Recenzijas

“Entourage” (2015)

Kaut gan neskaitāmas reizes nominēts prestižām balvām, nevar noliegt, ka “Entourage” vienmēr ir nesis sev līdzi pretrunīgi vērtēta seriāla statusu. Vai šo stāstu piedzīvos arī filma?

12.06.2015

Kaut gan neskaitāmas reizes nominēts prestižām balvām, nevar noliegt, ka “Entourage” vienmēr ir nesis sev līdzi pretrunīgi vērtēta seriāla statusu. Grūti iedomāties vēl vienu pārraidi, kas tādā veidā būtu sašķēlusi kinomīļus divās frontes līnijas pusēs: viena par to ir stāvā sajūsmā, otrā – nebeidz kritizēt teju vai katrā epizodē neiztrūkstošo seksismu, rasismu, homofobismu un uztraucas par to, kā seriāls ar savu vēstījumu varētu degradēt vidējo skatītāju.

Es vienmēr šajā ziņā esmu palicis vairāk vai mazāk neitrāls. Tas, cik tev patiks vai tieši pretēji nepatiks “Entourage”, ir ļoti atkarīgs no tā, kā uz seriālu skatās. Protams, var šausmināties par galveno varoņu pretīgo rīcību un attieksmi pret būtībā visu — es to ļoti labi saprotu. Tomēr, man nešķiet, ka kritiķi, kas par to uztraucas, pieņem, ko viņi ir redzējuši un ko viņi vispār kritizē.

“Entourage” ir satīra par Holivudas dzīvi, kas lieliski parāda visu virtuvi: tur tiešām staigā filmu “zvaigznes” ar vienīgo no dabas doto talantu — smuku seju; rupji aģenti, kas nav spējīgi būt toleranti pret minoritātēm, kā arī daudz kas cits… Tik daudzas lietas, par ko seriālā tiek runāts, ir gaužām skumjas un der kā atgādinājums — “Entourage” nav plika komēdija, bet lielā mērā arī džonijs drāma.

Nekas no tā (gan slikts, gan labs) neiztrūkst arī filmā, kura seriāla kvēlākajiem faniem arī sagadās vislielāko gandarījumu. Galvenie varoņi kopš seriāla beigām nav īpaši mainījušies un joprojām izceļas ar savām spilgtākajām rakstura īpašībām, kuras viņi labi parādīja jau pirmajās sezonās. Sakiet, ko gribat par šo “svītu”, bet sekot viņu piedzīvojumiem arī šoreiz ir gana jautri. Lielākoties.

Pati būtiskākā problēma ir tā, ka sākuma daļā tiek radītas tik daudz problēmas, ka uz beigām veidotājiem ir bijušas lielas grūtības tās atrisināt. Tādēļ, izejot no zāles, es biju izbrīnīts, ka tāda filmā kā “Entourage” mani atstāja tik apjukušu. Kamēr dažas sižetlīnijas beigās tiek atrisinātas, dažbrīd veidotāji reāli stiepj gumiju. Rodas arī lielas problēmas ar tempu, neatkarīgi no tā, ka filma ir nieka stundu un četrdesmit piecas minūtes gara.

Pa starpu gan pagadās arī vairākas lietas, kas iepriecināja. Piemēram, pretekļa-aģenta — tagad studijas galvas — Ari Golda klātbūtne uz ekrāna vienmēr ir bijusi iepriecinoša. Uz visu varoņa fona viņš vienmēr ir paspīdējis kā pats interesantākais, tādēļ ir liels prieks, ka veidotāji filmā viņu ir iekļāvuši, cik vien daudz iespējams. Kā arī tik daudz slavenību cameo vienā darbā ir kaut kas apbrīnojams, vēl jo vairāk tāpēc, ka vairums no tiem nostrādā patiešām labi.

Kopumā “Entourage” kārtējo reizi uzbur jautru un reizē arī gana drūmu Holivudas noskaņu. Veidotāji rūpējas par to, ka seriāla faniem atkalredzēšanās ar iemīļotajiem tēliem būs ļoti patīkama. Laimīgā kārtā, vasaras sezonā kino repertuārā sāk parādīties vairākas, ja ne lieliskas, tad vismaz pietiekami izklaidējošas komēdijas. Šī noteikti ir viena no tām.

Filmas vērtējums – 3/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv