus
Lietotne TV un viedtālruņiem: IR
Cena: 4,99 EUR mēnesī

Aifonu impērijas ienākšana satura straumēšanas servisu pasaulē iezīmējās ar patiesi astronomiskiem budžetiem (kā gudri būtu teikt, “disruptive” budžetiem) un ne tik plašu starta piedāvājumu, kā mēs esam pieraduši redzēt citās platformās. Būsim tieši – pilnīgi viss, kas šobrīd atrodams “Apple TV+” piedāvājumā, ir platformai ekskluzīvi seriāli, bet jau drīzumā to solās būt daudz vairāk.

Pieejama bezmaksas nedēļa, ar ko pietiek testam, jo satura pagaidām tiešām nav ļoti daudz.

Spilgtākais: “For All Mankind”, “The Morning Show”, “See”, “Dickinson”, “Servant”.


SHORTCUT.LV

Shortcut.lv

Adrese: shortcut.lv
Lietotne TV un viedtālruņiem: IR
Cena: 7,99 EUR mēnesī

Lielākā straumēšanas platforma Latvijā dara visu, lai ieņemtu jūsu galvenā izklaidētāja nišu, ieskaitot arī oriģinālsatura veidošanu – jaunākie pašmāju raidījumi un seriāli, Holivudas filmas un kanāla HBO saturs par summu, kura liktu skaudībā nobālēt jebkuram pārtikušas rietumvalsts iedzīvotājam (tur šis prieks maksātu vismaz trīs reizes dārgāk). “Premiere” sadaļā par papildu samaksu var noskatīties filmas, kuras tikko bijušas kinoteātros un katalogā tik drīz nemaz neparādīsies – lieliska iespēja, kuru var izmantot (bet var arī neizmantot).

Pieejams bezmaksas mēnesis.

Platformai ekskluzīvi: “Klases salidojuma” abas daļas, “Lielie muļķi”, “Nekas mūs neapturēs”, “Saldais pārītis” un eee… “Kivičs. Pavisam privāti”.


LMT VIEDTELEVĪZIJA

lmt viedtelevīzija

Adrese: viedtelevizija.lmt.lv (pieteikšanās)
Lietotne TV un viedtālruņiem: NAV
Cena: dažādi (atkarībā no paketes un interneta pieslēguma)

Slēgta platforma, kura šobrīd pieejama tikai kopā ar televīzijas un/vai interneta pakalpojumu. Neskatoties uz to, tā piedāvā ļoti plašu pasaules un arī pašmāju satura katalogu, kurš kopā ar HBO piedāvājumu un TV kanālu programmu padara šo par ļoti izdevīgu piedāvājumu. Katalogā arī dažas kino pērles, kuras neatradīsiet citur, kā arī ļoti plaša pašmāju filmu programma – patriotiski!

Platformai ekskluzīvi: “Oļegs”, “Tur”, “Spiegs, kurš mans tēvs”, “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, “Pusnakts šovs ar Jāni Skuteli” un drīzumā arī ilgi gaidītā [Censored]


GO3

go3 latvija

Adrese: go3.lv
Lietotne TV un viedtālruņiem: IR
Cena: Sākot no 4,99 EUR mēnesī

Koncerna AMB straumēšanas platforma piedāvā to, ko nepiedāvā vairs neviens, – sporta pārraides un tiešraides (teiksim, Mairi Briedi un NBA spēles – kad tās atgriezīsies, protams), kas daudziem skatītājiem var būt nopietns arguments straumēšanas servisa izvēlē. Papildus sportam ir arī ļoti, ļoti, ļoti daudz (paši viņi sauc sevi par lielāko platformu Baltijā, bet mēs neesam pārbaudījuši) aktuālo filmu un seriālu, tostarp tādu, kas citās platformās nav pieejami. Pieejama arī aktuālāko ārzemju un pašmāju filmu noma, katalogs ir ārkārtīgi iespaidīgs.

Platformai ekskluzīvi: “The New Pope”, “Jaungada taksometra” abas daļas, “Viņas melo labāk”, “Lauku sēta”, “Viss pa jaunam”, “Taboo”, “Killing Eve”, “Escape at Dannemora” un daudz kas cits.


FILMAS.LV

Filmas.lv

Adrese: filmas.lv
Lietotne TV un viedtālruņiem: NAV
Cena: BEZMAKSAS

Nacionālā kino centra kūrētais portāls tikai izliekas kā pašmaju filmu katalogs, bet tas, ko daudzi nezina vai nav pamanījuši, – ļoti daudzas no kataloga filmām ir pieejamas straumēšanai turpat portālā, tādejādi padarot šo par unikālu pašmāju filmu (īpaši dokumentālo un īsfilmu) krātuvi, ar kuru rekomendējam iepazīties katram. Ļoti daudz dažādu kino pērļu – no atzītas pašmāju klasikas līdz pat šobrīd aktuālo jauno latviešu režisoru pirmajām filmām.

Viss saturs ir pieejams bez maksas.

Īpaši iesakām: “Četri balti krekli”, “Seržanta Lapiņa atgriešanās”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Mans draugs – nenopietns cilvēks”, “Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili”, “Vai viegli būt jaunam?”


REPLAY.LV

Replay.lv

Adrese: replay.lsm.lv
Lietotne TV un viedtālruņiem: NAV
Cena: BEZMAKSAS

Aiz “Latvijas Televīzijas” (LTV) un “Latvijas Radio” programmu arhīva fasādes slēpjas mūsdienīgs un aktuāls straumēšanas serviss ar plašu piedāvājumu, kas nebūt nesastāv tikai no “Panorāmas” vai “Kultūrdevas” raidījumiem. Platformā atradīsiet ļoti plašu piedāvājumu ar LTV dokumentālajām filmām un sižetiem, oriģinālraidījumiem un šoviem, jauno pašmāju režisoru darbiem un pat pasaulē zināmas pilnmetrāžas filmas un seriālus pēc catch-up modeļa (kuras tikko demonstrētas ēterā). Vajag tikai rakt, piedāvājums ir ļoti plašs.

Uzmanību: daļa satura tiešsaistē pieejama tikai 14 dienas pēc ētera!

Platformai ekskluzīvi: “Sarkanais mežs”, “Žagari”, “Iezīmētie”, “Atmodas labirintā”, “Piejūras klimats. Atjaunotā versija” un daudzas citas.


3PLAY

3play

Adrese: tv3play.skaties.lv/filmas
Lietotne TV un viedtālruņiem: IR
Cena: BEZMAKSAS

Vēl viens koncerna AMB straumēšanas portāls/serviss, kurš šoreiz koncentrējas uz TV3 kanālu saturu – ziņām, raidījumiem, seriāliem un arī filmām. Tas nozīmē arī to legālu straumēšanu 14 dienas pēc TV ētera, un, ņemot vērā TV3 kanālu plašo piedāvājumu, filmu sadaļā vienmēr atradīsiet brīnišķīgus eksemplārus. Jā, tie būs tur tikai īslaicīgi, bet mēs šobrīd runājam par legālu, bezmaksas piedāvājumu (nav vajadzīgs pat TV), tādēļ būsim priecīgi par to, kas ir.

Platformai ekskluzīvi: TV3 kanālu saturs 14 dienas pēc ētera.


KINOSTUDIJAS “MOSFIĻM” ARHĪVS

Mosfilm logo

Adrese: youtu.be/playlist?list=PL4dWJMOQ_a1TgayrpaB-SEVJhHC58U1wU

Leģenārās padomju kinostudijas “Mosfiļm” pilnīgi brīvi pieejamais filmu arhīvs “YouTube” ir īsta bagātību krātuve ne tikai karantīnas vakariem (vai rītiem), bet vienkārši ikdienai, jo šeit ir pieejama tāda klasika kā “Fortūnes džentelmeņi”, “Briljanta roka”, “Kaukāza gūstekne”, “Maskava asarām netic”, “Dienesta romāns”, “Mimino”, “Kin-dz-dza”, “Baltā tuksneša saule” un daudzas, daudzas citas jūsu jaunības un jūsu vecāku iemīļotās filmas. Un daudzas no tām – remāsterētas HD/4K kvalitātē un ar subtitriem angļu valodā! 

Īpaši pieminēsim: Sergeja Bondarčuka 1967. gada eposs “Karš un miers”, “ACCA” ar Viktoru Coju, brutālā antikara drāma “Come and See” un Tarkovska “Spogulis”, “Andrejs Rubļovs”, “Solaris” un “Stalkers” (labākā videospēles ekranizācija vēsturē, jo iznāca vēl stipri pirms tās).


KINOSTUDIJAS “CTB” ARHĪVS

Adrese: youtu.be/user/CTBFilm/videos

Vēl viena Krievijas kulta kinostudija, kura producenta Sergeja Seļjanova vadībā 90. gadu vidū un beigās, kā arī 2000. gadu sākumā radīja filmas, kuras jau ir ierakstītas krievu kino zelta klasikā – gan ar režisora Alekseja Balabanova palīdzību, gan arī bez tās. “Brālis”, “Bumers”, “Žmurki”, “Krava 200”, “Oligarhs”, “Dzeguze”, “Nacionālo medību īpatnības” un citas attiecīgās desmitgades spilgtākās filmas, kuras jau iegājušas folklorā. Daudzas no tām HD kvalitātē un ar angļu subtitriem.


KOREJAS KINO KLASIKA

Oldboy

Adrese: youtu.be/user/KoreanFilm/videos

“Parazīta” triumfs “Oskaru” ceremonijā un arī kinoteātros visā pasaulē (visu laiku skatītākā un pelnošākā Dienvidkorejas filma ar vairāk nekā 250 milj. USD peļņu visā pasaulē) pat rūdītākajiem skeptiķiem pierādīja, ka Korejas kino – tā ir īsta manta. Bet, kamēr Džūnho Bona laikabiedru darbi ir pelnījuši atsevišķu rakstu un topu, Korejas kino centrs ver vaļā vārtus un slūžas uz savu arhīvu visiem interesentiem – Korejas kino klasika (ar subtitriem angļu valodā) nu pieejama visiem!


THE INTERNET ARCHIVE KLASIKA

Charlie Chaplin

Adrese: archive.org/details/feature_films

Neskatoties uz kinostudiju juristu-piekūnu niknajiem skatieniem, gadās arī tā, ka filmas burtiski “izslīd” cauri viņu ķetnām un nonāk publiskā apritē – burtiski, kur tiesības uz tām vairs nepieder nevienam vai arī pieder mums visiem (kā nu uz to paskatās), bet izmantošanai nekomerciāliem nolūkiem. Interneta arhīvs ir apkopojis teju vai visas šīs filmas, starp kurām atradīsiet ne tikai absolūto klasiku (Čārlija Čaplina un Džordža Meljē darbus), bet arī kuriozi slavenus nosaukumus – no “Night of the Living Dead” līdz Odrijas Hepbernas “Charade”.

Īpaši iesakām: “Night of the Living Dead”, “Charade”, “The Fast and the Furious”, “Plan 9 from Outer Space”, “His Girl Friday”, “Reefer Madness”, “House on the Haunted Hill”, “Lady Frankenstein”.


MATĪSA KAŽAS FILMAS “VIENU BIĻETI, LŪDZU” UN “KLEJOTĀJI”

One Ticket Please

Adrese filmai “Vienu biļeti, lūdzu”: vimeo.com/209291289
Adrese filmai “Klejotāji”: vimeo.com/ondemand/wanderersfilm

Jaunais pašmāju režisors Matīss Kaža piedāvā savas filmas (nu jau daudzskaitlī) jūsu uzmanībai ērtos #paliecmājās apstākļos, sākot ar jau atzīto un skatītāju iemīļoto “Vienu biļeti, lūdzu” un turpinot ar pavisam svaigo dokumentālo filmu “Klejotāji”. Vēl “Deep Sea Studios” “Vimeo” kontā bez maksas skatāmas arī dokumentālās filmas “Vīrietis un dālijas” un “Meierholda lidojums”.

“Vienu biļeti, lūdzu”bez maksas
“Klejotāji”: noma (3,99 USD) vai iegāde (8,99 USD)


KRISTĪNES ŽELVES “MĒRIJAS CEĻOJUMS”

celojums

Adrese: vimeo.com/275066444

Viena no #LV100 filmām, režisores Kristīnes Želves darbs “Mērijas ceļojums” ir īpatnējs dokumentālās filmas un spēlfilmas mikslis par vienu no unikālākajiem Otrā pasaules kara notikumiem – no valsts izvesto un veiksmīgi atpakaļ atvesto mākslas darbu kolekciju un viena cilvēka upuri, kas aiz tā stāvēja. Filma saņēmusi trīs nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps”.

Filma pieejama bez maksas. 


GAJA MEDINA “THE GREEN FOG”

The Green Fog

Adresevimeo.com/356966508

Šī nedaudz vairāk nekā stundu garā britu režisora Gaja Medina (kā arī Evana un Galina Džonsonu) eksperimentālā filma ir “homage” Alfrēda Hičkoka “Vertigo” – salikta no citu filmu kadriem un neizmantotajiem materiāliem kombinācijā ar “Kronos Quartet” mūziku. Īsts mākslas kino, novērtēts festivālos un “Rotten Tomatoes”, kur tam ir 95% “svaigs” kritiķu vērtējums.

Filma pieejama bez maksas. 


TREJA PĀRKERA UN META STOUNA “CANNIBAL: THE MUSICAL”

Cannibal the Musical

Adrese: youtu.be/alqtKb17Ggo

Pirms “Team America: World Police” un “Orgazmo”, pirms “The Book of Mormon” un visām 23 (!) “Dienvidparka” sezonām Trejs Pārkers un Mets Stouns pasaulei dāvāja “Cannibal: The Musical”, uz patiesiem faktiem (bet protams…) balstītu “gonzo” mūziklu ar sevi un draugiem galvenajās lomās. 125 tūkstoši dolāru budžeta, 96 minūtes, 11 dziesmas un kulta slava par darbu, kas nu ir pieejams visai pasaulei pavisam bez maksas. Izbaudiet!


Raksts nākotnē tiks papildināts – vispirms jau ar Disney+ un tad arī pārējo…