Recenzijas

“Live by Night” (2017)

Filmai trūkst dvēseles, un Afleka atveidotais tēls ir viegli aizmirstams gangsteris, kuram pat īsti negribas just līdzi. Džo Kohlins pat ir vairāk biznesmenis nekā gangsteris, un augsti matemātiskā pieeja netīrajam biznesam, joprojām ieturot morāles, ļoti "atsit atmiņā" Afleka tēlu citā filmā.

17.01.2017

Vai arī tev ir kādreiz sanācis “uzrauties”, izvēloties filmu tikai galvenās lomas atveidotāja dēļ? Gribētos teikt, ka man šī ir pirmā reize, bet tā noteikti nav. Es domāju, ka uz jautājumu, vai filmu ir vērts skatīties kino, es atbildēju jau pirmajā teikumā.

“Dzīve nakts aizsegā” tikpat labi varēja būt filma, kuru tu esi spiests skatīties atpūtas mājā pie ezera, jo laika apstākļi ir pārāk sūdīgi, bet tu atstāji tehnoloģiju mājās, lai dotos nedēļas nogali izbaudīt pie dabas krūts. Tagad tu esi iesprūdis pie veca televizora, kuram, lai slavēts tas Kungs, ir pieslēgts arī DVD atskaņotājs. Tavā priekšā ir divas izvēles – “Dzīve nakts aizsegā” un “Nacionālās krievu medību īpatnības” -, bet visi nesaprot krievu valodu un “Benam nav ne vainas”. Varbūt šādos apstākļos man filmu tiešām būtu sanācis izbaudīt.

Live by nigt, Dzīve nakts aizsegā

Tā ir tīri laba DVD filma un ietu tikpat labi iekšā apmēram 2011. gadā. Tomēr, ja tu izlem doties uz kino, tevi var sagaidīt vilšanās. Filmai trūkst dvēseles, lai gan tās scenārijā ir visi tie paši elementi, kuri strādātu citam salikumam un aktieriem. Bena Afleka atveidotais tēls ir viegli aizmirstams gangsteris, kuram pat īsti negribas just līdzi. Brīdī, kad viņš atzīst, ka viņam nepatīk nogalināt cilvēkus, visa filma kļūst tikpat bēdīga un neskatāma kā seriāls “Arrow”, kad Bulta izlēma pārtraukt piežmiegt ļaundarus.

Džo Kohlins ir vairāk biznesmenis nekā gangsteris, un, lai arī šāda pieeja nebūt neizklausās slikti, tās attēlojums bija tikpat sauss kā “Selgas” cepumi sestdienas rītā. Godīgi sakot, galveno tēlu un otrā plāna lomas tikpat labi varēja atveidot citi aktieri un tajā neizmainītos itin nekas. Augsti matemātiskā pieeja netīrajam biznesam, joprojām ieturot morāles, ļoti “atsit atmiņā” Afleka tēlu filmā “Grāmatvedis. Laika posms, kurā notiek filmas darbība, šķiet nedaudz izsmelts, filma vairāk atgādina “Boardwalk Empire” “spin-off’u”. No visas sirds mēģināju kādā brīdī iesmieties, bet pat humors likās pārlieku mierīgs un neakcentēts. Nevienā brīdī nesanāk aktieriem pieķerties tik ļoti, lai justu viņiem līdzi.

Live by nigt, Dzīve nakts aizsegā

Jāatzīst, ka viens no filmas ļaunajiem tēliem R.D. Pruits gan pamanījās sev savākt gana nepatikas, lai viņu ieliktu vienā kaktā ar Džofriju no “Game of Thrones”. Daudzus filmas elementus salīdzinu ar seriāliem, jo “Live by Night” nelika justies tā, it kā es skatītos kino. Nepārprotiet, filma ir vizuāli labi nostrādāta, bet, godīgi sakot, pašas baudāmākās ainas šķita tās, kur kādu nošauj. Galvenokārt tāpēc, ka tagad visi ložu caurumi sejās un cilvēku nomešana no jumtiem izskatījās ļoti reāli.

Vēl viens iemesls, kāpēc “sad Affleck is sad”…