Recenzijas

Ja Betmenam būtu autisms – “The Accountant” (2016)

Kurā filmā būs iespējams redzēt Benu Afleku attēlojam cilvēku, kurš dzīvo vēl vienu, slepenu dzīvi? Kurā filmā varēs redzēt Benu Afleku un jauno komisāru Gordonu - Dž.K.Simonsu? Lai gan varētu padomāt, ka runa ir par jauno Betmena filmu, tā vis' nebūs - vēl pirms "Sikspārņa" piedzīvojumiem, šos elementus varēsim izbaudīt "The Accountant".

24.10.2016

Uzpūš uz pirkstiem…

Sāk rakstīt recenziju…

Kurā filmā būs iespējams redzēt Benu Afleku attēlojam cilvēku, kurš dzīvo vēl vienu, slepenu dzīvi? Kurā filmā varēs redzēt Benu Afleku un jauno komisāru Gordonu – Dž.K.Simonsu? Kas gan tā varētu būt par filmu, kurā Bena Afleka atveidotajam personāžam dubulto dzīvi atvieglo slepena asistente, kura šķietami ir arī tehnoloģiju guru?

Jo vairāk es uzdodu šos jautājumus, jo vairāk es saprotu, ka atbilde varētu likties divdomīga tikai tiem, kuri ir iemīļojuši komiksu pasauli un visas ar to saistītās ekranizācijas.

The Accountant, Grāmatvedis 2

Ja pareizo atbildi uz šiem jautājumiem neatklāja recenzijas virsraksts, tad es atļaušos vēlreiz atbildēt, ka, nē, šī nav jaunā Betmena filma, bet gan svaigākais Gevina O’Konora režisētais spriedzes gabals. Tie, kuri redzējuši viņa filmu “Cīnītājs” (“Warrior”, 2011), noteikti spēs vilkt vēl dažas paralēles, bet es tās atļaušos paturēt noslēpumā, lai lieki nebojātu filmas baudīšanu.

Bena Affleka atveidotais Kristians Volfs ir grāmatvedis, kuram bērnībā diagnosticēts autisms, taču, pateicoties tēva neatlaidībai (izklausās rožaini, filmā tā absolūti nav), viņam izdevies kļūt par augsti funkcionējošu individuāli, pie kura vēršas dažāda dzīves gājuma cilvēki, lai konsultētos par to, kur pazudusi viņu nauda. Lai arī viņš ir pieradis apieties ar bīstamiem tipāžiem, viņu iegāž šķietami viegls un drošs “darbiņš”. Īsi skaidrot tālāko darbību būtu pretrunā ar vēlmi neizpaust pārāk daudz par filmas sižetu. Galvenā varoņa spējas, aukstais aprēķins, neveiklība un filmas ar gandarījumu pārpildītais atrisinājums ir īsts ambrozijs kinomīļiem.

Uzreiz gan varu pateikt, ka filma ir pietiekoši piepildīta ar spriedzi un gana izsmalcinātu humoru, lai to saprastu visi un reizē tas nešķistu jēls komēdijas gurmāniem. Filmā redzami arī tādi grandi kā Džons Litgovs un Anna Kendrika. Tā ka, ja mans viedoklis tev šķiet gana uzticams, lai ietekmētu tavu lēmumu par filmas izvēli vai apmeklēšanu, – to noteikti ir vērts redzēt. Kādu laiku nebiju apmeklējis kinoteātri, un šī filma bija sava veida “atgriešanās”, un varu godīgi teikt – tā ir, manuprāt, viena no labākajām filmām šogad.

The Accountant

Bonuss – nav daudz džeku (atsauce uz Bena Afleka atveidoto Kristianu Volfu), kuri var likt Soģim (atsauce uz Džonu Bērntālu, kurš pašlaik “Marvel/Netflix” universā ir “The Punisher”) aizvērties un likt pagaidīt.